Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet adni 1éves gyereknek...

Mit lehet adni 1éves gyereknek reggelire, ha nem eszi meg a tápszert, tejitalt, a tejpéptől meg ki van pattogva?

Figyelt kérdés

2013. márc. 20. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem érzékeny a laktózra, akkor próbáld meg neki a rendes tejet, de magas zsírtartalmút, legalább 2,8%-at.

Ezenkívül adhatsz neki pékárut, vajas kenyeret felvágottal, tojást, pirítóst, hisz elmúlt 1 éves, ha nincs semmilyen élelmiszer allergiája, akkor nagyon sok mindent ehet már.

2013. márc. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a kakaó a tejből vagy tejitalból, hátha annak az íze jobban tetszik neki. Emellé pedig 1 évesen tényleg rendesen reggelizhet, kifli, vajaskenyér, felvágottak, sajtok.Most már mindent meg kell, hogy kóstoljon, az én lányomnak 1 évesen már ezek voltak a kedvencei reggelire:

Tojásrántotta, kifli, kockasajt, parizeres, sonkás szendvics, bundáskenyér, virsli, kenőmájas, melegszendvics,pirítós, túrókrémes kenyér, ivójoghurt.

A kakaót most is jobban szereti, mint a tejet.

2013. márc. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk ugyanez a gond, hogy nem kell neki a tápszer, a tejital, és a tejpép sem. Enyém két hét múlva lesz 1 éves. Már felkerestem a védőnőt hétfőn, hogy mit csináljak, azt mondta reggelire nyugodtan kaphat már, vajas kiflit vagy zsemlét, kalácsot, sajtot, felvágottakat, és próbáljam meg utána hogy egy kis tejet adok neki rá. Hát a lányom kb. 4-5 korty tejet iszik és nem kell neki.

Ő még vacsorára is tápszert kapott. Arra azt mondta a védőnő, hogy maradjon meg legalább az esti étkezés tejalapú. Viszont vacsorára sem kell neki sem a tej, sem a tápszer. Mit lehet vacsorára adni neki? Ugyanazt mint reggelira???

2013. márc. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tejbedarát is meg lehet próbálni neki. Esetleg úgy, hogy 1 dl víz, 1 dl tej, bár sokan a bolti tejet nem vizezik.
2013. márc. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én adtam neki kiflit, 100%-os csirkemell sonkát, sajtot, joghurtot, kis kakaót.
2013. márc. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyémmel is ez volt, de a tejet se itta meg.

Viszont imádta a gyümölcsjoghurtot, szóval nálunk mindig egy bazi nagy adag joghurt volt a reggeli. A családi kiszerelésű jogobellát vettem, abban gyümi is volt. Egy fél kilós adag 2 reggelire volt elég. Legalább egy évig így ment, aztán 2 éves kora körül már megszerette a tejet, kakaót, macikávét, és akkor már tudtuk variálni.

2013. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Zabtejből vagy rizstejből kakaó, mellé szendvics
2013. márc. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kenyeret, kiflit, sajtot, sonkát stb. szokott reggelire enni, csak még annyit nem tud megenni belőle, hogy jól is lakjon, ezért nálunk is a joghurt megy hozzá, csak most megint ki van pattogva és nem tudom, hogy nem-e a joghúrttól. Ezért vagyok gondban. Kakaót meg ilyesmit utálja...
2013. márc. 20. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!