Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves a kis fiam és még nem...

Szelileo kérdése:

2 éves a kis fiam és még nem beszél csak gagyog akkor mi a teendő nyelv csipés?

Figyelt kérdés
2018. febr. 12. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Semmi. Majd beszel a maga idejeben.
2018. febr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen csak olvastam a neten hogy ilyen korba már beszélnek a gyerekek de a fiam mutogatásal érteti meg magát
2018. febr. 12. 23:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Nővérem kisfia 2,5 éves koráig szinte csak az igent és a nemet mondta, ahogy bekerult az oviba 2,5 évesen, mint akit elvagtak, nagyon hamar megtanult. Én lánykent szintén ugyanez voltam, úgyhogy nyugi, minden gyerek más. 🙂
2018. febr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. febr. 12. 23:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én 2 éves fiam is csak vagy 5 szót tud, a lányom sem volt előrébb ilyenkor.

Majd elkezd beszélni, van még 1 éve rá

2018. febr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Mi az a nyelv csipes?
2018. febr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én másfél évesen verset mondtam, a nálam 2 évvel fiatalabb öcsém meg se mukkant két évesen. Jelenleg szinte semmi különbség a nyelvi érzékünkben, ne aggódj :)
2018. febr. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Igen csak olvastam a neten hogy ilyen korba már beszélnek a gyerekek"


Ne olvasgass annyit a neten, és főleg ne higgy el mindent.


A gyerekek nem gépek, nem egyformák. És a legtöbb gyerek nem beszél még ilyen korban. Előfordul ugyan, de nem ez az általános.

Fiam csak 3 évesen beszélt, pedig 2,5 évesen kezdte a bölcsit.

Szóval inkább 3 évesen kell elkezdeni "aggódni", ha nem beszél.

2018. febr. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Fizikális fenyítés helyett inkább próbáld ki, hogy ilyenkor játszod a hülyét és többször mondod, hogy nem érted mit szeretne. Egy idő után mond te neki, hogy a mittudomén cipő? Kabát? Sapka? És mutatod is hozzá. Egy idő után mondani fogja.
2018. febr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A "nyelv csípés" akkor kell, ha a kicsi lenőtt nyelvvel született. Többnyire még a kórházban észreveszik és elvégzik. De kétlem, hogy két éves korig nem vette volna észre a gyerekorvos.

Egyébként olvass utána a neten: nagyon gyakori, hogy a fiúk később kezdenek el beszélni. ;)

Ha aggódsz, akkor a védőnő vagy s gyerekorvos az első lépés. Ők jelzik, ha tényleg gond van, de egy kis lemaradás nem a világ vége.


Mondókázz sokat, énekelj, beszélj hozzá, olvassatok együtt mesét! Fél év múlva azt fogod kívánni, bárcsak öt percre csendben maradna. :D

2018. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!