Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves gyerekkel a Dunán...

8 éves gyerekkel a Dunán kaják túra szerintetek bevállalható?

Figyelt kérdés
Mentőmellényt fog viselni.
2018. máj. 24. 05:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Én nem vállalnék kisgyerekkel ilyesmit. Ha a mentőmellény a fulladástól meg is védi esetleg, elsorodhatja a folyó, ki tudja hol vetődik partra. Lehet, hogy lakott területtől távol. Ha ott megijed és elbóklászik, nem marad partközelben, ki tudja mikorra találják meg.
2018. máj. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ, hogy melyik részén a folyónak. Holtágon, tapasztalt vizitúrázókkal én mennék. Szigetközbe például..
2018. máj. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Az attól függ, a gyerek jó úszó, van e vízbiztonsága, a felnőttek mennyire gyakorlottak?
2018. máj. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Simàn!Hatalmas élmény lesz neki!
2018. máj. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%

Ha teljesen magabiztosan úszik, akkor simán bevállalnám.

7évesem van és sajnos nem tud még úszni. ennek ellenére pl karúszóval teljes nyugalommal bemegyünk a Duna sodrásába is, mert az tök jó buli. Egy jól úszó gyerekkel és mentőmellénnyel nem lehet gond -persze, ha ő is akarja.

2018. máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Én most egy másik szempontot említenék, az úszás tudástól függetlenül. Ez itt már nem az a klíma, a nyaraink ilyesmire már lassan alkalmatlanok. Nyári hónapokban napközben gyakorta a 40 fokot is felülről veri a hőmérséklet, a nyílt vízen ez még durvább,(ha a hőérzet más is)hiába a kalap meg az uv szűrős védőruházat, a rekkenő hőségtől nem véd,(sőt, teljes menetfelszerelésben gyakorlatilag csatakosra pácolódik a gyerek a ruházat és mellény alatt) mikor meg enyhébb időben reggel/este evez az ember,(vagy a parton héderel) a szúnyogok eszik meg, ez egy kisgyereknek szerintem nem pálya. Pár órás evezés, arra alkalmas időben még rendben van alkalmanként, de egy több napos túrára nem vinnék én már itt a hazai klímában gyereket, lehet választani olyan úticélt, ahol be lehet iktatni az aktív pihenésbe egy kis kajakozást is, de nem az megy minden nap. Lehet élvezné, de a nyílt vízen, tűző napon, rekkenő hőségben (igen, nyaranta már délelőtt 10-kor az van, ha nem is evez az ember délidőben) ez könnyen lehet élvezhetetlen. Jómagam kajakoztam anno, versenyszerűen,az én gyerekeim is imádják az evezést és a vízet, de mindkettejük atombiztos úszás tudása ellenére sem voltam még velük több napot és itthon nem is tervezem. Tavasszal ugye áradások, még ősszel esetleg elviselhető, de akkor meg nincsen már szezonja a családok szempontjából, már csak az iskola miatt sem. Anno a Sree vidéken jártunk gyerekekkel, de akkor átlagosan 20-25 fok között volt a hőmérséklet, és bár volt rengeteg evezés is benne, nem az volt a fő attrakció. Rengeteget jártam anno a Tiszán, Dunán egyaránt, imádtam, most már ezeket gyerekkel nem vállalnám be a lassan elsivatagosodó klímánkra és szúnyoginváziókra amik a vízeink mentén egy aszályosabb időben pokollá tesznek minden élményt.
2018. máj. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Akik azt írják, hogy elég, ha jól úszik, azok ugye tisztában vannak vele, hogy a Duna tele van örvényekkel, erős sodrású, és sok olyan felnőtt ember fulladt bele, akik amúgy jó úszók voltak, és talán nem is pánikoltak, mert ha valaki bepánikol, akkor hiába jó úszó, a Balcsiba is belefullad.


De a kérdésre válaszolva. Most nem jött át nekem, hogy te is elkísérnéd-e, vagy nem.

- Ha elkísérnéd, és vele lennél egy kajakban (mivel van 2-3 személyes is), és egy csendesebb részén lenne a túra, akkor mennénk.

- Ha 30 gyerekre lenne 2-3 felnőtt, vagyis nem tudnak maximálisan figyelni, és nem csendes ágában kajakoznának, akkor nem engedném. Max. akkor ha tudom, hogy kiskora óta kajakban ül (szóval nem most látott először kajakot közelről), ismeri a szabályokat és az egyensúlyát.

2018. máj. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem,keress egy szobàt és zàrd rà,a kulcsot meg dugd el ,hàtha nem lesz baja...

Mellényben nem lehet baja!

Bàr az tényleg érdekes kérdés,amit vki felvetett,hogy a mostani nyarak mennyire engedik a több óràs napon létet,màr ha épp nem 15 fok van...

2018. máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Én nem vállalnám be.
2018. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha tud úszni + mentőmellény és én is ott vagyok.
2018. máj. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!