Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy anyuka mikor tud pihenni,...

Egy anyuka mikor tud pihenni, ha gyermekei vannak? Mikor tud úgymond feltöltődni? Hogyan ossza be az idejét?

Figyelt kérdés
2018. febr. 19. 08:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Nekem még csak egy van. Este, miután lefektettem, van 2-3 óra, mielőtt én is lefekszem (11 és éjfél között fekszem). Ilyenkor ha nem kell dolgoznom, akkor pihi, hobbi, töltődés. Mióta nagyobb a lányom (2,5 éves már), és a szopi miatt nem vagyunk összekötve, az apja is tud vele lenni, amíg én elmegyek valahová stb.
2018. febr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Úgy, mint gyerektelenül, szerintem sehogy. Nem azért, mert nem lehet rá időt találni, mert lehet, hanem mert míg gyerektelenül nem volt kötelezettség, ha nincs kedved nem főzöl, ha tovább akartál aludni, akkor továbbaludtál stb.

Szóval nem szellemileg is tudtál pihenni, nem csak fizikailag.


De amikor már gyerek van, akkor hiába mész el wellnesselni 4 napra, a fejedben akkor is ott van, hogy "vajon, most mit csinálnak; a sitternél/nagyinál jól elvannak-e; uh, mindjárt letelik az énidő és kezdődik minden előről" stb.


Persze lehet gyerekkel is pl. edzeni, ahogy egyes videókban látni, de azt azért mindenki tudja, hogy az nem ugyanaz.


Vagyis tök mindegy, hogy hol vagy és hogyan pihensz, belül nem tudod magad teljesen elengedni, mert mindig 0-24 készenlétben vagy, ha ugrani kell, és ez azért megterheli az embert.

2018. febr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

2-es vagyok, elírtam:

"Szóval szellemileg is tudtál pihenni, nem csak fizikailag."

2018. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Amikor oviban van és én épp nem dolgozom, az fantasztikus. Imádok egyedül lenni, sőt, napi szinten igénylem, ha nem kapom meg feszült leszek.

Épp ezért éjszaka is sokáig fent vagyok, mikor a párom és a lányom alszik, akkor tudok még pár órát magamban lenni.

Nem sokára megszületik a 2. gyerek, már előre félek mi lesz, gondolom majd 2 szoptatás közt ha férjem itthon van akkor rápasszolom, én meg elmegyek a kutyával sétálni, vagy vásárolni, vagy akárhova, csak kiszabaduljak otthonról.

2018. febr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is csak egy gyermekem van.

Az első időkben én akkor töltődtem fel, amikor Ő aludt vagy ha apa vele volt és kaptam "kimenőt". Ami persze csak 1-2 óra volt.

Nekem pl teljesen átfordult a pihenés jelentése. Nekem már az is pihenés lett, hogy mikor 1 éves volt, apa otthon volt vele és én nélküle mentem be a munkahelyemre egy megbeszélésre (részmunkaidőztem).


Embere válogatja. Valakinek az a feltöltődés, ha egy napot a kozmetikában tölt, valakinek elég egy csendes kávézás is. Akinek hosszabb időre van szüksége a kikapcsolásra, és a pihenés az egy egyedüli dolog, nem szerepel benne játék vagy gyerek zsivaj, annak nehezebb gyerek mellett kikapcsolni.


Később szerintem a hétvégi közös programok lesznek a pihenők. :)

2018. febr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Úgy vagyok vele èn is, ahogy a kettes válaszoló írta.

Agyilag sosincs pihenőm....

2018. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
A férjem fantasztikus apa, így bármikor rá merem bízni a lányunkat, úgy is, hogy akkor épp agyban sem vagyok velük. Ha aludnék egy órát, elviszi sétálni, vagy leköti valamelyik másik szobában, minden mást én baba mellett is el tudok intézni. Blogolok, írni tudok akkor is, amikor szopi után belaszik rajtam a kismanó. Olvasok, ha a hintában alszik. Imádok sütni-főzni, este, ha itthon van az apja, simán belefér egy kis kreatívkodás a konyhában. 😊 Szóval én nem érzem, h kevesebb időm jutna magamra, csak nem pont akkor van ez, amikor én szeretném. Ennyi rugalmasság kell, h legyen egy anyában. 😊
2018. febr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Úgy pihenni,mint gyerek előtt màr nem hiszem,hogy lehet.Se fizikaileg,se mentàlisan.De ez ezzel jàr :).

De pl.ha időben fekteted,ha egyedül is el tud jàtszani stb.akkor ezek az idők sokat segítenek,hogy picit szusszanj.

2018. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Juppi! A kettes válaszoló nincs lepontozva...èn meg aki egyet èrtek vele, le vagyok pontozva :-)

Bocs ha nem volt önálló gondolatom....


6-os válaszoló.

2018. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Bocsi az ekezet nelkulisegert, pont a babak miatt sietek. :-)

En egyelore meg csak a korai szakszrol tudok nyilatkozni. Mentalisan pihenni sehogy. Egyelore, aztan a kesobbiekben meglatjuk. 3 honapos ikreim vannak, nalam a feltoltodes abbol all hogy hetvegen valamelyik nap atmegyek 2-3 orara a nagymamam/anyukam lakasab ahol regen 3an laktunk. Berakok egy kia zenet, viszek kaparos sorsjegyet (vicces de elvagyok vele:-D), keszitek egy jo kavet es probalok nem gondolni semmire, de ez nagyreszt nem sikerul. Pont ugyanez van amit elottem mar irtak, hogy akkoris arra gondolok hogy ha hazamegyek mi lesz a kivetkezo amit csinalni kell vagy lassan etetes ido stb. Egyedul az apjukra merem bizni oket, fantasztikus apa, tudom hogy nala mindig biztonsagban vannak. Inkabb az o idegeit feltem hogy hogy birja egyedul. Szerintem aki gyermeket vallal annak tisztabn kell lenni azzal hogy minden megvaltozik a gyermek/gyermekek erkezesevel. Minden. Ezzel egyutt kell szeretni az anyasagot. Viszont az is igaz hogy valamifele pihi bizonyos idokozonkent nekunk is szukseges mert attol hogy anyak vagyunk, meg nem gepek. :)

2018. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!