Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom nem tudja...

4 éves kislányom nem tudja tekerni a biciklit. Hogyan taníthatnánk meg?

Figyelt kérdés
Futóbiciklihez van szokva, azt nagyon szereti, igazából annyira nem is érdekli még a rendes, csak most kapott egyet...tetszik neki, csak felmérgesíti magát, hogy többszöri próbálkozásra sem sikerül tekernie.
2018. máj. 7. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Meglököd és kész. Lába a pedálon, így érezni fogja, hogy hogyan kell tekerni. Lehet, hogy sokat kell gyakorolni, mire rájön, de enélkül nem megy. Aztán következő lépésben az elindulást kell megtanulni, mert ugye az nehezebb. Ja, és egy tanács; a pótkereket ne tegyétek fel, hiszen a futóbicajjak kiválóan megtanult egyensúlyozni.
2018. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Mi nem volt hasznos a válaszomban? Aki jobban tudja, írja le a módszerét és ne lefelé pontozgasson, mert ezzel nem segít az anyukának.

Nem mellesleg 2 gyerekem tanult meg ezzel a módszerrel 3 évesen bicajozni. Pótkereket csak fényképről láttak.

2018. máj. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Az én fiam 3,5 évesen pótkerék nélkül már száguldozott :)
2018. máj. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
Idióta vagy első " meglököd is kész " , ha te lökdösöd a gyereked lelked rajta.
2018. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
Első, azért lettél lepontozva, mert hülyeséget írtál. Ha anyuka az úszásra kérdez rá, akkor azt írok, hogy "csak belököd a medencébe, és majd ráérez."?
2018. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ezen mit nem lehet érteni? Felül a biciklire, megfogod a nyerget hátul és elindítod. Nem fellököd, hanem meglököd egy kicsit. Lendületet adsz neki és mész mellette. Miért, ti hogy indítjátok el?
2018. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Ne foglalkozz velük engem is lepontoztak csak mert az én gyerekem már 3,5 évesen bicajozott pótkerék nélkül...?
2018. máj. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

De miért nem a kérdésre válaszoltok? Előző ki a francot érdekel , hogy a gyereked 3,5 évesen tekerte a biciklit? Nem az volt a kérdés , hogy kinek hány éves korában kezdett a gyereke biciklizni!


Kérdező a barátnőm épp most tanította a napokban a 4,5 éves lányát. Pótkerék nélkül pár óra alatt megtanult, egyszerűen csak mutatta neki hogy kell példálozni, és tartotta , hogy ne essen el tényleg nagyon könnyen ráérzett, de nem minden gyerek egyforma. Én emlékszem kilenc évesn tanultam meg. Lehet még nem érett meg rá négy évesn azért még kicsi.

2018. máj. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező lányánál pont szükség lesz a pótkerékre. Pótkerékkel ugyanis nem dől el és nyugodtan "ráérezhet" a pedálozásra. Abban a korban van, amikor a 14 és a 16-os méret is jó neki, kivéve, ha nagyon magas lenne, a lényeg az, hogy legyen pótkerék rajta és így gyakoroljon. Ha már tudja hajtani a pedált, akkor pótkerék nélkül is mehet. És ilyenkor a szülő fogja a kormányt, miközben a gyerkőc hajtja a biciklit és napról napra mindig elengedni és egyszer majd a gyerek menni fog tudni tovább, hiába engedte el a szülő a kormányt. Nálunk is volt minden, motor, futóbicikli.. Ennek ellenére kellett a pótkerék, nem voltunk türelmetlenek, a 14-es biciklijén volt pótkerék és kb. 1 hónap után már le is lehetett venni, 4 évesen már a 16-oson ment pótkerék nélkül. Most 5 éves és már teljes biztonsággal biciklizik, nem győzök tekerni utána.
2018. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!