Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családi volt nálunk (férjem,...

Családi volt nálunk (férjem, sógorom, én) és látták a gyerekek. Mivel magyarázzam, mit mondjak?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves fiam és egy 7 éves lányom.


Egyik este összevesztem a férjemmel. Éppen jött hozzánk az öccse. Én próbáltam leplezni, hogy valami nem okés, nem akartam folytatni. A férjem viszont akkor sem hagyta abba, amikor az öccsével dolgoztak, próbált belém kötni a megelőző vitával kapcsolatban.

A sógorom megelégelte, hogy nem hagy békén és provokál és mondta neki elég ideges hangnemben, hogy nyugodjon már le, mi baja van. Na erre neki esett az öccsének, hogy ő mit ugat bele, húzzon haza inkább, azt sem tudja, hogy milyen egy komoly kapcsolat, nemhogy egy házasság, és hogy sokszor milyen nehéz hozzám hazajönni. (Hozzám, aki mindent megcsinál itthon, kajával várja, minden este vasalja a munkaruháját és még sorolhatnám, na de mindegy is...)


A férjem meglökte. Ekkor láttam meg, hogy a gyerekek a lépcsőn állnak. Mondtam nekik, hogy hagyják már abba, de semmi. Mikor mondtam, hogy itt vannak a gyerekek, akkor a sógorom abbahagyta, de a férjem ekkor megütötte és folytatódott a dolog. Közéjük akartam lépni, de a férjem olyan erővel meglökött, hogy nekiestem az üveg dohányzóasztalnak, ami szétvágta a kezem és közben beütöttem a fejem egy virágállványba.

A férjemen láttam, hogy megijedt, de nem ő jött oda megnézni, hanem az öccse. Mivel neki is felrepedt a szája megkérdeztem, hogy jól van-e, erre a férjem azt mondta, hogy még tőle kérdem? (A sógorom nem ütötte meg a férjemet, és a férjem viselkedett úgy mint egy őrült, akkor mégis kitől kérdeztem volna?) És elviharzott.


Mivel kicsit később szédültem, előbb elvittük a sógorommal a gyerekeket anyukámhoz és aztán bevitt a kórházba, ahol elláttak.


Na kb az eset óta nálunk megborult a rend és főleg a gyerekekre értem. A fiam nagyon mérges az apjára, azt látom, hogy csalódott benne. Nagyon szeretik a nagybátyjukat, a kislányom például a verekedéstől rémült meg jobban, végig sírt. Mégis a fiamat érinti rosszabbul. Nem tudom hogy azért-e mert ő már nagyobb és jobban megérti vagy nem tudom miért. A kislányom kisírta akkor magát és hogy engem nehogy bent tartsanak éjszakára a kórházban, de ő például már akkor is nagyon aggódott az apjáért, hogy ugye azért megnyugszik és hazajön.

De a fiam teljesen más. Azonnal azt mondta, hogy ne jöjjön, meg inkább maradjon a nagybátyjuk, ne is jöjjön vissza az apjuk.

Nyilván azóta a fiam is megnyugodott, de mégis van benne egy tartás az apja felé. Úgy éreztem, hogy beszélnünk kell kettesben. Mondtam, hogy mondja el, hogy mi bántja, kérdezzen ha valami érdekli. Azt kérdezte azonnal, hogy bocsánatot kért-e az apja. Mondtam, hogy megbeszéltük. De ő mondta, hogy bocsánatot kell kérnie, mert én is mindig azt mondom neki, hogy lányokat és a testvérünket nem bántjuk.


Igaza van. De most mit tegyek? Máskor ilyen nem volt, én magam sem értem, most akkor hogyan mondhatnám el? A férjem nem akar róla beszélni a fiunkkal.


29 éves vagyok és 10 éves kapcsolatról van szó, ilyen durva esetre még nem volt példa.



