Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez így rendben van?

Piroska és a farkas kérdése:

Szerintetek ez így rendben van?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen vásárlás közben fültanúja voltam két nagymama párbeszédének. Az egyikük épp a ritkán látott kisunokáját várta több nara / szülők nélküli ottalvós napok/, a másikuk ezügyben adott tanácsokat, h miként lehetne oldani, közelíteni a kicsit, aki amúgy ovis. Szerinte csináljanak titkos programokat, olyat, ami a kicsinek szokatlan, pl fürdés után még ne aludni vigye, hanem menjenek ki Holdat nézni, ilyesmik. De- és hamgsúlyozta, h ez a lényeg - minden ilyen előtt mondja a gyereknek, h " de ezt anyának ne mondjuk el, ez a mi titkunk." Szerinte ez erősíti a nagyi- unoka kapcsolatot. Bennem fenntartások vannak. Két kisgyerek anyukájaként nagyon nagxon örülnél, ha a gyerekeimnek szoros kacsolatuk lenne a nagyszülőkkel, és ebbe beleférnek, sőt talán szükségesek is a cinkosságok. A dolognak a " de ezt nem mondjuk el anyának"- része bámtó v értelmetlen számomra, mármin az, h erre konkrétan fel van szólítva a gyerek, mintha feltétele lenne egy közöttük lévő kapcsolat szorosabbá tételének.
2017. nov. 12. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy butasag. Az én gyerekemet egy ideig a titok feszültté tette, nem is elvárható, hogy titkot tartson egy kisgyerek és nem is tudott. A következő majd az lesz a nagymamának, hogy anyukát lejáratja, ellene próbalja hangolni, csak hogy közelebb kerüljön az unokához? Szép.Enélkül is lehetne közös kis dolgokat, ritualékat kialakítani, hogy ne kelljen a gyereknek titkolóznia.
2017. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a titkolózós baromság onnan jött, hogy sok anyuka nem tartotta helyesnek a nagyi módszereit, ezért legrosszabb esetben eltiltották az unokát tőlük. A nagyik titkolózással nem az unokával való kapcsolatukat akarják erősíteni, hanem önmagukat védik a gyerek szüleivel szemben.
2017. nov. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem örülnék ha anyukám ilyet mondana a gyerekeimnek mert bár a fent írtakban semmi rossz nincs mégis butaságra tanítja a gyereket. Én inkább azt mondtam volna, hogy "ez legyen a mi kettőnk közös programja", "mama-Pistike nap" stb... Én otthon arra nevelem a gyerekeimet, hogy bármi van mondják el, ha jó ha rossz, nem örülnék ha más a hátam mögött meg titkolózásra kérné (még ha tényleg nincs is benne semmi rossz szándék).
2017. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, én az ilyen "ez a mi titkunk"-dologra tiltanám el a nagyitól.


A pedofilek és zaklatók is pont így kezdik, én arra nevelem a gyereket, hogy aki titkot akar rábízni - vagy már rábízta, azt mondja meg, mert lehet egyáltalán nem ártatlan a dolog.


Anyósnak megmondtam még születéskor, hogy ha nála van a gyerek a főbb szabályok (nincs édesség, fogmosás után csak víz, normális ebédet kell kapnia, desszert maximum utána, etc.) betartásán kívül nyugodtan legyen kreatív.

Ha pl. még fenn akar maradni a gyerek, maradjon...

2017. nov. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!