Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi alapján állapítja meg a...

Mi alapján állapítja meg a gyerekorvos, hogy vírusos vagy bakteriális a betegség?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 20:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Megkérdezi, hogy milyen a gyerek orváladéka, mert ha viztiszta vagy fehér akkotbaz vírus, ha sárga vagyvzöldes akkor bakteriális.Meg természetesen megvizsgálja azért.Illetve a mi dokinknál van egy szerkentyű vesz a gyerektől egy pici vért beteszi a gépbe és ha ozt egy bizonyos értéken alul mutat akkor vírus, hha felette van a szám akkor bakteriális.Bocsi az utolsó szakszerűtlen mondatért, valaki biztos tudja mi az a gép, hála az égnek nekünk csak egyszer volt vele "szerencsénk" eddig.
2018. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést az elírásokért, telenfonról írtam.
2018. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
Van orvosi diplomája és nem egy mindenmentes anyuka
2018. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
A tünetekből és a fizikális vizsgálat alapján.
2018. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Sokszor tippelnek...bár ez inkább a nőgxógyászokra jellemző :D

Viccet félretéve, mi pl voltunk nem rég fülészeten, ahol azt írtak a papírra h a gyerekem fülében serozus valadek látható, ehhez képest felírtak neki egy nagy adag antibiotikumot. Szóval....no comment.

2018. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
18%
Allitolag a virus csak lãzat okoz, a bakteriumfertozes màr tüneteket is es ez utobbit kezelik bakteriumölö antibiotikummal, plusz tüneti kezelések pl laz ellen csillapito
2018. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Egy szomszedos orszagban (nem Ausztria) egy csepp verbol egy kis muszer segitsegevel percek alatt meg tudja allapitani a gyerekorvos/haziorvos.... Nalunk ennyire meg nem fejlett az orvostudomany...
2018. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
7, nem varázslat, CRP gyorstesztnek hívják. Még a saját otthonodban is elvégezhető.(igen, Mo-n).
2018. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
8-as... tudom. Pont ezert irtam ironiaval. Szegyenletes, hogy ilyen egyszeru lenne elvegezni egy tesztet, de ehelyett nalunk szinte rutin szeruen mindenre alapbol antibiotikumot irnak...
2018. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Arra vagyok kíváncsi, hogy a hozzáértő orvos ránézésre+a tünetek alapján meg tudja e mondani, vagy inkább csak jól (vagy rosszul) tippel?


Tőlünk egyébként még soha az életben nem kérdezte meg milyen színű az orrváladéka.


Én azt figyeltem meg, hogy ha 38 feletti lázat mondok, akkor antibiotikumot ír.

2018. jan. 14. 22:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!