Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kell csinalni, ha bujik...

Mit kell csinalni, ha bujik ki a rendes fog, de még ott van a tejfog (4,5 éves)?

Figyelt kérdés

Also 2 tejfoga olyan, mintha előre lenne dőlve, de nem mozog, stabil, belül az ínyénél viszont mar bujik ki a rendes fog.

Ilyenkor mit kell csinalni?

Hagyni kell, hogy jojjon a fog ugyis, hogy ott van a tejfog? Vagy ki kell huzatni a tejfogat?


2018. febr. 25. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Elvinni normális fogorvoshoz, aki eldönti.
2018. febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet vele várni egy kicsit. Valószínűleg pár nap, max. 1-2 hét múlva kitolja a maradandó a tejfogat.
2018. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


A tesómnál ugyanez volt, egy darabig vártunk, hátha kilöki a maradandó fog a tejfogat, de aztán elvittük fogorvoshoz, aki a tejfogak kihúzását javasolta. A két maradandó fog elég ferdén nőtt így emiatt, de nem lett belőle baj, annyit mondott az orvos a tesómnak, hogy a nyelvével nyomogassa minél gyakrabban, és tényleg szépen a helyükre mentek a fogak.


Szóval nyugodtan várhattok egy darabig, de ha nem, nem, akkor ki lehet húzni őket. Mindenképpen jó fogorvoshoz vidd, aki normális érzéstelenítéssel húzza a gyerekek fogát is. Nálunk a körzeti gyerekfogászaton csak ilyen sprével lefújják, de az semmire nem elég. Anya magánfogorvosa nem csak hogy adott lidocain injekciót, még előtte a szúrás helyét bekente egy zselével, hogy az se fájjon. Nem szerencsés, ha egész életében emiatt fél a fogorvostól valaki.

2018. febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A fiamnak volt, ami igy nott, de amikor mar nem csak a hegye volt kint a maradando fognak, akkor megis kitolta a tejfogat. Egyenesen, szepen nott ki a maradando.

Ha nem lattam volna valtozast a tejfogan, tehat nem kezdett volna mozogni, ahogy no a masik, akkor megmutattam volna fogorvosnak, ugy terveztem.

2018. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Utolso! Es mikor esett ki végül a tejfog? Mennyire nott ki a megmaradj fog, amikor végül kitolta a tejfogat?

En meg csak a megmarado fogbol kis feher pottyocskeket latok az inyen es ha megfogom az ujjammal, akkor szur.

Es nem a ket felso fognak kellene eloszor jonnie? Az szokott altalaban kiiesni altalanos iskolas korban.

Ő még csak 4,5 eves, egy fogorvosnal levo foghuzasba bele sem merek gondolni, biztosan nagyon félne :-(

2018. febr. 25. 14:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen, és végül orvos kihúzta, de akkor már éjszakai szabályozó is kellett, mert kicsit összexta a mosolyomat. :D
2018. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A foghúzástól ne félj, a tejfogak általában sokkal könnyebben kijönnek. Ha még csak két kicsi pötty látszik a maradandó fogból, akkor még ráértek ezzel törődni. Addig is szerintem kérdezősködj körbe az ismerős anyukák között, hogy ki ismer nagyon gyerekbarát fogorvost, hogy később ne kelljen majd kapkodni. Hogy most mi történik a fiad/lányod fogával, annak a jelentősége eltörpül ahhoz képest, hogy ez milyen élmény lesz neki. Egy profi, gyerekek lelkéhez jól értő fogorvos meg tudja oldani, hogy semmi félelmetes vagy rémisztő ne legyen benne.

2018. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak is így jöttek ki az alsó metszők. Én is meg voltam ijedve, hogy nem jó helyen vannak, de szépen kitolták a tejfogakat és bementek a helyükre.

Szerintem még várjatok, amíg nagy része kibújik a fognak. Ha akkor sem mozdulnak a tejfogak, érdemes elmenni fogorvoshoz.

2018. febr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Egyelőre várok, hogy hátha kilöki az új fog a tejfogat.
2018. febr. 26. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!