Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortol lehet értelmesebben...

Mikortol lehet értelmesebben játszani kisgyerekkel? Már gyomoridegem van.

Figyelt kérdés

Peldák

Ha nyomdázunk, akkor neki valamiert muszaj az asztalra padlora is es a tintás szivaccsal is jàtszani, nyakig tintás a gyerek es a lakas en abbol allok hogy azt szajkozom ne igy ne ugy ne ezt amazt, a végén jobb inkabb eltenni az egeszet es bánom hogy elovettem, tiszta ideg vagyok es a gyerek is.


Geomaggal mit jatszik? Autoval szallitja ami onmagában nem lenne baj ha nem nekem kéne agy alol, szekreny mogul kihalaszni a végén.


A puzzlet is csak kirakni nem tudja hiànyzo darabok folyamatosan hol ez tunik el hol az


A gyurmát minduntalan benyálazza


Folyamatosan szajkoznom kell mit hogyan lehet, nem birom már ezt.


Minden aldott nap rumli van a jatekokat pakolhatom napi haromszor össze minimum, persze segit, dehat gyerekmodon csak ahogy tud, szoval az joforman csak gesztusértékű ha ő pakol el.



Komolyan addig nincs csak sirás es nekem ideg amig beveszem a lesz.rom tablettat, egyedul jatszik es es nem erdekel hogy repkednek a geomag golyok vagy hasonlo. Ha barmikor is bekapcsolodom a jatekba abbol jol még nem jottunk ki.


Most ezek utan hogy minden tintas kerte a ragasztot gyorsan el is dugtam hogy azzal aztán vegkepp nem jatszunk ezek utan, persze siras ismet nekem a gyomrom egyben..


Most pl a ruhacsipeszekkel jatszik amik rendre szétesnek persze a kezében...


Nincs egyetlen dolog amit megfeleloen jatszana hogy ne kelljen szolnom, terelni, orientalni, nevelni, segiteni, csak elegem van már. Meddig tart ez?3,5 é


2017. dec. 16. 10:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem túlzottan ragaszkodsz a rendhez.

Én rendmániás vagyok nagyon, úgyhogy kellett bőven idő, mire kompromisszumot kötöttem a fiammal és a párommal.


A gyerek rumlival jár. Ezt te is látod. Egyedül annyit tehetsz, hogy elengeded a gondolataid. Baromi nehéz ez, tudom, hiszen a személyiségedbe van ágyazva a rend szeretete. Hogy mindent rendeltetésszerűen kell használni. Ismerős.


Kezdetnek szerintem hagyd, hogy rumlizzon. Hogy mindent úgy használjon ahogy akar. Oké, a tintát én sem hagynám.. Legyen az az elsődleges szabály, hogy estére rend legyen. Napközben pedig kerüld ki a dolgokat.


És gondolj arra, hogy minden rumli készítés, minden 'máshogy használja az eszközöket' dolgok a gyereked kreativitását segítik. Talán így könnyebben elengeded a rendet.

2017. dec. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Még sokáig ez lesz. :)

Ne adj olyat a kezébe, amivel kárt tehet magában vagy a lakásban. Akkor nyugodtan hagyhatod kísérletezni, és nem kell kocsányon lógó szemekkel nézni, hogy mit művel.


Sokszor több értelme van bevonni a napi teendőkbe. Segíthet zoknit párosítani, pogácsát szaggatni, fogja a lapátot sepréskor.

Nyomda esetén olyan festéket használj, ami lejön könnyen. Egyáltalán: kell az a nyomda? Tedd el egy kicsit, majd ha érettebb lesz, előveszed.

A geomaghoz is kicsi: még bekapja, lenyelheti a mágneses részeket. Talán jobb lenne egy készlet fa vagy nagy műanyag építőjáték. Könnyebb összeszedni is. :)

Puzzle: csinálj te! Kinyomtatod, összevágod, ha megunta akkor kidobod.


Só-liszt gyurma, ételfestékkel: azt lehet nyalni.


Bocs, de így belegondolva kicsit az az érzésem, hogy olyanokat adsz a kezébe, ami korai. Lehet, hogy egyszerűen ez az oka, hogy nem tudtok felszabadultan játszani.


