Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyereknek milyen...

5 éves gyereknek milyen lázcsillapítót lehet adni a Nurofenen mellé, ha a Panadol szirupot nem issza meg? Van másfajta szirup? Kúpot nem szeretnék.

Figyelt kérdés
2018. jan. 23. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Háziorvostól kérdezd meg mit ajánl. Nekünk flamborin cseppet szokott kiírni, pont azért mert a szirupokból már annyit kellene, bevenni hogy betegen biztosan kihányna. A panadollal mindig így jártunk, a nurofen meg vagy bennt marad vagy nem. A flamborinból 8 csepp kell. Ez hatásos, de receptköteles.
2018. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Flamborin csepp-tulajdonkepp algopyrin
2018. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, Flamborin. Nálunk jobban le is viszi a gyerek lázát mint a többi Nurofen és társai. Receptköteles egyébként.
2018. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk a Flamborin semmit nem èr, rá sem mozdul a fiam láza. Èn már nem szirupokat adok, hanem pèldául Nurofen szopogatótablettát. Nálunk nagyon bevált, pikk-pakk leviszi a lázat.
2018. jan. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Nurofen melle? Marmint a nurofen beadasa utan egy masikat? Szerintem nem kene ennyi gyogyszert adni neki. De talan az orvost kerdezd...
2018. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó lett volna valami, ami nem receptköteles, de akkor majd megbeszélem a gyerekorvossal.
2018. jan. 23. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:

paracetamol=acetaminofen hatóanyag [gyári nevén Mexalen, Panadol, Rubophen, BEN-U-RON, Béres Febrilin, Doloramol, Paramax, stb.]. Dózisa: 10-15 mg/kg 4-6 óránként.

ibuprofen hatóanyag [gyári nevén Nurofen, Advil ultra, Algoflex, Dolgit, Ibumax, Rapidophen, stb.] javasolt. Nurofenből kúp, szirup és nagyobb gyermekeknek való tabletta is létezik. Dózisa: 10 mg/kg 6-8 óránként.

Az a baj, hogy a vény nélküli kúpok, szirupok 3 hónaptól 5 éves korig adhatók. Egy 5 évesnek pedig annyi szirupot kellene meginni, amitől mindenkinek felfordulna a gyomra. Olyat, ami 6 éves kortól adható én még nem merem kipróbálni. Marad a receptes.

A flamborinnál vigyázni kell, mert 3 hónap a szavideje felbontás után.

2018. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
be-nu-ron szirup (ez is paracetamol), cataflam csepp és algopiryn megy 4 éves kora óta forgóban a gyereknek. Oké, algo csak éjjelre, vagy nagyon lázas.
2018. jan. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úgy látom a Be-nu-ron szirup eddig elkerülte e figyelmem. Nem hallottam még róla. Megnéztem neten, narancsos és mennyiségre kevesebb kell belőle, mint a Panadolból, úgyhogy ennek adok egy esélyt. Ha ezt sem fogja bevenni, akkor íratok valamit az orvossal.

Köszönöm mindenkinek.

2018. jan. 24. 08:26
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

egész kicsi kora óta a benuront szedeti az orvos mint paracetamol (csak arra nagyon figyelj, hogy akkor más paracetamol ne legyen!)

én bátor vagyok gyógyszerezést illetően (bár mindig megbeszélem az orvossal is, algopirynt is azért adom neki nyogodt szívvel), így 7évesen pl már clodrex tablettát is kap felezve a kisfiam.

2018. jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!