Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 3 éves, és már nagyon el van vadulva. Egyszerűen nem hallgat ránk. Szépen csúnyán minden módon kérem,fegyelmezett,de nem érdekli. Enni nem akar, annál többet rohangál. Ordít mindenèrt , ránk vág. Földre dobál mindent , össze töri a játékait. Olyan mintha egy nagy méreg bomba lenne. Mit tegyek? Már nagyon ki vagyok és nincs türelmem.


2018. ápr. 20. 13:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A kistesó egyébként mennyi idős?
2018. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
7 hónapos a kicsi. Azon vagyok,h megèrtsem a nagyot és jatszak vele is, sokat beszélek vele és kérdezem mit miért tesz. Szeretném ölelni puszilni,de nem igazán engedi. Az ölembe veszem,( ha hagyja) és elmagyarazom neki mit miért nem szabad. De ő nem is figyel rám, csak megy a feje után. A kicsi sokat hisztizik. Ha nem fogom akkor ordít. Kora reggeltől ebben a káoszban vagyok velük egyedül. Igazából azt érzem,h nagyon jó lenne egy pici idő nekem is egyedül,csak míg feltöltöm magam.szeretem őket nagyon és próbálom a legjobbat adni nekik,de néha borul a bili nálam is. Én az elmagyarázás híve vagyok és a megmutatásè. De most már annyira sok egy ideje az ilyen nehéz nap,h nehezemre esik minden.
2018. ápr. 21. 06:16
 13/17 anonim ***** válasza:
56%
Teljes káosz a fejedben. A 7 hónaposod nem hisztizik, csak a nagy.
2018. ápr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Na az lehet ,h így van. 😂
2018. ápr. 21. 07:21
 15/17 anonim ***** válasza:

A működő hozzáállás a dackorszakban (valamikor 1-3 életévek között, egyénileg változó) :


ha lényegtelen dolgokat nem tiltunk meg;


vagy úgy fogalmazunk, hogy a tiltás el is hagyható, például: "Tedd le a fényképezőgépet!" (Azt mondjuk, hogy mit csináljon, ne azt, hogy mit ne!);


ha egy figyelmeztető mondattal lehetőséget adok, hogy a gyermek presztízsveszteség nélkül visszavonuljon. Önállóan, maga válassza az elvárt, helyes cselekvést. Például: "Az a papa tolla!";


ha a szülő a tiltás, elvárás megfogalmazásakor nem saját akaratát, hatalmát állítja szembe, hanem arról beszél, hogy miért nem engedheti meg a gyereknek ezt vagy azt;


nem szabad annak előfordulnia, hogy a szülő naponta szemrehányásokkal árassza el a gyereket, de közben hagyja, hogy a gyerek tovább csinálja a tiltott dolgot;


ha a szülői következetesség megértéssel, belátással párosul, s emellett a gyermek megfelelő önállósághoz jut abban, amiben lehet, a szembeszállás gyengül, helyébe együttműködés lép.

Ellenkező esetben a dackorszak tartóssá válhat, vagy egyre nagyobb erővel vissza-visszatér.


Utasításokat ne általánosságban adjunk (például ne rosszalkodj), hanem fogalmazzuk meg, mit várunk.


A személyes példa a legösztönzőbb hatású.


Legyünk következetesek abban, amit kívánunk tőle.


Bármennyire kicsi a gyermek, mindig ismerjük be, ha hibáztunk.

2018. ápr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
És valóban így van ahogy az utolsó írja. vagyis pár dologban így bele gondolva működik. Akkor működne máskor is. Köszönöm szépen a sok választ
2018. ápr. 22. 11:54
 17/17 anonim ***** válasza:

Szívesen. Egyébként jelzem, hogy távoli kollégától idéztem (ld. előző hozzászólás), csak sajnos már nem találom a forrást, ezért nem jelöltem itt.

Jól összeszedett e szösszenete, ezért feleslegesnek tartottam átfogalmazni, egyébként is alapvetően fedi a tapasztalataimat, meglátásaimat, és a szakirodalmat is.

2018. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!