Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha csak kiscsoportosok vannak...

Ha csak kiscsoportosok vannak egy oviban hogy szoktatják be a gyereket?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben kezdi az ovit, olyan csoportban ahol csak picik lesznek. A nővére vegyes csoportban van 2 másik kisgyerekkel szokott be és ugye ott voltunk velük pár napig.

De ha lesz 20 gyerkőc aki akkor kezd? Ez hogy van? Én is ilyen csoportba jártan, de én már nem emlékszem.


2018. máj. 23. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem egyszerre fognak kezdeni, hanem hetente kisebb csoportokban eltolva.
2018. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Régen nem csináltak ebből ekkora kultuszt. Legalábbis a mi környékünkön tuti nem.

Nem voltak vegyes csoportok, csak korcsoport szerintiek és első nap szépen elbúcsúzott mindenki az anyukájától, majd délután érte jöttek. Volt, aki sírt, de hamar megvigasztalódott.

Ezzel a hetekig, hónapokig tartó beszoktatással csak elnyújtják az egészet.

2018. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk együtt kezdtek a gyerekek. Első nap ott lehettünk mellettük akár a teremben és az udvaron. Második nap már csak kint az öltözőben ülhettünk. Harmadik nap már el kellett menni és ebéd után visszamenni. Negyedik nap már ott aludtak.
2018. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszerre kezdett az egész csoport, 24 gyerek. Szülők nem mehettek be a csoportszobába. Első nap kb. 1-2 órát voltak bennt, ezt fokozatosan növelték. 3. napon már ott ebédeltek. Második héten már a legtöbb gyerek ott aludt. Semmi gond nem volt, pedig mini csoport volt, tele épphogy 2,5 évesekkel.
2018. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugy volt, hogy a bölcsisek mentek elsö héten, őket bevittük ez az ovi, ovonénik és teették a dolgukat,( utolso évben minden ovis rendezvényre meghivták őket,voltunk gyereknapon nyilt napon,családi napon iscaz oviban, és az ovonénik is voltak a bölcsiben)


Kb 13 bölcsis volt, a 22 gyerekböl..a családbol jövö gyerekekkel pedig következö héten kezdtek,szülökkel együtt egy hét alatt szoktatták be öket. Szeptembertöl nagycsoportosok,remek közösség lettek...

2018. máj. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 22 gyerekkel indult a tiszta kiscsoport. Viszont ebből 2 még nem volt 3 éves, így ők pár hónappal később kezdtek, 16 pedig előtte bölcsis volt, így nekik nem volt szükség beszoktatásra.

Én speciel pénteken hazacuccoltam a bölcsiből a gyereket, hétfőn pedig csak egy kapuval arrébb vittem be az épületbe.

Ráadásul egyik kis csoporttárs nagymamája gondozónője volt, másiknak meg anyukája szomszéd csoport gondozónője volt, így délelőttönként találkozott a korábban megszokott felnőtekkel is futólag.

2018. máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 26 fős a kiscsoport. 1 héten kezdtek azok, akik bölcsiből jöttek, az anyukájukkal/apukájukkal lehettek, mindenki ahogy igényelte. Ez pár nap volt maximum, fokozatosan nőtt a szülő nélkül töltött idő. Utánuk jöttek a dolgozó anyukák gyerekei hetente 4-5 gyerek szokott hasonlóan igény szerint, így lettek 20-an decemberre. Januártól márciusig szoktak a többiek, ahogy töltötték a 3-at. Szuper kis csoport lett, mindenki jól érzi magát, kiegyensúlyozottak.
2018. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!