Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondják, hogy "egy...

Miért mondják, hogy "egy gyerek nem gyerek"?

Figyelt kérdés

Szerintem ez tök hülyeség, az egykéknek lehet a legjobb dolguk, minden szeretetet, törődést ők kapnak, és az sem igaz, hogy egy testvér nélkül egyedül lennének a világban, nekem pl nővéremmel sosem volt fényes a viszonyom, kb olyan, mintha csak egy lakótársam lenne, a szabadidőnket nem együtt töltjük, mindkettőnknek megvan a saját baráti köre. Nemis hiányozna az az érzés, hogy legyen tesóm, ha nem lenne, ugyanígy ellennék, ott vannak az unokatesók, barátok, párkapcsolat is, de egyedül is szeretek lenni.


Az is tévhit, hogy az egykék önzők lennének, ez csakis nevelés kérdése, ismerek olyan embert, akinek 3 testvére van, mégis szönyen önző, a legtöbb egyke pedig, akit ismerek, nagyon önzetlen, közvetlen, nyitott típus(csak egyről tudok, aki nagyon önző, de ő így lett nevelve, elkényeztették). Szóval nem értem, miért csodálkoznak sokan, mikor azt mondom, hogy én egy gyereket akarok? :D Legalább nem kell majd soha úgy éreznie, hogy a testvérével kivételeznek vagy ilyesmi, ezekből mindenhol rengeteg vita szokott lenni, sokan érzik úgy, hogy a testvérük többet kap.



2017. dec. 1. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Én nem gondolom úgy, hogy egy gyerek nem gyerek. És az 1 gyerekeseket sem szeretnén megbántani. DE.. Szerintem is az a jó, ha sok gyerek van. 1 gyerekkel nekem olyan unalmasnak tűnik egy család. A gyereknek nincs kivel játszania, hamar megnő és nincs több babakacaj. Szóval én legalább 3 gyereket szeretnék. De mindenkinek szíve joga, annyit vállalni, amennyit akar.
2017. dec. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Bár én egyke vagyok és szeretem, 3 gyereket szeretnék. Nekem nem testvéreim voltak, hanem barátaim, amivel sosem volt problémám. Anyukámnak és apukámnak is van testvére, egyikük se tartja velük a kapcsolatot évek óta, gyerekkoruk óta utálják egymást. Ilyen szempontból valóban “felesleges” hogy van testvérük.

Én szeretném jó testvéreknek nevelni őket, nem kivételezni velük, minden alapot biztosítani ahhoz, hogy ne gyűlöljék egymást.

És lehet hogy most nem bánom, hogy nincs testvérem, de ha már nem lesznek a szüleim, egyedül maradok, mint a kisujjam.

2017. dec. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Mindenkinek a saját dolga hogy vállal-e gyereket és ha vállal akkor mennyit. Én mindig úgy gondoltam hogy többet szeretnék, hiszen olyan jó babázni és egy kis lelket nevelni, alakítgatni. El sem tudtam volna kélzelni hogy egy gyereknél megálljunk. Illetve szerintem annál szorosabb kötelék nincs mint ami két testvér közt lehet. Négy gyerekem van, az első kettő közt kicsi a korkülömbség, egymás legjobb barátai. A két kisebbet is nagyon szeretik. De mindenki úgy vállaljon gyereket ahogy neki jó. Hidd el bármit is teszel mindig lesz olyan aki kritizál. Minket azért mert négy van, mást azért mert egy van neki.
2017. dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
semmit, ez egy hülye mondás, mint az egy sör nem sör...nekem épp elég egy sör...gyerekből mondjuk kettő van, mert én testvér párti vagyok, de ez is ízlés dolga, megértem azt is aki megáll egynél. Mindenki annyit vállaljon, amennyit tisztességben és egészségben fel tud nevelni.
2017. dec. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#3 “annál szorosabb kötelék nincs mint ami két testvér közt LEHET” igen, amennyiben szerencséd van és olyan testvéred szüleik, akivel jól kijössz. Nekem az állataimmal is szorosabb a kötelékem, mint a tesómmal, mert mi annyira mások vagyunk :D Sajnos én több rossz vagy semleges testvéri kapcsolatról tudok, mint jóról. De persze, ettől még mindenkinek saját szíve joga eldönteni, hogy hány gyereket akar, mindennek megvannak az előnyei és hátrányai is :)
2017. dec. 1. 11:57
 6/16 A kérdező kommentje:
#1 “a gyereknek nincs kivel játszania” miért, akkor mégis mit csinál egész nap az oviban, suliban, játszótéren, unokatesókkal, szomszéd gyerekekkel stb? Szerintem olyan szempontból is jobb az egy gyerek, hogy ha elmegyünk valami rendezvényre, sokkal könnyebben fog barátkozni, feltalálja magát, mert nem a tesó mögé bújik és kuksol(ahogy én is csináltam kiskoromban és nekem nagyon sokáig tartott levetkőzni ezt a zárkózottságot).
2017. dec. 1. 12:01
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Akkor szülj egyet.. Nem kell másokat győködni. Inkább te nem fogadod el a másik oldal véleményét.
2017. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 én nem győzködök senkit, ugyanúgy, ahogy itt hoztak páran érveket-ellenérveket, én is csak azokat mondtam :) De persze ezeket napestig lehetne sorolni :D Abszolút elfogadom a másik oldalt is, csak azért néhány dolgot hülyeségnek tartok, mint érvet(pl ez az önzőség dolog, meg hogy nincs kivel játszania..).
2017. dec. 1. 12:24
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Öcsémmel 1 év van köztünk, olyanok voltunk mindig mint az egypetéjű ikrek, még felnőttkorunkban is együtt jártuk a világot. Nagyon rossz gyerekkorunk lett volna egyedül.

Éppen emiatt vállaltam én is kis korkülönbséggel gyereket, szerencsére össze is jött egy 17 hónap, minél kisebbet akartam. Imádják egymást, semmi nehézség a nevelésükben. Életem legjobb döntése volt

2017. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
Hát lehet, hogy te hülyeségnek tartod, attól még ezek is lehetnek reálisak. Én több olyan embert is ismerek, aki egyke és mivel minden megkapott felnőtt korára (autó, ház, minden) ezért eléggé el van szállva. Tekintve, hogy az egykék nem tanulnak meg osztozni, elég gyakori, hogy önzők. Attól, hogy te ismersz olyat, aki nem, attól még ez sajnos így van. (Abban egyetértek, hogy neveltetés kérdése is) A nincs kivel játszani se hülyeség. A strandon pl. megfigyelhető, hogy az egy gyerekes családok ott ülnek, dögunalomban, Apuka, Anyuka unottan bemegy a vízbe játszani a gyerekkel (mert nincs más gyerektársaság), míg a többgyerekeseknél hatalmas játszások vannak.. De nyilván hülyeség teljesen általánosítani, ilyen is és olyan is van. Attól, hogy te nem voltál jóban a tesóddal, ez még egy életre szóló kötelék, főleg a szülők halála után. Nekem pl. nincsenek unokatesóim, és nehezen barátkoztam idegen gyerekekkel, úgyhogy én örülök, hogy van tesóm, és nem egyedül kellett felnőnöm. De ismétlem, mindenkinek egyéni döntése. Nekem jelenleg 1 kisfiam van, és most még nem érzem, hogy jöhet a következő, de a jövőben mindenképp szeretnék még jó sok babát.
2017. dec. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!