Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beszédkommunikácioban ez igy...

Beszédkommunikácioban ez igy rendben van 4 évesnél? Részl lent

Figyelt kérdés

Ha kérdezem este mit csináltunk ma, hol voltunk, mi tetszett stb, vagy mi volt az oviban, nincs soha egy egybefüggő leiro válasza semmiről, csak egy -egy mondat.

Pl az oviban volt állatkiállitás, nyuszik, madarak, olyan hattyúféle fehér "kispipik"(fényképeken nem látszik jol, a szülők nem voltak, ovisképek készültek)minderről annyit mondott, kutyát simogattak.

De viszik őket kirándulni, bábszínházba, vonatokat nézni, ha a gyereken mulna csak, én ezekről semmit nem tudnék.


Amikor mesél valamit, gyakorta összefüggéstelen még két mondata is.


Viszont néha meg olyanokat mond, mint valami nagy bölcsességek.

Pl volt, hogy a játszótérre vittem a papirmunkát (dolgoztam), erre odajön azzal, "anya, te iskolában vagy? Ez nem iskola, ez játszótér"

Vagy rászolt a rokonára, "x, vigyázzál magadra, ne cigizzél", vagy anya, gyere játszani, most én senkivel nem tudok, csak veled tudok játszani", vagy "anya ne kiabálj, kicsi vagyok, a kisgyerekekre vigyázni kell"


A gondolkodása akkor voltaképp korának megfelel és csak a beszédkommunikácioja gyér még a társaihoz képest?vagy nem jól látom?


2018. máj. 19. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Vidd már le a játszótérre, figyelj rá és ne elemezgesd!
2018. máj. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért ne vinném játszótérre?

A beszéde pedig igencsak érdekelne, mert szeretném idegennyelvre beíratni és nem tudom eldönteni korai lenne még, csak mert kéttannyelvű suliba fogom iratni, és oda nagyon kellenének az alapok legalább.

De amiért nem tudom megítélni a beszédét, néha még az is megfordul bennem hogy lehet visszafogja tartani az óvoda 6 évesen, mert a társai már egy egész napjukat is képesek egy litániában is elmesélni!

2018. máj. 19. 10:41
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Ha kéttannyelvűbe suliba íratod majd akkor rosszabbat nem is tehetsz minthogy alapot adsz már most ... szét fogja magát unni a gyerek mig az alapot tanulják ... szerintem semmi gond nincs vele..
2018. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Általában nem mesélik el otthon, hogy mi volt az oviban, ennek az az oka, hogy, nem akarnak otthon is az oviról beszélni, kb., mint te a munkahelyeden. Szóval ne ebből indulj ki szerintem. A kétnyelvű meg vagy megy, vagy nem, érdeklődj utána más szülőktől, hogy milyen.
2018. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Meséld el te a napod 2 héten át minden nap, majd figyeld, hogy a gyerek is fogja magától.
2018. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az anyanyelvi beszédfejlődést nem érdemes megzavarni fél éves és kb 7 éves kor között.

A beszédfejlődésére írtál példákat, 4 éves, ennyi alapján

nem látok gondot. Az óvodások általában arról beszélnek, ami érzelmileg leginkább megfogja őket (zavarja őt, vagy örömet okoz neki stb), és a játékuk is főleg ezt tükrözi. Eszerint a gyermekedet a kiránduláson a kutyasimogatás fogta meg leginkább. Evvel sincs gond.


Egy szakmai video linkje következik vonatkozó 10 perce a kisgyermekek (anyanyelvi) beszédfejlődéséről, az előadás közepe tájáról (egyébként az összes részlet megvan a youtube-n, megszámozva, 1-től 5-ig) :

https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ

2018. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!