Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MIért mászkál át hozzánk...

MIért mászkál át hozzánk minden éjjel ugyanabban az időben a 2,5 évesem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 2,5 éves kisfiam. Az ő alvásával vannak gondok. KIcsinek sok minden zavarta az álmát (pl: fogzás), de mára jó alvó lett belőle. 2 éves kora óta bölcsis, amit nagyon szeret, könnyen beszokott, vidáman megy reggel.Ezzel egyidőben kapott leesésgátló ágyat, amit ugyancsak szeret. Amióta abban alszik, nagyon nagyon ritkán mászkált ki belőle. Soha nem aludt közöttünk, kicsi kora óta külön szobában külön ágyban aludt. Nem is tud köztünk aludni, volt hogy próbáltuk, mikor nagyon fáradtak voltunk. A lényeg: kb. 2 hete  minden éjjel megjelenik a mi szobánkban, nem sír, semmi, nem akar befeküdni közénk, csak áll az ajtónkban, de minden éjjel percre pontosan. Nem alvajáró, ébren van, egyből visszasétál a szobájába, én kísérem, betakarom és alszik. Így aludt reggelig. De ez most odáig fajult, hogy 5 percenként átjön utána. HIába kérdezgetem, mi a baj, nem mond semmit. Fény van a szobájában, védelmező plüss is, nincs se hideg, se meleg. Este gond nélkül elalszik 9 körül. Reggel jókedvűen ébred, du alszik déltől egyig kb. Napközben is jó a kedve. Félne valamitől? De múltkor is visszakísértem, odabújtam hozzá, ő me eltolta az arcom, h anya menj. MIndenki azt mondja, hogy majd leszokik róla, ha következetesen visszaviszem, de mikor? 33 hetes kismama vagyok, ez lenne a baj? A kistesó? Amikor beszélünk róla, mindig simogatja a hasam. Vagy frontérzékeny? Valaki járt már hasonló cipőben?

#alvás #5 éves #átjön #átmászkál
2018. jan. 5. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ebben a cipőben járok. Kb 30 hetes kismama voltam, amikor kezdte,(2 éves 4 hónapos) minden éjjel hajnali kettőkor jön és mellénk fekszik. Ha vissza visszük az ágyába fél óránként újra jön. Kistesó már 7 hetes, de még mindig nincs változás.
2018. jan. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán lehet alvajárás... Nem csak a klasszikus holdkórosság az alvajárás, mikor előrenyújtott kézzel horkolva botorkál valaki. :)

Külső szemlélőként nem feltétlen tűnik fel. Van, aki mondjuk mosdóba megy ki álmában, vagy nekiáll reggelit készíteni, felöltözni, akármi. Csak éppen vannak benne furcsaságok. Ha szólsz hozzá, nem válaszol (vagy ha válaszol, butaságot, logikátlan dolgot), vagy kihagy a rutinból dolgokat - pont ezért baromi veszélyes, mert simán megsérülhet egy felnőtt ember is.


Én gyerekként egy időben voltam alvajáró, simán körbejárkáltam a lakásban, kinyitogattam az összes ajtót, aztán visszafeküdtem aludni. Állítólag még el is magyaráztam anyáméknak, hogy ezt miért kell megtenni minden éjszaka. Csak éppen utána én semmire nem emlékeztem ebből.


A kisfiaddal mi a helyzet? Napközben nem beszélgettek a dologról? Emlékszik rá egyáltalán?

Ha nem is emlékszik, akkor esélyes az alvajárás.

2018. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi fiunk ugyanezt csinálja, pedig már 4 éves. Azt mondja, hogy szeret hozzánk bújni. Nagyszülőknel ugyanez van. Felpattan, odafekszik. Vágyik a közelségre. Én is jobban szeretek úgy aludni, ha ott a férjem, társas lények vagyunk . De abban megegyeztunk vele, hogy este a saját ágyában kell elaludni.
2018. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak ellenőriz téged vagy hogy reggel van-e már. Felriad egy felületesebb fázisból és nem tud visszaaludni. Ez elég sok felnőttel is megesik ok nélkül.

Az enyém most 3,5, életében 18-szor aludta át eddig az éjszakát, egyébként hajnalban átjön és köztünk alszik tovább. Pedig a nagytestvére jó alvó volt/van.

Kipróbálhatjátok, hogy nincs fény. Vagy több friss levegő és/vagy a délutáni alvás elhagyása.

2018. jan. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Akkor ne kísérd vissza hadd bújjon be közétek! Emlékszem, milyen megnyugtató volt kisgyerekként éjjel bebújni a szüleim közé, ha felébredtem. Én félős voltam, azt hiszem, meg is haltam volna, ha akkor visszaküldenek a szüleim. Sok kisgyerek szeretne a szüleivel aludni, a szülők pedig elzárkóznak ez elől. Sosem értettem, miért. A világ legtermészetesebb dolga!
2018. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy hiába fekszik be közénk, nem tud köztünk aludni! Vajon érezheti a kistetvér érkezését?
2018. febr. 12. 08:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Nalunk is volt egy ilyen idoszak, csak nalunk koztunk maradt. Aztan egyszer csak elvagtak, de kb egy honapig minden ejjel kb ugyanakkor atjott.
2018. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!