Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik ma még Rubeola (rózsah...

Létezik ma még Rubeola (rózsahimlő) a bölcsödés/ óvodás korosztályban?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, ők már nem kaphatják el, mivel kaptak MMR oltást.

Azért kérdezem, mert a 3 éves unokaöcsémen egy nagy foltban, a testén sok-sok piros kiütés van, és tegnap sokat játszottam vele és babát várok.

Ugye akármi is az, Rubeola nem lehet?!


2018. máj. 6. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

látatlanban senki nem fogja ezt megmondani. Nem tudom mennyi oltásellenes szülő van Magyarországon, de ha viszonylag sokan vannak, akkor már nem elképzelhetetlen, hogy egy-egy ilyen betegség újra felüsse a fejét.


Mindenképp menjetek orvoshoz holnap.

2018. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van.Nálunk a bölcsiben nem rég volt,pedig oda oltások nélkül nem veszik be a gyerekeket.
2018. máj. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok az oltásellnes sajnos, ilyen alapon bármi lehet. Mond el nyíltan az unokaöcséd anyjának, h terhes vagy és aggódsz vizsgálják meg a gyereket, az a tuti. Amúgy a rózsahimlő nagyon fertőző és nagy veszély jelent a magzatra, de ezt gondolom tudod, mindenképpen járj utána.
2018. máj. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rubeola (rózsahimlő) gyakorlatilag nincs, az oltások elterjedtsége miatt. Vannak viszont hozzá nagyon hasonló vírusfertőzések pl parvovírus, Coxsackie-vírus. A bárányhimlő más, mert az hólyagos kiütést okoz. Orvos mit mond, mi baja az unokaöcsédnek? Ezt azért jó lenne tudni.

De ha Te is oltott vagy rubeola ellen, akkor végképp nem kell félned a rubeolától.

2018. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk éppen lepkehimlő van a csoportban. Az is piros foltos kiütést okoz. Az arca nem volt vörös?
2018. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudtam, hogy kiütései vannak, mert a ruha takarta. Miután játszottunk egy csomót; mondta az anyja, hogy 3 napja kiütései vannak. De csak az egyik oldalán, máshol nincs. Holnap mennek orvoshoz.

Tudja, hogy babát várok, ezért örültem volna, ha nem hozta volna addig, amíg ki nem derül, hogy fertőző dologról van-e szó... Szerintem ilyenkor ez alap kéne, hogy legyen.

2018. máj. 6. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!