Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti adnátok még tejitalt a...

Ti adnátok még tejitalt a gyereknek, ha alig 1 decit iszik meg belőle?

Figyelt kérdés

Issza, issza, de mindig meghagy belőle egy csomót.. Van, hogy csak 60 ml-t iszik meg és adja vissza, hogy nem kell.

Ez után persze jön a rendes reggeli, már ha akar enni.. És az esti tejital előtt is eszik vacsorát. Az esti mennyiséget értem, hiszen vacsorázik előtte.


15 hónapos.


2018. márc. 24. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

15 hónaposnak persze.

Még akkor is "sírtam", amikor 1,5 évesen az estit, 2 évesen pedig teljesen elutasította a tápszert (tejital is tápszer).

2018. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Igen, adnám. Lehet ez csak egy ilyen időszak most, és vissza fog rá szokni, nálunk is volt ilyen. Csak tejallergiás kisgyerek és tápszert kapott neki valót, szóval opció se nagyon volt, növényi tejet ilyen korán amúgy se itattam volna vele. Aztán még 2 évesen is megitta mind a 2 decit, pedig volt időszak, hogy csak beleszívott párat és adta vissza, amúgy én főleg fogzással kapcsoltam ezt össze.
2018. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
18 hosan vegleg abbahagytuk. Eloszor o is csak 60 meg 30 miliket ivott mar, aztan mar azt se.
2018. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Enyém most lesz 19 hónapos, már inkább tejet adok (kb 2 hónapja), jobban issza, mint a tápszert (bocs, 1+ Junior italt, nekem egyre megy). Van még itthon (most épp Milupa vaníliás), de nem nagyon csúszik.

És a tejet is inkább ízesítve (kakaó, gyerek kávé), mint simán. Úgy több, mint a fele megy a szemétbe...

2018. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Még ilyenkor kellene a tápszer, (a tejital is tápszer csak más a neve de dettó ugyanaz ) vagy adj rendes tejet, egy éves kortól azt is lehet. Ez a három éves korig nem adunk tejet ez valami új magyar mizéria, és mégis minden óvodás gyerek tej allergiás.
2018. márc. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a "kell a tapszer" egy marhasag. Nalunk 18 hosan mar pont azt eszi mint a felnottek, plusz kap vitamint. A rokonsagban levo gyerekek torkan se eroszakoltak le a tapszert amikor mar nem kertek. 1-1,5 evesen a legtobb gyerek mar nem keri. Illetve sok gyerek ilyenkor meg a tejet, kakaot se issza meg (ezzel sem kell kapkodni, kesobb megszeretik). Nalunk a joghurtital, kefir most a sztar, ezeket megissza.
2018. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!