Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek bejött a következetes...

Akiknek bejött a következetes nevelés, adnának néhány tippet?

Figyelt kérdés

Hogyan kezelitek/kezelnétek az olyan helyzeteket, mikor pl

1. Wc után nem akar kezet mosni

2. Elkezd kiabálni, mikor a kistestvér alszik

3. Szétdobálja az összes játékot, nem játszik velük, de elpakolni sem hajlandó

4. Nem akar fel/átöltözni - reggel pl

...


2017. dec. 16. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

1. Először megkértem. Ha továbbra sem akarta, akkor mindenfelé undorító dologgal rémítettem el, hogy tudja nagyon jól a WC-n mi történik, aztán meg a keze a szája közelébe kerül, eszünk, stb, mennyire gusztustalan, 2 perc az egész, stb...

A többinél én választási helyzetbe kényszerítem. Ha nem teszi meg, akkor következményei lesznek, de ha megcsinálja, akkor én is megteszem azt (a valami apróságot) amit én is ígértem neki (amúgy is megtenném, csak akkor úgy teszek, mintha azért, mert ő is megteszi amit én kérek). Ja és például a pakolásnál közben magyaráznám neki, hogy ez mennyire jó, hogy segít, sokkal gyorsabb, stb é nagyon megköszönném, hogy megtette.

4. Mindig úgy állítom be a dolgot olyankor, mintha már léphetnénk ki az ajtón ha hajlandó lenne, és csak ezen az apró mozzanaton múlna a dolog (sokszor így is van!) És amikor elkezdi, akkor mindig mondom, hogy milyen jó lesz ahova megyünk stb. Ha csak sima felöltözésről van szó szobában, akkor meg annyi, hogy kitalálok valami játékot amit szeret és ugyanez. Azt éreztetem, hogy minél hamarabb felöltözik, annál hamarabb tudunk játszani. És tényleg játszunk is!

2017. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

A következetesseg, az megelozes


1. Eleve a kezmosas be lenne ugy vezetve mint jatek pl ö nyomhatja a szines foly.szappant vagy lenne sajat figuraalaku szappanja es wc utan ugy invitalnam mintha szokasos jatekba vinném. Nalunk pl hazaeres vetkozes utan is kezmosas az elso, bevett szokaskent van rogzitve

2. Tanitanam arra hogy milyen napszakhoz milyen jatek kotheto, pl reggel trombitalunk, alvasidoben csendjatek van, este torna vagy akarmi, eleve rendszere lenne a jatekoknak

3.szetdobalas okai keresese, es annak.megelozese

Dobalozas okai lehetnek a figyelemhiany igy bevonnam valamibe,

Oka lehet tulpörges, faradtsag, probalnam levezetni a nyugot ill megelozni szinten napirenddel

Vagy felgyult kudarcelmenyek, düh, es eleve tanitanam azt levezetni

4 öltözesre bevalt az nalunk, hogy nem engedem be a lakasba ha nem veszi le a cipot..kicsit drasztikus de ez hatott csak, kulonben saros csizmaval csörtetett a nappaliba

Egyeb öltözesnel segit ha pl ugy kezdem hu elaludtunk, most segitesz majd anyànak hogy behozzuk? Es csapatjatekot csinalok az oltozesbol, es a vegen pacsi (pozitiv megerosites),hogy gyoztunk

2017. dec. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, de a kérdező nem arra volt kíváncsi, hogy hogyan alakítod ki ezt rutinként, hanem hogyha ő ezt a rutint nem akarja valami miatt, akkor mit csinálsz. Mert pl fogat mi is mosunk a kezdetektől, de olykor rájön az ötperc, hogy nem akarja, pedig még sosem feküdt le anélkül.
2017. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Majdnem 4,5 éves egyébként, 3 évesen lett szobatiszta, már a próbálkozásoknál is mindig vittük utána kezet mosni, ment is, de mostanában bekattant valami a fejében és már ebből is iszonyat hiszti van! Ha el is megy nagynehezen elázatja a szappant és szétnyomkodja, ha folyékon szappan van kirakva abból marha sokat nyom ki, vagy éppen a csempét kezdi el mosni... Elmondtam neki milliószor, hogy mennyi baktérium van az ülőkén amit megfog stb, menjünk és mossuk le őket mert milyen csúnya betegségeket lehet elkapni - és részleteztem stb...

A pakolást is rengetegszer megbeszéltük, hogy ha minden el van pakolva amivel nem játszik akkor sokkal több hely van, jobban lehet játszani, vannak olyanok amiket csak akkor adok oda, ha el van pakolva, akkor általában azokat nem is kéri mert pakolnia kellene értük... Volt vagy 3 hét amikor szinte az összes játékát elkoboztam (akkor sem akart pakolni, azt mondtam hogy akkor elveszem őket), akkor kitalált más szórakozást... Ma pl nem akarta elpakolni az építőkockákat, mondtam, hogy akkor kidobom őket, azt mondta hogy oké...


Csináltam egy jutalmazásos táblázatot, abból is hiszti volt, hogy ő azt nem akarja csinálni, az is totális kudarcba fulladt :S

2017. dec. 16. 17:58
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

A következetes nevelés az az, hogy pl alapvetoen szivesen mos kezet a gyerek, de alkalmankent hiszti lesz megis belole, ez ilyen. A kulcs, hogy alapvetoen viszont kezet mos. Rugalmasnak is tudni kell lenni, turelemmel birni a kis haborujukat mi sem tartunk be mindennap mindent.


