Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők akiknek nem azonos a...

Szülők akiknek nem azonos a vallása, vagy az egyik fél nem vallásos, ti a gyereket/gyerekeket melyik vallás szerint nevelitek?

Figyelt kérdés

Ha csak egyikőtök vallásos, akkor a gyermeket is vallásosnak nevelitek? Ha igen a másik fél aki nem vallásos, az hogyan viszonyul a gyerekhez, ha vallási kérdéseket tesz fel, vagy ha a vallásról beszél?

Ha mind a kettő vallásra tanítjátok, a gyerek tud különbséget tenni? Esetleg nincs olyan, hogy az egyikben jobban hisz mint a másikban?

Mikor döntöttétek el, hogy melyik hit szerint tanítjátok? Mi alapján döntöttétek el?



2017. nov. 29. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
A párom vallásos,én nem.A gyerekeinket nem vallás szerint neveljük.A páromnak ez megfelel,már a gyerekek születése előtt megegyeztünk erről.
2017. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem, hogy nem vallás szerint nevelitek. Helyesbítek, ha vallásra is nevelitek*

Az jó, ha a férjednek ez nem okoz gondot.

Nem is szokta a gyerekek előtt mondani, hogy Isten erre tanít, vagy bármi vallásos dologra? Ha igen, zavar téged?

2017. nov. 29. 21:13
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, a párod*
2017. nov. 29. 21:14
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
A saját példámat tudom hozni. Édesapám vallásos nevelést kapott, de nem gyakorolta azt. Édesanyám viszont igen. mi vallásos nevelést kaptunk, jártunk hittanra meg vasárnap templomba. Apám soha nem ellenezte, nem beszélt a vallás ellen, szerintem ez a dolog alap. Kamaszként nem nagyon foglalkoztam a vallással, egyetemista koromban kezdtem újra foglalkozni a hittel. Ma már többgyerekes anyuka vagyok iskolás gyerekekkel, hitben neveljük őket.
2017. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Az én apám katolikus, anya református, de nem gyakorolja.

Engem gyerekként mindig elvittek templomba, voltam elsőáldozó, imádkozás ebéd előtt stb.

Felnőttként jól megutáltam ezt a kényszer vallást, majd rájöttem, mekkora hazugság az egész kereszténység.


A gyerekeim nincsenek megkeresztelve, meghagyom nekik a szabad választás jogát, nagyobb korukban olyan vallást választanak amilyet akarnak, ha akarnak egyáltalán.

Én magam pl. nem gyakorlom egyik vallást sem, több vallásból is hozzám közelinek érzek dolgokat, buddhizmus, krisna tudat, de a gyerekeimre nem erőltetem rá. Ha kérdeznek akkor persze a saját meggyőződésem szerint magyarázok el nekik dolgokat, így pl. beszélgetünk a reinkarnációról és hasonlókról, de direkt nem sulykolom beléjük, hogy márpedig ez igenis létezik, mert egyáltalán nem tudhatjuk, melyik vallásnak van igaza :)

Én amiben hiszek az nekem jó, a gyerekeim pedig majd eldöntik, ők mit képesek és mit akarnak befogadni.

Párom ugyanígy gondolkodik, így ebben nincs vita közöttünk.

2017. nov. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, ment a zöld ujj. :)

Érdekes utolsó a válaszod. Tetszik, hogy nem súlykolod beléjük. Viszont, ha veled teljesen ellentétes vallást választ, esetleg kérdez róla, az ő vallása alapján válaszolnál a kérdésedre? Kicsit bonyolúlt, de én sem vagyok vallásos viszont gyerekként a suliban a Hittan órára eljártam, ha a te gyereked járna el és elkezdene hinni a katolikus Istenben... Szóval így a saját hited alapján válaszolnál vagy az ő hite alapján?

2017. nov. 29. 22:06
 7/10 A kérdező kommentje:

Leírom nálunk, hogy nézki a helyzet.

Jelenleg nincsenek gyerekeink, de már próbálkozunk. Emiatt jött a vallás szóba. A párom vallásos és én nem. Mi megbeszéltük, hogy az ő vallását fogják tanulni a gyerekeink. Én abszolút örülök ennek, mert gyerekként én is akartam hinni valamiben. Emiatt jártam hittan órákra is, viszont a szüleim soha nem gyakorolták a vallásukat, Istenben sem hittek. Szóval emiatt hiába a hittan órák, nem tudtam elfogadni Istent. Azóta sem, vannak vallások amelyek tetszenek viszont van Isten akiben én nem tudok hinni. Így emiatt aggódom, ha a gyerekeim érdeklődnek a vallásukkal kapcsolatban, akkor hogyan válaszolhatnék nekik, azt sem tudom, hogy tudjanak-e róla, hogy nem hiszek Istenben. Tudom még korai viszont mielőtt oda jutnék ezt már nem akarom problémának tekinteni. Emiatt érdeklődöm, ki, hogyan oldja meg.

2017. nov. 29. 22:34
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
én nem vagyok vallásos,férjem az.Vitte már el magával a gyülekezetbe ritkán,színezett tapsolt a dalokra stb,semmi kötöttség.Tetszett neki.Főleg ha volt más kisgyerek is ott.Nem kereszteltük meg,majd ha felnő eldönti hogy szeretne e hinni Istenben,majd megkeresztelkedik ha akar.Nem szokott neki az apukája a vallásról beszélni,még nem nagyon érti vagy nem nagyon érdekli.Ha nagyobb lesz,majd biztos fog róla kérdezni.Megmondom majd neki,hogy apa jobban ért ezekhez a dolgokhoz.
2017. nov. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

5ös vagyok


Mire eljut oda, hogy vallást választ, lesz olyan értelmi szinten, hogy megértse a válaszom és nézőpontom.

Nem hiszek katolikus, hindu stb istenben, simán istenben hiszek mindegy milyen vallást körítünk hozzá.

De teljesen elfogadó vagyok, épp ezért sem erőltetem az én nézeteim és ha arra jönne haza kamaszként, hogy pl. szeretne görög katolikus leni és ő mostantól hisz a mennyben és pokolban, ám legyen, ez az ő élete.

Jó, ha jehova, vagy más beszippantó szekta tagja lenne, akkor ráncolnám a szemöldököm és félteném, de reméljük, erre nem kerül sor.

2017. nov. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

#1-es voltam:

Nem szokott semmi vallással kapcsolatos dolgot mondani előttük,de ha mondana is,engem nem zavarna. :)

2017. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!