Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen megoldást tudtok...

Milyen megoldást tudtok körömrágás ellen? Akinél előfordult, hogyan oldódott meg?

Figyelt kérdés

Nemrég töltötte be az 5-öt a lányom, és tövig rágja a körmét. Már 6. hete nem tudom neki vágni, mert nincs mit. Az óvónők és a családsegítő pszichológusa szerint sincs lelki háttere, a gyerek kiegyensúlyozott, problémamentes. A szakember szerint a gyerekek nagy részénél ilyenkor megjelenik átmenetileg ez, de engem nagyon zavar (a gyereket is, hisz néha fáj már neki, de mégis...)

Tudtok rá valami megoldást? Leragasztani brutálisnak érzem, vagy kenjem be valamivel?



2017. nov. 12. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
En vettem a lanyomnak atlatszo kötömragas elleni lakkot. Borzalmasan rossz ize van. Nem is ragja a körmet azota.
2017. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Körömrágás elleni körömlakk.

Kislány esetén egy saját kis manikűr készlet is segít. Körömágy ápoló olaj, finom reszelő (a papírvékony, nagyon finom fajta), kézkrém, esetleg színtelen vagy picit csillogó körömlakk, ha az oviban nincs belőle gond.

2017. nov. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ah, szuper, nem tudtam, hogy letezik ilyen. Drogeriakban vagy gyogyszertarban keressem?
2017. nov. 12. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Húgom huszonéves korában szokott le,műkörömmel. De azóta már saját körme van,és büszke is rá. Amúgy diplomás ápoló,normális :)
2017. nov. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Körömrágás elleni ecsetelő: Daum-exol. Gyógyszertárban vettem a lányomnak.
2017. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk a koromragas elleni lakk nem valt be, lenyalta es ragta tovabb. Viszont redes rozsaszin koromlakkal kifestettem, es ugy vigyazott ra, hogy par nap alatt leszokott. :) Sosem ragta tobbet.
2017. nov. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En is használtam olyat. Kegyetlen az íze. Akkor leszokott, de utána megint visszaszokott rá. En is 14 éves koromig rágtam a kormomet, akkor már szégyeltem.
2017. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a lakk nekem sem vált be. felnőttként a műköröm bejött! próbáld meg a sebtapasszal leragasztani. csak addig kell, amíg már nem marad meg benne a mozdulat.
2018. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!