Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három gyerekünk van. A legidős...

Három gyerekünk van. A legidősebb fiú, a két kisebbik lány. (11,8,4 évesek) Folyamatosan civakodnak egymással. Versenyszellem szövi át a mindennapjainkat és ebben az állandósult hangzavarban, nehéz türelmesnek maradni. Mit rontunk el?

Figyelt kérdés
Ez a helyzet napközben nyilván megszűnik, mivel az iskolában, óvodában nem találkoznak, az osztálytársakkal pedig legjobb tudomásunk szerint és a visszajelzések alapján remekül kijönnek. Viszont amint haza érnek, a két nagyobb már az ajtóban hülyézi egymást, a kicsi meg valamit okvetlenül el akar venni, ami nem is az övé (korábban rúgkapált, vagy lesöpört mindent az asztalról ha nem tetszett neki valami). A minap vendégségben volt nálunk egy ismerősünk, szintén három gyerekkel. Korábbról is nyugodtnak, kiegyensúlyozottnak ismertem őket, de most, hogy több napig nálunk laktak, beigazolódott, hogy lehet így is... Azaz nem kell okvetlenül beleőrülni a gyereknevelésbe! Pedig mértékkel jutalmazunk, mértékkel büntetünk. Mindhárom gyerek jár sportolni, szakkörre, fejlesztésre, tehát van hol lekötni az energiáikat. Hétvégén együtt a család, rendszerint elvisszük őket valahová, mert otthon egy társasjátékot végigjátszani úgy nem lehet, hogy mindhárman nyerésre álljanak, ellenkező esetben kitör a palotaforradalom! :-(

2017. nov. 9. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ti rontottátok el. Ahogy írsz, teljesen normálisan nevelitek őket. Nekem nagyon jó gyerekeim vannak szerencsémre, de pl egy nagyon kedves barátnőm most már nagylánya égedelem volt. Pörgött, egy percre nem pihent, legalább 3 emberes volt, stb. Pedig szerintem barátnőm is és a férje is maximálisan jól neveltr. Ilyen az alaptermészete. Nem igazán tudsz vele mit csinálni, el kell fogadni, hogy ilyen(ek.) Kihozni a helyzetből a legjobbat. Közös érdeklődési körük van?
2017. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy semmit, lehet, hogy a te gyerekeid ilyenek és kész.


Szerintem viszont egyáltalán nem kell mindenféle sportra, stb járni, "energiát lekötni". Én még az elitiskolák ellen is vagyok. A gyerekeknek nyugodtan, sétálva kéne felnőniük, nem rohanva.


Szerintem a nagyszülők segíthetnének a helyzet megoldásában, ha nincsenek, pótnagyi is megteszi. Zenét, táncot tanulni is nyugtat. Közösen zenélés is jó, abban nincs versengés.

2017. nov. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló felállású gyerekeink vannak.

Nálunka két kicsi együtt jár óvodába, istenien elvannak, aztán hazafelé hajtépéses hisztiig jutnak azon, hogy ki megy előrébb a járdán. :)

A vendéggyerek még jó, hogy jól viselkedik. Még akár napokig is, mert sok új inger éri.

Nagymamám is hasonló családi körből jött, ő is szokta mesélni, mennyit veszekedtek a testvéreivel, pedig aztán a 30-as 40-es években simán szétcsapott köztük a dédapám, nem finomkodott. És egymást kifejezetten szerető, támogató felnőttekké váltak.

Szóval szerintem ne aggódj, normálisak, és igen, cefet idegesítőek sokszor. Majd megnőnek. :)

2017. nov. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia én meg a tesóm ugyanezek vagyunk. Ő 12 én meg 14. Még azon is összeveszünk hogy ki vágja a gránátalmát. Pedig anyáék jól nevelnek minket szerintem. Ugyhogy kitartást!!
2017. nov. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
10%
Mit rontottal el? Azt hogy gyereket csináltál
2017. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tényleg hasznosnak éreztem sőt, néha még mosolyra is fakasztott!
2017. nov. 14. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!