2017. aug. 12. 21:26
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A kérdésből kimaradt a "vita" szó, elnézést!
2017. aug. 12. 21:27
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem vita volt, hanem verekedés. Nem fogod tudni megmagyarázni a gyerekeknek. Én a helyedben elköltöznék a gyerekekkel, és nagyon-nagyon kellene tepernie a férjemnek, hogy visszamenjek. A következő esetnél pedig végleg otthagynám.
2017. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Szegény gyerekek. Borzasztó, hogy mennyi ilyen ordenáré verekedős proli család van. Nem értem miért nem lehet normálisan megbeszélni a problémákat. Nem tudom milyen tanácsot lehetne adni. Nem kellett volna egy állatnak gyerekeket szülni.
2017. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Hát ez elmebeteg..


A kissrác az egyetlen normális a történetben, ő fogta fel egyedül, hogy az apja nem normális, ha ideges.


Minden épeszű ember tartaná a távolságot ezek után..


Szóval nem kért bocsánatot a viselkedéséért, és értelmes ember módjára sem képes elbeszélgetni a saját fiával. Ez a házasság halott.

2017. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Azt azért elmondanám, hogy verekedés nálunk sosem volt. Még csak a karomat sem szorította meg soha, vagy ilyesmi. Az öccsével meg kb elválaszthatatlanok voltak, most persze nem beszélnek. Nem tudom, hogy mi van a férjemmel, olyat korábban is csinált már, hogy elment egy-egy vita végén, de előtte nem volt ilyen cirkusz. Számomra is meglepő, mivel elvileg értelmiségi család vagyunk.
2017. aug. 12. 21:41
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
A férjeddel kell megbeszélned elsősorban a dolgot, hogy mit mondjatok a gyerekeknek. Elég állat módjára viselkedett. Nem gondolom, hogy neked kéne egyedül gyermeki ésszel is elfogadható magyarázatot megfogalmazni a történtek után. Nem tudom, min vitázhattatok így össze, ahhoz, hogy valaki ilyet tegyen, nagyon súlyos háttérproblémának kell lenni a családban, vagy szimplán egy vadállat a férjed. Én ezek után erősen elgondolkoznék a váláson. Egy normális kapcsolatba ez nem fér (nem férhet) bele.
2017. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%
"ilyen durva esetre még nem volt példa" Ezek szerint azért már volt durvulás máskor is? Gondolom nem lehet piskóta a férjed, ha te mindent megcsinálsz, mégis nehéz hozzád hazajönni. Úgy érzed állandóan kritizál és nincs igaza? Általában jól megvagytok vagy sokat veszekedtek? Sokszor piszkál? Esetleg megalázó szavakkal illet? Semmibe vesz vagy ad a véleményedre?Ha te valamit meg akarsz vele beszélni, főleg érzelmi jellegű dolgokat, akkor ő kitér előle valamilyen módon? Ha panaszkodsz letorkol, eltereli a szót, esetleg azt mondja nem is úgy volt?
2017. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

Ja és a kaja és a rend a legtöbb embert nem érdekli. Valószínűleg a szemelyiségeddel van baja, nálunk anya folyton basztatta apát, mikor megjött, hogy vigyázzon a rendjére, egyből rázúdította az otthoni problémákat, és pocsék hangulat volt otthon, pedig apa jókedvűen jött legtöbbször. Anya sosem maradt csendben, mert hiányzott neki a felnőtt társaság, pedig apa igényelte volna a nyugalmat.


Anya meg ideges volt a rend és a főzés meg a gyerekek miatt folyton.


Bezárta magát a lakásba, nem beszélt senki felnőttel, folyamatosan hergelte magát és irigyelte a munkábajáró jókedvű apát.


Aztán egyre később járt haza apa, egyre rosszabb kedve volt és akkor már jogosan a megcsalás volt a téma a veszekedéseknél.

2017. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Elég sok jel mutat arra hogy ez a házasság eléggé haldoklik.

Elképzelni nem tudom mi lehetett a vita oka, ami miatt ennyire sikerült őt felhergelni.

Én egy ilyen után ha véletlenül lökött is volna meg téged, akkor is a minimum hogy felsegít és bocsánatot kér, elvisz a sürgősségire stb.

Ezek elmaradása miatt fontolnám meg a válást és nem azért mert megsérült a kezem.

2017. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
Van valakije, tuti. Hagyd el. Ez durva, hogy igy viselkedtek a csalad elott...
2017. aug. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!