Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 14 éves vagyok és fejberúgtak...

14 éves vagyok és fejberúgtak labdával, és lent alúl mozog egy fogam majdnem középen, mellete. és ez nem tejfog, elég rendesen mozog. Fogorvoshoz nemtudok menni mert én 1 másik városba járok suliba és ott foglalkoznak velem. Mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 30. 16:49
 1/5 A kérdező kommentje:
És ez hétfőn volt. Ma szerda. Meddig kell várni? Visszafog nőni hogy ne mozogjon?
2015. szept. 30. 16:51
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem világos miért nem tudsz fogorvoshoz menni... igenis menj el és kész. Valahogy meg tudod oldani biztosan, ha máshogy nem, suliidőben és majd kérsz igazolást.

Látatlanban nem lehet megmondani mi lesz a fogaddal, meg kell vizsgálni és annak megfelelően lehet kezelni.

2015. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
fogorvoshoz kéne menni..., illetve szólni a szüleidnek
2015. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat!
2015. szept. 30. 17:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogorvos - azonnal. Ha a kezed eltörik akkor nem az lenne a normális hogy azonnal kórházba/ügyeletre mész? Ugyan ez a helyzet, csak most az állcsontod sérült. A fogorvos tudja fixálni ha szükséges és kellene egy röntgen is. Hat hétig (csontgyógyulás) kímélni kell, tilos megerőltetni és rágni.

Egy ilyen fejütésnél az agyrázkódás gyanúja is fennállhat: szédülés, hányinger, kettős látás esetén hívjatok mentőt.

Ne vedd magadra ha nyersen fogalmaztam, te a sérült vagy, nem tehetsz semmiről. A szüleidnek és a balesetnél jelenlévő felnőtteknek kellett volna felelősségteljesebben viselkedniük. Egyébként ilyen esetben minden alapellátásban dolgozó (és jóérzésű maszekos) fogorvosnak kötelessége ellátni téged, körzettől függetlenül.

2015. szept. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!