Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csináltok nyáron...

Ti mit csináltok nyáron éjszaka, kisgyereketekkel hogy tudjon aludni a melegben? (meg magatokkal persze)

Figyelt kérdés

Én már most szenvedek, nem tudom mi lesz velünk októberig..

27 fok van a lakásba, semmi légmozgás nincs pedig nyitott ablaknál alszunk mindannyian, de mint halottnak a csók, alig van rajtunk ruha de ennyi.

Ventilátort nem merek egész éjjel fújatni a gyerekre, főleg hogy kitakarózik folyton, mobilklímát nem akarok venni mert majdnem annyi mint egy légkondi, többi párásítós hűtős cucc meg azt mondják gagyi.

Légkondit szeretnék csak ami normális szereléssel együtt 200 körül van, vagy szerintetek megéri befektetni?

Tegnap is 10 percenként kelt , végül csak mellettem aludt el a nagy ágyba mert itt még elviselhetőbb mint az ő kicsi szobájába, de egész nyáron nem aludhatunk így, kitúrva apát..

Nektek, akinek kisgyereketek van, melyik klíma megoldás vált be vagy egyébb praktika?

Tavalyi nyarunk is borzasztó volt..


2018. jún. 5. 14:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha be tudtok fektetni egy klímába, szerintem tegyétek meg. Mielőtt elalszotok, kihűtitek a lakást, nem lesz tovább gond.
2018. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%

Nalunk is nagyon hianyzik a klima, de amugy kőházunk van, kb csak augusztusra melegszik fel elviselhetetlenre. A gyerek viszont olyankor is rovid ujju bodyban es nagyon vekony halozsakban alszik, mert a kanikulaban is megfazhat, mert alvas kpzben leesik a testhoje. Amugy 2 eves es meg nem volt beteg.

De ha mar juni elejen ilyen meleg van nalatok, szereljetek be klimat.

2018. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Hát ez az hogy csak én meg a fiam szenvedünk, férjem tök jól el van, és most az összes félretett pénzünk elmenne ha beszereltetnék egy klímát..

Persze még jól el van, nappal még nekem sincs bajom, este pusztulok meg, hozzá vagyok/vagyunk szokva hogy mi hidegbe szeretünk aludni. Olyan érzésem van este hogy ver a víz, és nem kapok levegőt, és kisfiam is izzad,nagyon gyakran kel.

Szóval klímánál olcsóbb megoldás nincs erre, igaz?

2018. jún. 5. 14:24
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ventilátort nem merek egész éjjel fújatni a gyerekre, főleg hogy kitakarózik folyton..."


pl kezdd azzal, hogy nem takarod be. egy szál bugyi, vagy ha még kicsi, pelenka bőven elég a 27 fokos lakásban.

2018. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes klímát venni, nekünk van és a legolcsóbbat vettem, 260 volt szereléssel együtt és ez csak 1 egység. De most még nem kapcsoljuk be, mert csak 27, 28 fok van. Ha ennyire nem bírjátok akkor vegyél, mert nem ritka a 40 fok sem.
2018. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen klíma. Mi nem bírnánk a nyári kánikulát nélküle.
2018. jún. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%

Panell lakás?

Azt elhiszem hogy rothadt meleg van.

Nekünk is abba kellett élni 13 évig.

De meg lehet szokni.

Pfuu.

2018. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A mai nyarakban már képtelenség meglenni klíma nélkül, ha nem olyan házban él az ember. Pláne a panel elviselhetetlen. Nálunk idén 6 éves a klíma, a kisebbik fiam koraszülött lévén még az átlagosnál is rosszabbul tolerálta a meleget. Kering mindenféle városi legenda, hogy "veszélyforrás" és egyebek, de az az igazság, hogy jó helyre felszerelve, normális hőmérsékletre beállítva kizárólag haszna van, a levegőt is szűri, nyilván ettől még szellőztetni kell, amikor alkalmas a hőmérséklet. A karbantartás a titok, minden évben beüzemelés előtt ki kell hívni szakembert, átnézi, fertőtleníti, tisztítja. Én mikor beszerelték megemeltettem a havi villany-átalányunkat, mert nálunk olyan az elszámolás, hogy az éves fogyasztás alapján megállapítanak egy havi díjat, aztán a szintén éves elszámolásnál/leolvasásnál kompenzálják a különbözetet, ha túlfizetés van jóváírják a számlákból, ha túlfogyasztás befizeted. Én havi egyetlen ezressel emeltettem az átalányunkat, erre jön rá az évi egyszeres karbantartási díj, ami nálunk stabilan 5 ezer forint volt az elmúlt években. Így konkrétan évi 17 ezer forintunka "fáj" az, hogy nem rohadunk meg családilag a nyári trópusi melegekben és még ezt sem egy összegben fizetem ki. Sosem kellet még az éves olvasásnál -a megemelt plusz ezres miatt- különbözetet fizetnem pluszban, ez fedezi az nyári klímahasználatot simán, A++-os,(most már A+++-osak is vannak) inverteres berendezésünk van. Nyilván az egyszeri klímavásárlás/beszerelés összege ehhez hozzájön, de több hónapnyi komfortérzet, az hogy nyugi, békesség,jó közérze, nem szenvedés van nyáron is, simán megér ennyit, sokkalta ostobább és feleslegesebb dolgokra költ az ember néha éves szinten nem kis összegeket, meg ez egyszeri beruházás, utána csak az éves költsége van. Rendszeres karbantartás mellett semmilyen problémát nem okoz, felszerelni és beállítani meg olyan helyre kell, hogy a levegőáramlás ne legyen érzékelhető, csak a lehűtött levegő. Már el nem tudnám képzelni nélküle, mi is panelben élünk, most van már 27 fok (lenne, ha nem menne már most a klíma), nyaranta simán felmelegednének a szobák 30 fok fölé is, az gyakorlatilag az elviselhetetlen kategória. Szerintem megéri befektetni, olyan hőmérsékletre kell állítani, ami mindenkinek megfelel,aztán csak élvezni, hogy nem fő meg az ember a saját levében.
2018. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mégis, mire van a félretett pénz, ha nem arra, hogy megfelelő életminősége legyen a család tagjainak? Annak pedig az alvás része. Bele lehet betegedni a nemalvásba, fizikailag. Ez egy kínzás.


Szereltessetek klímát és kész.


A háborús övezetekben is tiltják az alvásmegvonásos kínzásokat, nemhogy egy babát ezzel szívatni ...

2018. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Klíma, nincs más. Nekünk is van, a mi szobánkban, nagy melegekben az egész házat hűtjük így bemegy a gyerekekhez is. Most még jó idő van a szobájukban, meg éjjel bukón van az ablak de pár hét és elviselhetetlen lesz. Én kifejezetten rosszul vagyok ebben a melegben, éjjel nem is tudnék aludni ha nem lenne a légkondi.
2018. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!