Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermeketeknek külön...

2 éves gyermeketeknek külön föztök még, vagy azt eszi amit ti felnöttek?

Figyelt kérdés
és mindig adtok uzsonnát is meg tizorait is?mert az én fiam ujjabban egyiket sem kéri,igy a gyümölcsöt nem tudom mikor adni neki.
2017. nov. 10. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 1 éves kora óta nem főzünk külön,persze figyelembe vettük,hogy ő miket ehet vagy miket nem.Én azt vettem észre,hogy ha adok tízóraira és uzsit,( màr ha megette egyàltalàn)akkor nem eszik normàlisan a főétkezésekkor,szóval csak elvétve van köztes kaja.De biztos ez is fog vàltozni 😀
2017. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mióta képes rágni, kb. 14-15 hónapos kora óta, azóta azt eszi, amit mi. Tízórait és uzsit nem szokott enni egyik gyerekem sem. Ha reggelizik, akkor nem eszik tízkor, ha nem reggelizik, akkor eszik 9-10 körül, de akkor nem ebédel. Ha nem ebédel, akkor eszik uzsit, de akkor a vacsit nem kéri. Szóval nem éhes olyan gyakran, hogy ötször egyen, így mi a reggeli-ebéd-vacsora beosztást használjuk a gyerekeknél is.
2017. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Már jó régóta nem főzök külön, kb mint az előző válaszolók. Én tízóraira adom a gyümölcsöt, kb pont tízkor, uzsonnára 4 körül valami mást. Van, hogy túrórudi, lehet kifli, pogi, bármi. A bölcsiben is így adják neki.
2017. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Kb. 1 éves kora óta nem főzök külön, mindig van valami, amit megeszik. Reggeli fél 8 körül, tízórai 9 körül gyümölcs, délben ebéd, fél 4 körül uzsonna néhány falat nasi. (csonthéjasok, ropi, keksz, kis kubu vagy egy kis csoki) 6-kor vacsi, lefekvés előtt 1 dl tej.
2017. nov. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

2 évesen már azt ette amit én - mi.


A kisebb 14 hónapos, vele is próbálkozom már, de mivel csak az első fogai vannak kint, még nem túl lelkes a rágni való ételek iránt.

Ha nem eszik uzsit meg 10 órait, akkor reggelire csinálhatsz gyümölcsökből zabkását: lepje el a zabot av víz - leforrázod, majd összepürésíted vagy csak összekevered gyümölcsökkel, én joghurtot is szoktam bele tenni...nagyrésze banán meg alma vagy körte. nagyon szeretik.

A lányom a reggelit szokta passzolni, így eszik 10 órait, utána az ebédet csak megpiszkálja, viszont utána gyakorlatilag ébredéstől egész estig megállás nélkül zabál.

2017. nov. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1 eves kora ota azt eszi, amit mi, napi 4-5x eszik mindig, amikor en is, illetve ha setalni megyunk, akkor meg kap kozben ragcsalnivalot, gyumolcsot, ha ehes lesz. En reggelire alapbol szinte mindig gyumolcsot ettem. Nalunk nagyon bevalt az, hogy egyutt eszunk, szeret a tanyerunkrol lopkodni, az kell neki is, ami nekunk altalaban.
2017. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, meg annyi kiegeszites, hogy a fuszerezest mi is hozzaigazitjuk, figyelunk arra, hogy valtozatosan egyen, cukrosat ne egyen-igyon nagyon a gyumolcson kivul, tejtermeket, tojast pedig nem ehet o sem, en sem etelerzekenyseg miatt, igy a sutik, pekaruk, csokik nagy resze is kiesik, illetve en feher liszteset, adalekanyagos eteleket sem ehetek inzulinrezisztencia es a pajzsmirigyem miatt, igy nem volt gond, hogy eleve azt eszi, amit mi.
2017. nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5ös vagyok: úgy egyébként miért lettem lepontozva? nem a kérdésre válaszoltam?
2017. nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,mindenkinek megy a zöld kezecske
2017. nov. 11. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!