Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfelejtettem a fiam szülinapj...

Elfelejtettem a fiam szülinapját, hogy tegyem jóvá?

Figyelt kérdés

A nagyobbik fiamnak vasárnap lett volna a 8.szülinapja.

De annyi bajom volt nem figyeltem eléggé. A kistesója down szindrómás és kruppos. Egy hete náthás így szinte minden percben lefoglalt. Akkor eszméltem rá mi is történt mikot a nagyszülei hívtak mikor jöhetnek át felköszönteni. Se buli a barátaival se torta se semmi nem volt akkor. Így mondtam nekik nem alkalmas. Egy nappal próbáltam eltoltolni. Óriási sértődés lett bele, azóta hozzám se szól és a kistesót levegőnek nézi :(


2017. nov. 28. 06:51
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
64%

Mégis mit vártál? Neked hogy esne ha a férjed elfelejtené? Szerintem ez örökre nyomot fog benne hagyni. Nekem egyszer felejtették el, vagyis nem elfelejtették, csak összekeverték anya tesójáéval(egy nap van közöttünk) és ennek már 20 éve, de még mindig emlékszem és rosszul esik.


Az egyetlen amit tehetsz, hogy bocsánatot kérsz tőle, őszintén. Már ne próbáld meg kompenzálni, mert az még annál is szánalmasabb mint amit tettél.

2017. nov. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
47%
Első, talán érthető, ha kiment a fejéből, de örülünk, hogy te ilyen tökéletes vagy. Beszéld meg a naggyal, hogy a kicsi most beteg volt, ezért egy héttel eltoljátok a bulit és ne haragudjon. Ajánlj fel neki egy olyan programot amit szeretne.
2017. nov. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
68%

Ülj le vele őszintén, mondd el hogy mindenki hibázhat, még a felnőttek is, a fontos hogy kérjenek bocsánatot és ha szívből teszik (ahogy te is) akkor meg lehet oldani a dolgokat, nem a világ vége.

Ajánld fel neki hogy természetesen bepótoljátok és úgy, ahogy eredetileg lett volna.

Nem kell túlspilázni, de mindenképp magyarázd ezt el neki. És azt is, jogy ha valaki őszintén megbán valamit és bocsánatot kér akkor azt illik elfogadni. Gyermekként nem baj, ha ezt is megtanulja a gyerek (persze nem feltétlenül ilyrn dolog miatt, de nálatok most alakult így.)


Első meg hülyeséget ír, mint egy sértett kamasz....pont arra tanítsd a gyereked hogy ő ne maradjon ilyen! Egy bepótolandó szülinap nem világháború vagy nemzetközi árulás...

Ja és fontos! NE hangoztasd neki, hogy a tesója miatt volt! (ne vele kösse össze a történteket, hanem Veled, de Te pedig elmagyarázod hogy sajnos mindenki hibázhat és ne haragudjon)

2017. nov. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
74%

Hat nemtudom,en friss csaszarral,folyton cicin logo 1 hetessel sem felejtettem el a szulinapjat az akkor 7 evesemnek.

Igaz,hogy nem en inteztem a dolgokat,es visszafogottabb bulit tartottunk(3 ovistarsat hivhatta el),es nem en alkottam a szulinapi tortajat,hanem rendeltuk.de el nem felejtettem volna akkor sem ha a halalomon vagyok,az biztos.

Ahogy a nagynak a szules elott 1,5honappal kinok kozt vergodve is megcsinaltam a dinos tortajat.kinok kozt vergodvet ugy ertem,hogy a bal oldalon a bordamnal rendszeresen szurt egy ponton,de ugy,hogy sokszor mozdulni sem birtam.de megcsinaltam.nem azert mert en ilyen hu de tokeletes anyuka vagyok.egyaltalan nem.de nem akartam,hogy a nagyok ugy erezzek,hogy a kicsi miatt ok hatterbe szorulnak.

Nem csodalom ha levegonek nezi a kicsit.szegeny 😐.

Probald vele megbeszelni,de ezt igazan jova tenni mar nemtudod.

Az,hogy a kicsi beteg nem kifogas.nincs apjuk a gyerekeknek?o miert nem segitett?neki sem jutott eszebe a gyereke szulinapja??

2017. nov. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj de ez nagyon gáz. A fiad teljesen jogosan sértődött meg arra hogy a saját anyukája akit a legjobban szeret a világon elfelejetette a születése napját. A felnőttek könnyebben átlépnek ezen, de számára ez még sokkal fontosabb, varázslatosabb dolog.

Én megpróbáltam volna elsikálni hogy elfelejtettem és inkább az eltolásra hivatkoztam volna. Mivel bevallottad neki, mostmár joggal érezheti hogy nem szereted annyira vagy nem törődsz vele (még ha ez nem is igaz).

Szerintem kéne egy bulit tartani ha akar, de tartsatok egy anya fia napot csak kettesben, ahol 100%ig rá figyelsz és együtt szórakoztok. Vidd el állatkertbe vagy valahova ahol még nem voltatok.

Nagyon nehéz lehet beteg tesó árnyékában felnőni.

2017. nov. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
33%
Tanácsot kért, nem véleményt. Nem találtátok fel a spanyol viaszt, magától is tudja, hogy hibázott. Aki effektív tanácsot nen ad, az minek ír? 3. voltam.
2017. nov. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó! Erre nincsen jó tanács. Tetszik nem tetszik ez már örökre meg fog maradni az emlékezetében és igazán jóvátenni senki nem tudja sehogyan. Igen kell tőle bocsánatot kérni és azért meg is kell ünnepelni, de már visszahozni nem lehet.

