Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hiszi sok kismama, hogy...

Miért hiszi sok kismama, hogy néhány hónapos babája nevelésében csak egyedül az ő nézete a legjobb?

Figyelt kérdés
Gyakran hallani,hogy sem az orvos, sem a védőnő sem egy rokon,de pláne nem egy anyós tanácsa nem jó?Aztán,ha mégis valamelyik jónak tüni,egy-két nap után,mintha ő fedezte volna fel a megoldást?

2012. febr. 26. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő a gyereke anyja. Ő ismeri legjobban a babáját, és ő kell döntsön elsődlegesen az őt érintő minden kérdésben. És minthogy a környezetben mindig mindenki olyan nagyokos szokott lenni, egy anyukának meg kell tanulnia, hogy ne bizonytalanítsa el mindenki, hanem tanuljon meg a saját intuíciója és tudása, tapasztalata alapján dönteni. És ez nem jelenti azt, hogy nem olvas, nem hallgat meg más véleményt, csak azt, hogy az övé az utolsó szó, és nem dokié, nem védőnőé, szomszédnénié, vagy anyósé, hanem az övé.
2012. febr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Ezt én sem tudtam volna jobban megfogalmazni!Nagyon igaz!Ultra zöld kéz ment! :)

Csak ezt akartam írni, bocsi kedves kérdező!!!!

2012. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én meghallgatok minden tanácsot. Bár amióta megszületett a kislányom,soha ilyen bizonytalan nem voltam. Azért,mert mindenki mást tanácsolt, és végül az volt a jó,amit én gondoltam,csak bátortalan voltam,mert megbélyegeztek azzal,hogy ezt én biztos nem tudhatom,mert még kezdő vagyok...stb. Hát legutóbb is az volt a jó,amire én gondoltam. Minden más volt 30 éve, minden más egy másik gyereknél. Ennyi...
2012. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is anya vagyok, de mégis elfogadom tapasztaltak tanácsát,mert hiszen én még most kezdem azt az utat járni,amit már lehet ők bejártak.Engem is megkérdezett az anyuka, elmondtam,hogy én is csinálom. Na Ő neki ne mondja meg senki,hogy hogyan lenne jobb.Ha segítünk neki az a baj, ha nem akkor az!Hát akkor miért kérdezi?
2012. febr. 26. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:

ELső gratulálok! Osztom én is a nézeted.


Sajnos az van, hogy amint egy nő terhes lesz (pláne ha fiatal, azaz harminc alatt szül), rögtön minden ember észosztást kezd, anyósok persze élen járnak :) Az anyuka pedig erre félig-meddig öntudatlanul egyfajta "kagylóhéjat" növeszt maga köré, hogy a sok észosztástól ne bizonytalanodjon el még jobban!


Nekem is herótom volt hogy egyetlen nevelési kérdésre (nem problémára, csak egy sima helyzetre!) minden ember azonnal tanácsolt és tanácsolt.......erre becsuktam a fülemet, és csak akkor nyitottam ki, ha olyan ember állt előttem, akinek a tanácsára VALÓBAN KÍVÁNCSI voltam. Akkor ugyanis kérdeztem! És annak az illetőnek a tanácsát meg is fogadtam!


Tudod, lehet hogy neked úgy tűnik, hogy az illető anyuka nem fogja meg a tanácsokat, de a helyzet valójában lehet hogy az, hogy ő nagyon jól tudja, mit tegyen, vagy éppen azt tudja, hogy KITŐL akarja megkérdezni, és az nem te vagy, vagy a védőnő, vagy a szomszéd, vagy az anyósa, hanem valaki, akinek a nevelési módszerében megbízik, és ezáltal a tanácsaiban is!


Nekem is oszthatja az észt boldog-boldogtalan, nem kérek belőle, csak attól akiben feltétel nélkül megbízom gyereknevelés kérdésében, és csak akkor, ha KÉREM.

2012. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnél a pont, annyival még kiegészíteném, hogy kell is valamilyen határt húzni, mert annyi mindenben oszlanak meg a vélemények, annyi mindenről, hogy ha mindenkire hallgatunk akkor a végén tényleg begolyózunk. Pl: - húzogassunk kukit?

- egyik oldal, hozzá ne nyúlj, mert ez meg az lesz,

- másik oldal csináld mert meg műtik

adjunk-e plusz tápszert, ha úgy érezzük nem elég a tejci?

- egyik oldal, nehogy mert elapad a tej

- másik oldal persze, nehogy már éhezzen a gyerek

és még sorolható a végtelenségig. Anno amikor már zsongott a fejem elhatároztam, hogy ösztönből csinálom, ha valamit nagyon nem tudok kizárólag a dokinéninket és a védőnőt kérdezem és vagy megfogadom, vagy nem :)

2012. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár én is azt hinném, hogy én tudok mindent a legjobban! :)

Akkor nem izgulnék folyamatosan, hogy "jaj, jól csinálom, nem lehetne másképp, nem okozok bajt, biztos jó így....stb".

2012. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!