Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az oviban kitörlik a kiscsopor...

Az oviban kitörlik a kiscsoportosok fenekét? Vagy segítenek?

Figyelt kérdés
És elvárható egy kiscsoportostól (3,5 éves), hogy egyedül törölje a fenekét?
2016. okt. 7. 07:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Igen, segitenek. Nem varhato el.
2016. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is segítenek. Nem várja el senki, hogy egyedül töröljék meg a feneküket.
2016. okt. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nagycsoportban kezdik elvárni hogy egyedül csinálja,de még ekkor is szólhatnak ha segítség kell.

és tartanak nedvestörlöt is hogy könnyebbé tegyék a dolgot nekik

2016. okt. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már elvárták kiscsoportban, és nem segítettek. A gyerekek több-kevesebb sikerrel meg is oldották, mert nem volt más választásuk. Az óvónő közölte, hogy ez neki nem dolga.

A sors fintora, hogy a kedves óvónénit átrakták egy újonnan nyílt speciális oviba, ahol a sérült gyerekek vannak, és napi vagy 15x törölhet popsit. Ott nem mondhatja, hogy egy 3 éves elég nagy ehhez. Több 6-7 éves is segítségre szorul.

2016. okt. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es, ez valóban nem az óvónő dolga, hanem a dadusé, de a mi ovinkban az óvónők is megcsinálják.
2016. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Akkor ezt megbeszélem az óvónénivel, mert amióta ovis a fiam, a legtöbbször kakis gatyával jön haza... És nem azért mert bekakil, hanem mert nincs kitörölve neki normálisan.

Itthon is próbálkozik egyedül, de még nem megy neki.


A múltkor 3 napig kínlódtunk a kicsípett sebes fenekével, amit vakarni akart, mert viszketett neki. Így hiába kentem.

2016. okt. 7. 10:13
 7/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Ilyen a fiammal is egyszer előfordult. Vakarászta a fenekét, kérdezem mi van? Erre, h viszket neki. Megnéztem és csupa kaki volt a bugyija. Rákérdeztem, mi történt, aztán kiderült, h elment kakilni, de nem szólt, h ő kakilni megy és így senki nem törölte meg a fenekét. Mondtam neki, hogy szóljon mindenképpen. Azóta ez nem fordult elő szerencsére. :)

2016. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, én is kérdezgetem a fiam, hogy szokott-e szólni, hogy végzett, segítsenek, ő azt mondja igen (amit azért nem veszek készpénznek).

Szóval először csak finoman kérdezek rá, hogy ez miért van.


De nem tűnik fel senkinek, hogy nem 2 percre ment ki a gyerek, hanem negyed órára?

Na mindegy. Csak furcsa, hogy ez nálunk sajnos rendszeres, hogy kakis a gatya. És csak az oviban.

2016. okt. 7. 11:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem nagycsoportos a kisfiam, és nagycsoportban is segítenek nekik.
2016. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleve anatómiai okokból sem várható el, hogy az óvodás önállóan kitörölje a saját popsiját, csak onnantól, hogy a második alakváltás (pl karok aránytalan megnyúlása) bekövetkezik, bár ugyebár onnantól is gyakorlás, ügyesség kérdése ezen felül, tehát 6 éves is kérhet ehhez segítséget, ha indokolt.
2016. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!