Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én mint apa nevelem a gyermeke...

Szike69 kérdése:

Én mint apa nevelem a gyermekem ( 5 éves) most lesz orrmandula műtétje s utána két hétig nyugalom ápolás kell neki. Köteles vagyok- e odaadni az anyának ha láthatása van s ki tudja merre hurcolja mennyire vigyáz rá?

Figyelt kérdés

2017. dec. 7. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Nem. A lathatas azt jelenti hogy joga van arra az idore a felugyeletre, de ha bent fekszik a korhazban onnan nem viheti ki engedely nelkul. Epp csak akkor neki kene vele benn lenni.


En a helyedben beszelnek a korhazi szemelyzettel, hogy nem tudnak e bennfogni arra a ket hetre.

2017. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Legegyszerűbb lenne megbeszélni az anyával, hogy ő jöjjön látogatóba.
2017. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Első hozzászóló, az orrmandulaműtéttel 24 órát van a kórházban, nem két hétig, az apa arra gondolt hogy otthon lesz a gyerek. Igen, köteles vagy odaadni hiszen mégiscsak ő az anyja. Hidd el ő is tudja ápolni.

Ha van bírósági végzés, akkor nem tagadhatod meg, mert te kerülsz bajba.

2017. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Nővérként írom, azért az orrmandulaműtét egy öt évesnek nem egy olyan hatalmas dolog, annyi hogy az első 24-48 órában vérzésre figyelni kell, de akkor eleve bent vagytok még a kórházban. Nem azt jelenti hogy két hétig otthon kell feküdni.
2017. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Ja, de az sem véletlen, hogy utána két hétig nem mehet oviba.

Nem kell neki nyugalom és ápolás, csak épp közösségbe nem mehet.

Szóval abszolút jogos a kérdező félelme.

Sajnos a választ nem tudom, kérdezd a védőnőt, hátha ő már találkozott ilyen esettel.

2017. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első héten nem engedném. Az egy hetes kontrolon ha mindent rendben találnak, akkor igen. De csak akkor ha magához viszi. Játszóházas programra, rendezvényekre akkor még nem mehet.

Ha jár a láthatásokra, akkor gondolom érdekli a gyerek és figyelembe veszi az érdekeit.

2017. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat igazán arra gondoltam én is, hogy itt láthatja az anya 1-2 órát vele lehet, de igazából arra lettem volna kíváncsi van-e ehhez jogom?!
2017. dec. 7. 12:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Betegségre hivatkozva megbeszélheted vele, hogy most ne vigye el, de az elmaradt láthatást pótolni kell.

Amúgy nincs jogod. Nem kell rosszindulatúnak lenni, hogy előre már pattogsz, hogy BIZTOS majd ide meg oda viszi. Marhára nem biztos. Vagy kérj előtte igazolást arról, hogy nem mehet közösségbe, ne vigye.

2017. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!