De hogy valaszoljak is erre, en kivàrok ilyenkor amugy, de ha epp nem vagyok ideges, rengeteget jelent a hangnem. Pl volt hogy csakazert is odahuztam a kezét a csap alà es elkezdtem szorakozni jatszani a szappannal. Meglepo, de hihetetlen gyorsan valtanak hisztibol nevetesre. Van hogy dacolni akar de nem birja ki hogy ne nevesse el.

2017. dec. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

4,5 éves a fiam (bár ő egyke):

1. Addig nem megy ki a helységből, amíg meg nem mossa a kezét. És közben elmondanám, hogy meg tud betegedni, ha nem mos kezet.

2. Megkérem, és kilátásba helyezek valami büntetést, ha nem lesz csendben. Illetve felajánlom, hogy csendben játszok vele valamit.

3. Elrakom, és nem kapja vissza. Vagy úgy teszek, mintha a kukába vinném, és mondanám, hogy ha nem pakolja el, nyilván már nem kell neki.

4. Megmondom, ha nem öltözik, elindulok Nélküle, ha nem veszi fel a cipőt, kabátot. Reggel versenyt öltözünk pizsamáról ruhára, ki a gyorsabb.

2017. dec. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia. 3 és 4.5 éves gyerekeim vannak. Nálunk így megy:

1. Elmondom, hogy mennyi baci van a kezén, milyen beteg lesz ha nem mos kezet, ez általában bejön, ha nem, rászólok erélyesen és egyből mossa.

2. A nagynál volt ez érdekes amikor megszületett a testvére. Sokáig csak mondtam-magyaráztam, aztán próbáltam úgy időzíteni mindent, hogy amíg a kicsi aludt addig a naggyal beültem a másik szobába játszani, aztán jött az, hogy lesz.arta amit mondok-kérek, megelégeltem és rácsaptam a szájára amikor a húga szobája előtt direkt elkezdett kiabálni. Talán 2x ütöttem rá a szájára (2 alkalommal), azóta tudja....

3. Hagyom szétdobálni de előre közlöm velük, hogy ha végeztek azonnal pakolhatnak is. Ha nem pakolnak többszöri normális kérésre akkor 2 változat van: - Nagyon ritkán ráütök a fenekükre ha már végképp elegem van. - Megfogom a játékokat és bedobálom egy zsákba majd megy ki a "kukába" (garázsba), többszöri felszólítás után persze... na ilyenkor azonnal elkezdenek pakolni.

4. Kérem-nem csinálja (bár nálunk ilyen ritkán volt), próbálom-nem hagyja magát de sietni kell mert munkába kell érnem, akkor jön a hangos rászólás, ha ez nem segít, ráütök a fenekére. (szintén ritkán)

Nem szokásom napi-heti szinten rácsapni a gyerekeim fenekére, talán havonta-2havonta kapnak egyet de akkor az már tényleg jár nekik... Amikor kiröhög, direkt csinálja, kérem de lesz.arja amit mondok akkor egy idő után megelégelem. Hogy ez következetes nevelés-e?! Nem tudom, de nálunk ez bejött.

2017. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7! Ezek közül egyik sem vált be!


Ahogyan a versenyezzünk, ki öltözik fel előbbre is nem akarok versenyezni a válasz...

Egyszer azt csináltuk, hogy mindannyian felöltöztünk, ő persze nem volt hajlandó, mondtuk, hogy jó akkor szia, mi megyünk és kimentünk a háznól... hát azt a kb 2 percet amíg az ajtó előtt voltunk úgy végigordította, mintha a lábát fűrészelnénk... Annyit értünk el vele, hogy hagyta, hogy öltöztessem és nem rohangált el közben... persze utána az utcán is végig arról beszélt, hogy otthon hagytuk egyedül...

2017. dec. 19. 18:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom még csak 2 éves. Nem tudom beválna-e idősebb gyereknél is, de ami nálunk működik:


- Elmondom mit csinálunk, és hogy mi a program utána. Pl. Kezet mosunk és utána elővesszük a vonatos játékot/eszünk joghurtot. Nyilván amíg az első nem teljesül, addig nem lépünk tovább a másodikra, de nem szobrozok ott a csap mellett, megyek a dolgomra. Aztán ha jön, hogy ezt vagy azt szeretné, akkor visszakérdezek, hogy "Akkor kezet mosunk?"

- Életre keltem a tárgyakat, pl. ha nem akar nadrágot húzni, akkor mintha a nadrág élne, sétáltatom utána, hogy "várj meg, én is menni akaroook" - vicces hangon. Ez szinte mindig beválik, nevetve szalad vissza felhúzni.

- Alternatívát ajánlok. A fehér pólót szeretné, vagy a macisat? A folyékony szappannal mos kezet, vagy a szilárddal? Esetleg a tusfürdővel? Így nem azon gondolkodik, hogy igen vagy nem, hanem hogy melyik legyen.

- Kézmosás helyett esetleg fel lehet ajánlani, hogy fürdesse meg valamelyik műanyag játékát, vagy segítsen neked megmosni valamit. A keze attól is tiszta lesz.

2017. dec. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!