Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ketnyelvü babakkal kapcsolatos...

Ketnyelvü babakkal kapcsolatos kerdesem lenne. A fiam 25 honapos, Törökorszagban elünk. A ferjem törökül beszel, en magyarul a kisgyerekkel. Hasonlo helyzetben levö anyukaktol kerdeznem, a ti babatok mikor kezdett el beszelni es hogyan?

Figyelt kérdés
3 honapja jar bölcsibe. Egy par honapja mondogatta, hogy apa, anya, baba, a sajat es az en nevemet is, viszont mostanaban nem mond semmit, pontosabban magyaraz, de egyaltalan nem lehet erteni, hogy mit mond, halandzsazik. Az hogy nem beszel, kihat arra is, hogy meg nem tudtuk elhagyni a pelenkat.
2010. máj. 31. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire segít : a barátnőm Németországban él, 2 kislánya van (6 és 3 évesek), a férje török, ő magyar, és a környezet német...


Mindkét gyereknek teljesen természetes, hogy mindhárom nyelvet beszélik (apukával törökül, anyukával magyarul, másokkal németül) és mellette mindkét gyerek egészen elképesztően intelligens, koruknál sokkal fejlettebb szinten vannak! (Mi ezt a soknyelvűségükkel magyarázzuk, mivel ez az agyukat sokkal jobban megmozgatja, mintha csak 1 nyelvet használnának.)


Igaz, náluk annyiban más a helyzet, hogy a nagyobbik csak 5 évesen, a kisebb pedig 3 évesen ment oviba, addig anyukával otthon voltak.


Mondjuk az is igaz, hogy a fiúk általában lassabban fejlődnek, később kezdenek beszélni...


Talán, ha tanácsolhatom neked (kétgyerekes anyukaként), nem kellene még bölcsibe vinni a kisfiad, legalább 3 éves koráig jó lenne, ha otthon lehetne. Viszont vidd gyakran török gyerekek közé (játszóházba, rokonságba, játszótérre), hogy szokja a többiek és a környezet nyelvét is!


Sokat dicsérjétek, adjatok neki kisebb feladatokat, amiket biztosan meg tud csinálni és ezért nagyon-nagyon dicsérjétek meg (növelni kell az önbizalmát!)...

Ha kiegyensúlyozott, biztos, nyugodt környezetben van, akkor hamar leszokik a pellusról is, bátrabb lesz a többi gyerek között.


Az is lehetséges, hogy a bölcsiben (neki természetes módon) magyarul szólalt meg, amit a gondozók és/vagy a többiek nem értettek és talán rászóltak vagy kigúnyolták vagy megbüntették???... Valamiért bizonytalan lett a kisfiad a beszédben, ennek oka lehet!


Lehetséges, hogy a te kisfiad az átlagnál érzékenyebb (nem vagyunk egyformák), neki még túl korai a közösség?...

2010. jún. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát a bátyám Németországban él, a felesége elvileg Lengyel, de nem tud lengyelül, csak németül...van egy kislányuk, a bátyám úgy tudom, h magyarul beszél a kislánnyal, az anyukája németül, meg persze mindenhol máshol is németül beszélnek vele...most 5 éves, de sajnos nem tud magyarul nagyon, valamennyire érti talán, de egyáltalán nem beszél, csak németül, nem tudom, h miért....sztem ez így elég gáz :)

Szerintem ha te csak magyarul beszélsz a gyerekkel, akkor meg fog tanulni rendesen mind a két nyelven, csak arra figyeljetek, hogy mind a kettőt külön, rendesen tanulja meg, és ne valami keveréknyelven kezdjen majd beszélni.....mondjuk a török meg a magyar között azért van némi hasonlóság, úgy hogy sztem nem lesz annyira nehéz mindkettőt egyszerre elsajátítania. ...erre egy mintapélda: Cebimde çok küçük elma var (ejtsd:dzsebimde csok kücsük elmá vár)- (A)zsebemben sok kicsi alma van :)

2010. jún. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!