Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Augusztusban múlt 3 éves a...

Augusztusban múlt 3 éves a kislányom. Szoba és ágytiszta éjjelre és nappalra is már nyár eleje óta. Egy problémánk van, hogy csak pelusba hajlandó kakálni. Akinél volt ilyen, meddig kellett pelus?

Figyelt kérdés
Már mindent próbáltunk. Pl: Jutalmazás. Nem adtam rá órákig, hiába kért (6 óra volt a leghosszabb idő). Hasmenéses vírust kapott el karácsony után, akkor is meg tudta várni a vécén ülve a pelust (direkt sokáig matattam a lakásban). Felteszem a pelust, azonnal kakál, kiveszem és többet nem is kéri.
2018. jan. 4. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Tehát nem szobatiszta.
2018. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 Tudsz szöveget értelmezni?

A kislány tudatosan csinálja, hogy miért, nem tudom, de a családba volt ilyesmi, nem emlékszem, meddig kellett így.

2018. jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is így indult. Az elején a pisi ment rendesen, ügyesen a bilibe, de kakit képes volt visszatartani. Az elején még akár 1-2 napig is, mire rájöttem, hogy pelusba meg simán megoldja. Nem mondta, hogy azt szeretne, pedig már tudott beszélni. Én beletörődtem, hogy pelusba kakil, olvastam, hallottam többektől, hogy más gyerek is ilyen. Egyszer anyukáméknál volt, és anyunak sikerült valahogy a bilire ráültetni. Azóta végzi oda a dolgát.
2018. jan. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk több mint fél évig ment így. Megoldást sajnos nem tudok, én kivártam amíg megoldódik mert az én kislányom is visszatartotta inkább napokig. Annyi volt a különbség, hogy ő még éjjelre használt pelust, és amikor azt elhagyta, akkor mondtuk hogy nincs több pelus itthon. Pár napig küzdöttünk a tartogatással, aztán csak sikerült a bilibe.
2018. jan. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam augusztusban töltötte a kettőt, a születésnapján ledobta a pelut, onnantól soha egyetlen baleset sem volt alvás közben sem, de a kaka ugyanígy volt, mint nektek. Én is próbáltam mindent, aztán az eröltetésemből az lett, hogy inkább nem kakilt, szorulása lett, aztán meg mivel az fájt, így nem mert kakilni, megint szorulása lett, és beleestünk egy ördögi körbe. Akkor elengedtem a dolgot, mondtam neki, hogy menjen nyugodtan a pelenkába, csak kakiljon, ne tartsa vissza.

Ez tehát augusztustól kezdődött, majd a köv év áprilisában megszületett a kistestvére, és ahogy ő hazajött a kórházból, aznap, teljesen magától mondta, hogy akkor köszi, nem kell több pelus, és gyönyörűen, magától átállt a wc-re.

Igaz az én fiam ekkor még csak kicsivel több, mint két és fél éves volt, de szerintem még te is adj egy kis időt a lányodnak, ne is reagálj sehogy, se jutalmazás, se eröltetés, hátha magától neki is átfodrulna a dolog, ha már nem zaklatod vele.

Egyébként a védőnőnek ezt mondtam anno és ő azt mondta, hogy a fiam agyi érettségében jóval a kortársai előtt van és hogy a tapasztalata szerint valamiért ez a kaka a pelusba téma általában a kortársaitól érettebb gyerekeknél szokott kialakulni, de az esetek jelentős részében magától megoldódik.

2018. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a fenébe!

Egyszercsak eljön az a pillanat, amikor magától dönti el, hogy ő már túl nagylány ehhez.

Nem ugyanez, de hasonló gond volt nálunk a vécé. Kizárólag bilire volt hajlandó ülni 3 évesen a gyerekem, ha csak szóba hoztam a vécét, azonnal sivított, sírt, hogy ő ugyan rá nem ül. Vöröslő fejjel toporzékolt a vécéajtóban, hogy de igenis hozzam a bilit...

Aztán egyik nap a bölcsiből hazafelé utánam kiabált, hogy "nézd anya, már leér a lábam a futóbicikliről. akkor már nagyfiú vagyok!" hazamentünk, és azonnal közölte, hogy a nagyfiúk nem ülnek már bilire. aznap eltettük, és többé elő sem került.

2018. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, hogy engem nem zavar, nem erőltetek semmit, csak kíváncsi vagyok. Szomszéd kislánya is így van. Doktornő is azt ajánlotta, hogy ne erőltessem, mert szorongást, székrekedést válthat ki. Nagyobbik lányomnál nem volt ilyen. Azt hozzátenném még, hogy egyszer sem kakilt még be, simán kivárja a pelust, akármit csinálok (pl. még felmosok, kiteregetek, befejezem a munkám). Úgyhogy szerintem ez nagyon tudatos nála.
2018. jan. 5. 11:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Hátha valaki még erre jár: május 3-án végre wcbe kakált. Napi szinten ráült pelussal és végre sikerült anélkül is.
2018. máj. 7. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!