Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a baj, ha nem tudja...

Mi lehet a baj, ha nem tudja lekötni magát a játékokkal?

Figyelt kérdés
5 éves kisfiam a játékokat csak arra használja, hogy beterítse a lakást vele, de nem játszik semmivel. Kisebb korában is inkább csak így játszott, de akkor a zenélős játékok valamennyire lekötötték. Most amivel jobban elvan a rajzolàs, színezés. De a játékok abszolút nem kötik le, ami talán nem lenne baj, de miért dobálja szét? Pl kapott egy társast karácsonyra, ma már 4x rámolta szét, de ha le szeretnék ülni vele játszani 2 perc és lelép, mert nem érdekli. Az öccse teljesen más. 3 éves és tud játszani. Autókkal, a dínóival, plüssökkel, amit levesz a helyéről azzal célja van. A testvére meg csak ész nélkül mindent szétdobál. Nev.tan- ba járunk, de nem mond semmi konkrétat a pszichológus, januárba lesz valami vizsgálat. Csak annyit mond, nem hiperaktív, meg hogy éretlen, és hogy kár mondania bármit a vizsgálat előtt. De annyira aggódok!
2017. dec. 29. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs baja, csak nem köti le. Viszont írtad hogy szeret rajzolni és színezni. Miért nem veszel neki minél több kifestő könyvet, zsírkrétát, vízfestéket stb. egy csomó papírral?
2017. dec. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ez az egyetlen amivel le tudja kötni magát, de max fél óra/nap. Utána márcsak tördeli a ceruzát széttépi a színezőt stb.
2017. dec. 29. 12:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azt szeretné, te is legyél ott vele.
2017. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ilyen korú gyermekeim vannak: a kisfiam 5 éves, a kislányom 3 éves. Nálunk is hasonló, a kislányom sokkal fegyelmezettebb, szeret szöszmötölni a játékokkal, szebben játszik, ha lehet ilyet mondani. A fiam tombolósabb típus, a mozgás a lételeme, ha nem mozog eleget, képtelen akár fél órát is elmélyülten játszani, pedig egyébként képes rá, imád legózni, sütögetni (gyúrni, nyújtani, szaggatni), gyurmázni, kézműves oviba jár, minden alkotása gyönyörű, a legtöbbször van türelme végigcsinálni a feladatot. De ha nem mozoghat eleget, a feje tetejére állítja a környezetét. Szerintem ezzel nincs gond. Ismerem, tudom, hogy Ő ilyen, éppen ezért rengeteget mozgunk. Ha otthon vagyunk, délelőtt vagy délután vagy akár mindkét napszakban kimegyünk rohangálni, lakásban lakunk, imádunk kiszabadulni a négy fal közül. Olyankor szó szerint kifutjuk magunkból a fölös energiákat. Fogócskázunk, versenyt futunk, bicajozunk, rollerezünk, én is szaladok Velük. Ha esős az idő, beszabadulunk egy játszóházba, és megint csak kitomboljuk magunkat. Ilyenkor aztán otthon könnyebben elmélyül, képes fél órát társasozni, fél órát gyurmázni, segítenek főzni, sütni, könnyebben kezelhető.

Ti mennyit vagytok kint? Mennyit tomboltok?

Mi otthon is szoktunk tombolni, ha úgy jön ki a lépés, hogy mégsem megyünk sehova. Otthon fogócskázunk, sózsákot cipelünk, birkózunk, a nagyágyon ugrálon és táncolunk, én is mozgok Velük, mert az én lételemem is a mozgás, ebben rám ütött a fiam.

De olyan kicsi még, 5 évesen még mozognia kell, erre van leginkább szüksége a kis szervezetének.

2017. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mozgásra nem nagyon vevő. Ritkán kapja el, hogy rohangásszon, sétálni viszont szeret, azt szoktunk sokat. Korcsolyázni jár október óta, tud is, de ott is minimálisat mozog, szinte csak áll a jégen, néha tesz pár métert. Biciklizni, rollerezni nem akar, hozzájuk sem nyúl soha. Pedig lenne rá lehetősége, családi házban lakunk, de az udvaron csak a homokot szórja vagy a fák leveleit tépkedte pl. nyáron. Kézműveskedni ő is szeret, de úgy van vele, mint a rajzolással. Hamar megunja.
2017. dec. 29. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Ez érdekes. Ha mozogni nem szeret, igazából a játék sem köti le, akkor nem nagyon van ötletem. Oviban hogyan, mivel szeret játszani?

Lehet, hogy valóban csak éretlen, éretlenebb, mint a korosztálya, a szakember biztosan jelezné, ha komolyabb bajt érzékelne.

Lehet, hogy a közös játékot igényli, csak egyszerűbb játékokkal. Talán a társashoz még valóban éretlen, viszont egy közös gyurmázás lehet, hogy vonzó lenne neki. Abban az sem gond, ha rombol, hiszen újra lehet formázni. Az én fiam is hajlamos a céltalan rombolásra, ha nincsenek lekötve az energiái, ezért mozgunk sokat, azután lényegesen könnyebben terelhető.

2017. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az oviban is inkább rajzol, szereti még az ilyen irányított foglalkozásokat. De inkább az ovónőkön lóg, szeret velük beszélgetni :)

De mondjuk ott csinálja a torna feladatokat és ha itthon próbálok vele tornázni, akkor csak idétlenkedik.

2017. dec. 29. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!