Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Októberben érkezik a kistesó....

Októberben érkezik a kistesó. Ki aludjon a gyerekszobában, a kisbaba, vagy a kétéves bátyó?

Figyelt kérdés
Kisfiam velünk szeret aludni, de azt hiszem még lenne idő rá, hogy visszaszoktassam a kiságyába. A férjem éjszaka későn ér haza munkából és nagyon fontos neki az a néhány óra, amit alhat, mielőtt újra elmegy. Kinek mi vált be?
2010. máj. 31. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A kestesótól nem nagyon fog aludni. A tesóméknál Apa aludt a nagyyal, anya a kcsivel az első időkben. Aztán a gyerekek együtt mentek a gyerekszobába.
2010. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagy alszik a külön szobában, a pici meg velünk. (Sajnos még mindig, pedig már kilenc hónapos, csak sokat sír éjjel, felébreszti a nagyot.) Ha átalussza, azonnal bekerül. (Sőt, most is együtt alszanak el, aztán később kihúzzuk a kiságyat a mi szobánkba)

Szerintem érdemes lenne beszoktatnod, amíg még kényelmesen van erre idő. Bár ebben nincs tapasztalatom igazán, mert nálunk egyik sem aludt soha az ágyunkban. (Én nem tudok úgy aludni...)

Nálunk a pici sosem sír, ha azonnal megszoptatom, így a férjem tud aludni, csak hát most már szeretném leszoktatni az óránkénti ébredésről. :o)

2010. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2 éves nagylányom az ágyában alszik a szobájában-ehhez rakaszkodtam mindig is.

A kicsi még mellettünk van a bölcsőben a nagyszobában, de most a napokban már átteszem a gyerekszobába a kiságyba, így együtt lesz a két gyerek.

Eleinte még kel éjjel, addig én nem raknám őket egy szobába, mert zavarhatja a nagyon az éjjeli motoszkálás.

2010. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk igy van. 3éves a kisfiam, neki van saját szobája már. A kicsi mellettünk alszik, de a saját ágyában. most nyáron szeretném, ha a gyerekek összebútoroznának, mert már a kislány sem ébred éjjel. eddig jó volt így mert nem kellett csak odahúznom magamhoz ha szopizni akart. ( egymás mellett van az ágyunk, féloldalt a rács leszerelve)
2010. jún. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a két fiú egy szobában aludt. A nagy szerencsére nem ébredt a kicsire, éjjel, ha éhes volt a kicsi, siettünk áthozni. Ha pedig hajnaltájt ébredt, akkor ott maradt mellettünk reggelig.

Szerintem hamar megszokják egymást egy szobában, nem kell ettől tartani. Mai napig egy szobában alszanak, pedig a kicsi már lassan 18 hónapos.

2010. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem októberig bőven van időd átszoktatni a fiadat az ő szobájába. Ha megérkezik a baba, ő veletek aludjon, ha apa nem tud tőle aludni, akkor apa költözzön át ideiglenesen a nagytesóhoz. Amikor már nem sír sokat a pici, akkor apa és baba helyet cserélnek.
2010. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk az újszülött lányom a gyerekszobába került be a 2 éves tesó mellé. Ha sirt is a baba a "nagy" fiam nem ébredt meg soha. Most 4 hós a pici.
2010. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nov. 3-ám érkezik elvileg a kistesó, a fiam is 2 éves (pontosan 27 hónapos lesz akkor). Ő már régóta külön szobában alszik. Ha megint császárral szülök (sajnos jó esélyem van rá) akkor a picur velünk lesz egy szobában. Ha természetes úton szülök könnyebben mozgok majd, akkor lehet, hogy rögtön egy szobába rajkuk őket. Az én férjem 12 órázik, tehát átérzem, hogy nem vagy könnyű helyzetben.

Én a nagyot mindenképpen átszoktatnám saját szobába, mindenkinek jobb lenne így szerintem.

2010. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!