Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a 2 éves...

Normális, hogy a 2 éves unokahúgommal mindennap tableten nézetnek mesét?

Figyelt kérdés

Az unokahúgom 2 hetente 1 nap nálunk volt, amíg az anyja orvosnál volt, mert jön a második gyerekük. Az unokahúgom állandóan mondja, hogy "mese" ami azt jelenti, hogy tabletet akar nézni. Otthon az anyja mindennap nézeti vele, amíg éppen főz, tesz-vesz, hogy ne akkor keljen mikor a délutáni alvás van.

Nem csak tabletezik, de napi kb. 2-3 órát biztos hagyják tablezetni és ha elveszik tőle akkor sikít, ordít és hisztizik. Ha hazamennek és nem alszik el, akkor is ha mondja, hogy mese első szóra eléteszik a tabletet. Még néha pelenkázás közben is tabletet kell neki játszani, hogy nyugton maradjon.

Szerencsére nem csak tabletezik, de engem nagyon zavar, hogy azt a fost kell néznie és hogy hagyják neki. Főleg, hogy szemüvegesek a szülei és az a kütyü tönkreteszi a szemét.


2018. jan. 16. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Az ő dolguk, ő bajuk.

Ha tudnád, hogy hány jóval kisebbet is a tv elé ültetnek.

Volt nemrég egy kérdés, ahol azok voltak elmondva mindennek, akik nem tévéztetik a gyereket.

2018. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem, szerintem nem normális

De nem a te dolgod

Egy barátnőm a 4 hónaposának is engedi, hogy tévét nézzen. Ráadásul nem mesét, hanem bármit ami épp a tévében megy.

Az enyém biztos nem fog kicsiként tévézni.

2018. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Én unokahúgomnál is dettó ez megy. Őt már 1 évesen a laptop elé tették és mese ment mese hátán, vagy a TV előtt ült, vagy a laptop előtt. Most közel 5 évesen már saját okostelefonja van amin tudja kezelni a youtubet, azon keres magának mesét, meg játszik rajta! Ezt a szülei csak azért teszik hogy addig is nyugton maradjon, de legalább hajlandó elszakadni a kütyüktől és játszik valami értelmesebb gyerek játékkal.


Igen itt tartunk :(

2018. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az unokahúgimmal lehet értelmes dolgokat is játszani, de az a hiszti amit a tablettel levág az durva.

Nyilván nem az én dolgom, hogy hogyan nevelik, de mikor pl. áthozzák hozzám, akkor én is látom ezeket.

Az is gond, hogy pl. egyszer este 10-kor, máskor éjfélkor alszik le, mert este is néha nézetik vele, amitől felpörög. Még nincs bilire szoktatva sem. Pedig nagyon aranyos és már mond szavakat is.

2018. jan. 16. 16:59
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Engem mindig hagytak tvzni gyerekkoromban, kesobb mar sajat magam valogathattam a videokat. Megse lettem zombi. Igaz, internet kozelebe nem engednem a gyerekemet. Mert amig egy dvdnek, tevemusornak van eleje es vege, az internet vegtelen, es azt az illuziot keltheti, hogy amint nincs online, lemarad valamirol.

Az en gyerekem sokat nezhet meset, de mellette sokat csinal mast is. Fozni inkabb egyutt szoktunk, amig alszik nem zajongok. Nyaron egesz nap kint voltunk, szerintem a tevet talan be sem kapcsoltuk, valoszinuleg amint jo ido lesz, megint be se fogom tudni hozni a jatszoterrol.

Tabletet nem adnek neki. A mesenezes nalunk egy program, nem egy potcselekves. Emlekszem en mennyire szerettem meset nezni es kozben lerajzolni a szereploket. A fel gyerekkorom disney figurak masolasaval telt, es nagyon elethuen megtanultam rajzolni. Ha lattam egy sutit egy meseben, szoltam anyanak h sussunk olyat.Szeretnem ha az en gyerekemnek is egy inspiracio lenne a mesenezes. Nem pedig potcselekves, nyugtato az ures masodperceiben. Sajnos az en rokonsagomban is van tablet-fuggo gyerek. Egesz nap csilli villi "csinald magad" videokat nez...es melle nem csinal semmit soha. Csak bamulja a tobb szaz ruha,smink,jatek stb keszito videot, de sosem keszit semmit sajatkezuleg. Sztem ez nem normalis.

2018. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Mi hagyjuk tabletezni és okostelefonozni,de csak offline és lehetőleg együtt.Tehàt nem egyedül bolyong a neten.És csak itthon,màshol nem.2 éves
2018. jan. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%

nem az a lényeg hogy min néz, hanem hogy mennyit. 2 évesen nulla percet kellene néznie, ettől független mi is emberek vagyunk, igényekkel, az enyém is néz 1 éves kora óta, nagyjából amíg fürdök vagy kimegyek a postáshoz. a nagyobb most 3,5 éves és már reggel este megnéz egy 20-20 perces mesét. Ha nem gépen, akkor telefonon, vagy mikor mire van lehetőség - nagyszülőknél pl nem tud a gépen, ott a telón nézi, ha tablet lenne, akkor meg azon nézné.

a baj az ha napközben a tvt használja baby szitternek

2018. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyaltalan nem valo neki.
2018. jan. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!