Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek viszonylag későn,...

Akiknek viszonylag későn, hogyan és hány évesen lett éjjelre (is) ágytiszta a gyermeke?

Figyelt kérdés
Kell erre külön szokatni, vagy magától hagyni?
2017. febr. 26. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemtudom kèsőn vagy sem, de 4 èves koráig kapott ejszakára pelust, aztan fokozatosan eltudtuk hagyni, volt 2-3 baleset havonta de 5èves korára mindkettő teljesen " kinőtte" !
2017. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 éves koromig pelusban aludtam. Aztán már egy ideje nem pisiltem bele éjszaka, szóval levették rólam. Nem kell rá külön szoktatni, ha megérik rá, már nem lesz rá szüksége. Utána még előfordulhat egy-két baleset, mint a szobatisztaságra szokásnál is, de az nem vészes.
2017. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

4 éves lesz a fiam 2 hét múlva, kb fél éve próbálkoztunk, volt pár hét amikor nem pisilt be viszont decemberben újra majdnem minden éjjel bepisilt, sőt, volt hogy 2x is, így 1 hónapja újra vettem neki pelenkát.

Nem tudom, hogy mitől függ, hogy kibírja-e vagy sem, alvás előtt mindig pisilt, volt hogy alvás előtt 1 órával már nem is ivott mégis bepisilt, volt hogy alvás előtt még ivott-pisilt és kibírta az éjszakát. Én már ezen nem idegeskedem, most abban bízom, hogy talán majd a nyár meghozza a változást addig meg marad a pelenkázás.

Hónapokon keresztül napi szinten mostam a takarókat-lepedőket-pizsamákat. :(

2017. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3és fél éves volt a fiam.De azt mondják,hogy 6 éves koráig nem annyira nagy baj ha bepisil éjszaka.Ha utána is akkor érdemes felkeresni egy orvost.
2017. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előzővel egyetértek.

Az előző előttinek üzenem, hogy nyugodjon meg, kb 5-6 éves korig életkori sajátosság, persze fizikálisan-szervileg akár 4 éves korra is kialakulhat az ágytisztaság, de 6 évesen se késő. Ezen felül fontos tudnod -ezt is a megnyugtatásodra mondom-, hogy még ha nem is éri trauma egy kisgyermeket, csak szorong valami miatt (pl egy változás a családban), az is okozhatja, hogy éjjel újra elkezd bepisilni rendszeresen. Tehát korral járhat, ezt muszáj tudomásul venni. Persze érdemes megoldani a kisgyermek lelki problémáját, mert ez is egy jel (pl arra nézve, hogy szorong valami miatt), ha több heti, havi pisimentes éjszaka után ismét bepisil (éjjel).


Általában nem a tünetet kell kezelni egyébként, hanem a lelki okot megkeresni, és azt megoldani.

De éjjelre nem vészes, ha visszaadod a pelust X hét/hónap múltán.


(Ellenben nappalra nem tanácsos ismét bevezetni a pelenkázást! Az megzavarhatja az érést!)

2017. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!