Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet kezdeni az agresszív...

Mi lehet kezdeni az agresszív 3 éves kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Ha szépen szólunk rá nem használ, ha elmagyarázzuk neki szintén nem, ha figyelemeltereléssel probálkozunk az sem jó. A testvérét is bántja, ha nem úgy mennek a dolgok ahogy ő elképzelte. Maximálisan hiszek benne, h az agresszió, agressziót szül, ezért kerüljük a kiabálást, popsira csapást. Van, h elszakad a cérna, kiabálok vele, akkor bír rendesen viselkedni. Szép szóból ott tartunk, h szinte sosem ért.

2017. dec. 11. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Biztos nem lesz szimpatikus a válaszom, de én vallom, hogy bizony kell a szigor.

Nem kell szétverni a gyereket, vagy lelki terrorban tartani, de a folyton kedves, szép szavak, meg a kétszázadszor is elmantrázott figyelmeztetés sokszor semmit sem ér.

Saját lányomon tapasztalom, hogy ha szépen kérek hajlamos elodázni, vagy eljátszani a dolgokat, szórakozik tovább, míg ha emelt hangon rákiabálok, egyből teszi a dolgát, mint a kisangyal.

Mondjuk sok baj nincs vele, mert soha nem voltam az a típus aki birkatürelemmel több százszor elmondja a dolgot míg végre azt csinálja amire kéred.

Kérem egyszer, kérem kétszer, ha nem teszi, harmadjára már kiabálok, na akkor már biztosan ugrik :)

2017. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Az is szokott agressziót okozni ha nem alusszák ki magukat rendesen hosszú heteken át.

Például a társasházunkban egyik hanyag albérlő kutyája éjjel-nappal vonyított a lakásába zárva. Ettől a közeli szomszéd lakásokban lakó gyerekek nem tudták rendesen kialudni magukat éjjel sem. Pedig a fejlődő szervezetnek nappal sem ártana az alvás. Erre a gyerekek agresszívak lettek, meg persze a felnőttek is. Ahogy eltűnt az a problémás albérlő kutyástól és csend lett, az összes gyerek agresszivitása is eltűnt mert annyit tudnak aludni amennyit a szervezetük megkíván.

2017. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Igazábol szerintem te is megadtad a választ. Amikor emelt hangon beszélsz hozzá akkor komolyan veszi!
2017. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Testver-problema is lehet a hatterben.

Van egy nemet zeneszam, amiben ez a sor van : "az agressziod csak egy utolsó kiáltás a szeretetért"...ez sokszor eszembe jut ha vki agressziv a kornyezetemben. Lehet h o ugy erzi, nem kap eleg szeretetet es fel akarja hivni magara a figyelmet. ( Lehet, h te ugy erzed, mindent megadsz neki, de ő maskepp eli meg. Erdemes lenne ilyen komolyabb dolgokrol beszelgetned vele).

2017. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha valami meghaladja a képességeimet,én szakemberhez fordulok,mert nem érthetünk mindenhez.Ebben nincs semmi szégyen,sőt.Vesztenivalód nincs.Sok sikert.
2017. dec. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Az agresszió agressziót szül? Érdekes. És az ő agressziója nem szül agressziót benned? És az ő meglévő agressziója honnan ered, ha szerinted azt az elszenvedett agresszió szülte?

Szóval erősen sántít a logikád. Ez az egész kisiklott baráti gyereknevelés Benjamin Spock műve, akit ezúton is csókoltatok!

Az, hogy SZÜKSÉG ESETÉN rácsapsz, nem agresszió! Hisz sokkal jobban fáj neked, a te anyai szívednek, mint neki. De ha szükség van rá, meg kell tenni, mert csak így tudsz egészséges lelkű, boldog felnőttkort biztosítani neki.

2017. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A neveles, tekintely kiepitese, némi szigor fontos. De a problemamegoldas egy masik dolog. A gyerek agressziojat szulheti az, hogy van egy problemaja es elfojtja azt. Persze nagyon nehez egy 3 evessel ezekrol beszelni, de szerintem sosincs tul koran komolyan venni egy gyereket. Engem sosem vettek komolyan, azt mondtak h en meg gyerek vagyok, nekem nem lehet problemam mert mindent megkapok! Szo szerint ezt mondtak mindig. En meg azt gondoltam, hogy barcsak negyed annyi dolgot kaptam volna meg, de meghallgattak volna az erzeseimet...
2017. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennél a kérdésnél

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__probl..

a 21-es válaszban bővebben kifejtettem.

2017. dec. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!