Meg néha kérdezd meg, hogy oviban mivel játszik sokat, mihez lenne kedve.

2017. dec. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem tudok lazitani mert ha csak a gyerekre nézek is mit látok? Mivel sirt es ezert a tintas kezével dörzsölte a szemét amit a konnyek szétfolyasztottak az arcán, csupa tintàs az egesz arca is már. Es mosogassam higgadtan..es le se jön.


Megint lesz.rom tabletta.màr csak a hetfo tud megmenteni minket.szegeny ovonők..

2017. dec. 16. 10:49
 4/21 A kérdező kommentje:
Amig irtam wc -n volt. Csodalatos a wc a gyerek. Még jobb...
2017. dec. 16. 10:51
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem se érett még ezekre a játékokra, miért ezeket erőlteted?

Puzzlet kb 5-6 évesen tudják jól kirakni még ha nagyobb is mert akkor lesz türelmük hozzá, geomag helyett mint írták sokkal jobb építő játékok vannak az ő korosztályának, tintás játék se neki való még akkor majd előveszed 1 év múlva.

Meg kéne próbálnod lazítani,nagyon hasznos és fejlesztő mind a kapcsolatotokban mind mentálisan ha a gyerek a szülővel játszik.

Próbáljatok szerepjátékokat, az nagyon hasznos ebbe a korba, akár kisautókkal,játékkonyhával,szerszámosműhellyel ha van neki ilyen, bújócskázzatok, fogócskázzatok, menjetek le egy nagyot játszóterezni most jó idő van.

De ez a gyereknek se jó hogy te folyton idegbajos vagy vele, elveszed a játéktól a kedvét.

Te pl mit szólnál kicsit sarkított de hasonló, ha pl valamivel szeretné foglalkozni de nem értesz hozzá és a főnököd üvölt veled a fejed fölött hogy ezt nem így kell, nem igaz megint nem jól csinálod, miért így csinálod ??!

Te is stresszes lennél.

2017. dec. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Üdv a gyerekes létben ;)

Ez ilyen. De elárulok egy érdekes dolgot: minél többet hagyod játszani, terelgeted, annál jobban megtanulja mit hogyan kell.

2017. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Add orokbe. Nem neked valo ez. Heti siramod megerkezett. Unalmas vagy nagyon.
2017. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Lazítani, próbálj meg lazítani.

Nem lehet egyszerű a gyerekednek lenni.

2017. dec. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit meglepődtem az eddigi válaszokon, de akkor biztos sok ilyen típusú gyerek van. A lányunk másfél-két évesen volt ilyen, 3,5 évesen már nagyon szépen játszott. Az már óvodáskor, az oviban sem lehet ilyeneket csinálni. A miént mini csoport volt, tele volt 2,5 évesekkel és ők is szépen játszottak már akkor is. 5-6 évesen kezd a gyerek nagyobb darabokkal kirakózni? Érdekes.

Kérdező abban viszont van igazság, hogy ne csinálj ekkora problémát ebből. A geomagot tedd el, meg a festéket, ragasztót későbbre, a gyurmázást felügyeld, de attól semmi baj nem lesz, ha szétdobálja a játékokat, vagy nem a használati utasításnak megfelelően használja. Kis kreatív gyereked van. Örülj neki.

2017. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholos tinta? Azt nem szedi le a víz, csak az olajos dolgok, pl. popsitörlő, vagy sminklemosó. A bútorokról ablaktisztítóval próbáld meg.

Aztán szépen szedd össze az egész készletet, és tedd fel a szekrény tetejére.


Lehet kapni mágneses rajztáblát, van hozzá pár "nyomda" is: csillag, szív, virág, stb. Csak a saját ceruzával használható, az meg nem ír sehova máshova.


Vagy fogsz egy baromi nagy csomagoló papírt, ételfestéket teszel tejfölbe, és tud a kicsi ujjal festeni. (És nem gáz, ha megnyalják!)


Esetleg vegyél aszfalt krétát és rajzolhat vele a játszótéren.


Ezt a nyomdát meg nem kell erőltetni.

2017. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!