Egyet nem értek ha a mamiéknak eszébe jutott (bár apát sem értem, hogy nem vokt eszébe) akkor amikor felhívtak mondhattad volna nekik, hogy jöjjenek, majd odafelé vegyenek egy tortát (még ha nem is előre megrendelt csili vili torta) és felköszöntöttétek volna. Ha előre nem volt meg az ajándéka akkor meg mondtam volna, hogy most az az ajándék, hogy mondjuk jövő hétvégén eldöntheti hova menjünk kirándulni vagy ha elmegyünk a játékboltba ő választhatja ki az ajándékot.

Most utólag is ilyenben tudnék gondolkodni, hogy csinálni vele egy saját napot ( ahol tesó nincs ott és ő a középpont).

2017. nov. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
69%
Jézusom. Szegény gyerek. Egy anya ezt, hogy feletheti el? Mennyi ilyen lesz még neki. Örök második lesz a beteg tesó miatt és még azt az egy napot ami csak az övé azt is elfelejtik.
2017. nov. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
73%

Azért hiába vagy ilyen helyzetben, nem kellene hárítanod a felelősséget.


Egyáltalán nem jön át, hogy mélyen megbántad volna a dolgot. Egy nappal próbáltad eltolni.. pf..


Tudod hogy kellett volna kinéznie ennek a kérdésnek, ha valóban sajnálnád a dolgot?


Kisfiamnak elfelejtettem a születésnapját, és borzasztóan bánom. Próbáltam már tőle bocsánatot kérni, de levegőnek nèz engem és a tesóját, aki downos és kruppos. Nagyon rossz ez a helyzet, nagyon hiányzik a fiam figyelme és szeretetének kimutatása, bánt, hogy jogosan haragszik rám. Megkérdeztem már tőle, hogy mit tehetnék, hogy kevésbé haragudjon, még, ha jogosan is teszi, de nem válaszolt. Próbálkoztam zsúr és egyéb program ötletekkel, mint játszóház pár barátjával, vagy tropicarium, csúszdapark, de nem reagált. Nektek van ötletetek, mit tehetnék még?


... nem várhatod el egy 8 évestől, hogy megbocsásson, mert nem is a dolga. Nincs olyan, hogy bocsánatot illik elfogadni, ha a másik őszintén kéri. Jesszusom hol él, aki ezt tanácsolta?


Ha a másik bocsánatot kér, és töri magát, hogy javítsa a dolgot, amivel megbántott, akkor gondolkozhatsz el azon, hogy sikerült e feldolgoznod azáltal, hogy látod mennyire fontos neki a te boldogságod.


Itt szülő feledkezett meg a kisgyereke egyik legfontosabb dolgáról, ez kb egy megcsalással felnőtt kapcsolatban. Arról nem is beszélve, hogy anyuka még hangsúlyozza is, hogy a másik tesó miatt volt, mert rá figyelt a gyerek helyett, azon az egy nyomorult napon is.


Hát nekem itt törne össze a gyerekszívem, és utálnám meg az anyámat, ha még megértést is várna tőlem, a saját kisgyerekétől. A szülinap nem egy nap, más már előtte hetekkrl beszerzi az ajándékot, megrendeli a tortát, kiküldi a bulimeghívót, leszervezi a programot meg ilyenek..


Amit tehetsz, hogy javítsd a helyzeted:


Valóban átérzed a gyerek jogos fájdalmát.

Megkérdezed, mit tudnál tenni, hogy jobb legyen. Ha ügyesene nevelted, nem fog teljesíthetetlen dolgot kérni.

Bocsánatot kérsz tőle, tiszta szívből.

Ha nem mond semmit, akkor előveszed az eddigi tudásod, mikor figyeltél a gyerekre, ez alapján kiválasztod a számára leginkább örömteli programot.

Elhívod a legjobb barátját a beleegyezésével.

Megkérdezed, hogy szeretné e vinni a tesóját is.

Ha igen, elmentek a programra, viszed a nagyszülőket is, hogy tudjanak foglalkozni a tesóval, amíg te a másik gyerek boldogságával foglalkozol. Végig velük vagy, nem hagyod ki a nagy csúszását a programon, vagy ilyesmi. Valóban figyelsz és ott leszel, ha szól.

A program végén őszintén bocsánatot kérsz mégegyszer. Ha egész nap figyeltél rá, meg fog bocsátani.


Nem tudom miért nevelik bele a gyerekbe a hamis bocsánatkérést meg annak az elfogadását. Akkor kell bocsánatot kérnie, ha átérzi a dolog súlyát. Ezt pedig csak példamutatással lehet belenevelni.


Aki így neveli a gyereket, az kb hazudni tanítja.


Ha most a semmire fel kérnél bocsánatot, hamis lenne a kikényszerített megbocsátás a részéről. Ha meg is érti, nem fogja érezni.

2017. nov. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
30%

7-es, van jó tanács, amit leírtam. Tudom hogy hiba egy szülinap elfelejtése de egy hibát így kell enyhíteni ahogy én leírtam (3. választ olvasd el).

Ha földbedöngöli magát és körbeugrálja a gyereket hogy ad neki egy agyonkényeztetős napot, meg atombrutál canossát jár azzal

1.csak még jobban felhívja a figyelmet a problémára

2. nem empátiára tanítja a gyereket hanem arra hogy ha anyu hibázik akkor cserébe én mindent megkapok mert anyu egy szar juhuu

2017. nov. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!