Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Help, vizeletgyujto zsák...

Help, vizeletgyujto zsák használatához sürgős kérdésem volna?

Figyelt kérdés

Holnap reggel kene leadni a mintát, de meg sosem csináltam ilyet. Kétéves a kisfiam. Megvettem a gyógyszertárban a tasakokat, de nincs hozza használati utasítás. Hogyan érdemes csinálni? Ma tegyem fel fektetes elott es hagyjam rajta (pelenkaval egyutt) reggelig?

Abban kell bevinni, vagy at kell önteni másik edénybe?

Egyéb ötleteket is köszönettel fogadok.


2018. márc. 28. 19:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, es a gyerek zacsijat belelogatjatok vagy az a tasakon kívül marad?
2018. márc. 28. 19:12
 2/15 anonim ***** válasza:

Kisfiúknál jóval könnyebb, kislánnyal az igazi szenvedés.


Viszont semmi se lesz a zacskóban, ha reggelig hagyod.

Nem, az ő zacsiját nem kell belegyűrni.

Lemosod, ha van betadine vagy octenisept, lefertőtleníted, ha nincs, csak fürdetővel, jól leöblítve, ráhúzod, felragasztod és vársz.

A laborban kell átönteni, de ha a zacskóban nem tudod kiöntés nélkül bevinni, otthon is átteheted tiszta, zárható edénybe.

2018. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi, de ha csak sokára pisil? Mit csinálok vele? Tuti le akarja szedni...
2018. márc. 28. 19:28
 4/15 anonim ***** válasza:
Legjobb ha reggel amikor felébred, akkor gyorsan lefertőtleníted (Octenisept, betadine oldat...) és gyorsan felteszed a zacsit és a pelust. Aztán sűrűn nézegeted, hogy mikor pisilt és akkor le is veszed mert hamar kifolyik. Nekem kislányom van, szóval a felrakás részhez nem tudok hozzászólni.
2018. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kell bőven itatni, hátha pisil gyorsan. Mi is rendszeresen ragasztottunk, nephrológiára jártunk és ott kellett, az én fiam vizet iszik de akkor kubuval itattam, hogy ne kelljen 2 órát arra várni a rendelésen, hogy pisiljen már.. ekkor 2 éves volt ő is. 20-30 perc alatt volt is a tasakban. Amúgy mindent jól írt az előző válaszoló. Kislányom is van csak ő még baba, 5 hónapos korában kellett tőle is vizelet, az szenvedés volt, mire lett. Náluk tényleg sokkal nehezebb.
2018. márc. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű a dolog, én is most szenvedtem hétfőn a 2 éves fiammal ezzel...

Mivel reggeli első lemosott fütyis pisi kell, így nem jó, ha este ráadod, reggel kellene megoldani. Csak a fütyinek kell benne lenni, a zacskó marhára ragad, úgyhogy nem a legkönnyebb a mutatvány, nekem most kellett segítség is a felrakáshoz, mert annyira kapálózott! Nagynehezen ketten feltettük, utána nagyon lazán adtam rá egy pelenkát, hogy ha esetleg nem zárna jól akkor ne a nagyvilágba pisiljen... kb 2 órán keresztül volt rajta, de nem volt hajlandó pisilni, úgyhogy 1 hét múlva ismételünk...

Azt a tasakot nem tudod lezárni, úgyhogy szerezz valamit, amibe átöntheted (én erre a célra tartottam meg az anyatejgyűjtő zacskókat 😁)

2018. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Koszi szépen, akkor reggel csinálom. Sokat segítettetek. A doktornő azt mondta, éjjel hagyjam rajta.
2018. márc. 28. 19:46
 8/15 anonim ***** válasza:

Figyeld 3-5 percenként ha már feltetted.Nekünk egyszer kellett (orvos azt mondta 20 percenként nézzem) 3 napig tartott mire sikerült eltalálni hogy pisi is legyen.De akkor már kínomba 3-5 perc időközönként néztem.Nem kaptál hozzá valami tárolót is? Én olyan kis vizeletgyűjtő műanyagba vittem amibe annó a terhesen a vizeletet.

Nekünk csajunk van, nem tudom fiúknak hogy kell feltenni.De nagyon sűrűn nézd hogy mi zu akkor hamarabb meglesz

2018. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem kaptam tárolót, de szerencsére nekem is maradt a terhességem idejéről...
2018. márc. 28. 20:29
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha sehogy sem akar sikerülni vagy nem viseli el saját magán, akkor próbáld meg a bilire ráültetni. Az én kisfiamnak a kórházban próbálta a nővér feltenni, de nagyon félt tőle. Utána hozták a bilit, úgy sikerült a minta. Reggel, amikor felébred, ha egyből ráülteted, biztos sikerül pisilnie.
2018. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!