Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvesztette kedvenc játékát,...

Elvesztette kedvenc játékát, hogyan vigasztaljam?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 és fél, majdnem 6 éves. Volt egy plüsselefánt, amit még csecsemőkorában kapott az egyik nagymamától, és azóta szinte hozzánőtt. Eleinte mindig ott mellette a kiságyban, később már ő maga ragaszkodott hozzá, ő lett az egyetlen "alvóállat", amikor oviba ment 3 évesen, akkor is a kiselefánt volt a biztonságot jelentő "barát" az elején. Azóta is mindenhová vitte magával, oviba minden nap, vásárolni, sétákhoz... És ez is lett szegény elefánt veszte - tegnap reggel a boltból hazafelé jövet valószínűleg kiesett a kis táskájából, és elveszett. Természetesen visszamentünk azon az útvonalon, megnéztünk minden lehetséges helyet, még a közeli újságosbódénál is megkérdeztük, nem látták-e... de semmi.

Kislányom azóta vigasztalhatatlan, tegnap szinte az egész napot végigsírta, meg este lefekvéskor is, mert hát nem volt ott az elefánt... Minden más plüssállatot elutasít (pedig van neki bőven), mondtam, hogy bemegyünk egy játékboltba, választhat, de az sem kell neki. Ma reggel is sírva ébredt, mikor eszébe jutott... Most dolgozom, de hazafelé úgy tervezem, hogy veszek neki egy hasonló állatot, bár szerintem azt is csak bedobja a sarokba...


2010. jún. 16. 08:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 5 és fél éves és nekünk is plüsselefánt az alvó játéka, már baba kora óta. Át tudom érezni a gondodat. Egyszer már egyet elhagytunk úgy másfél éves korában. Az első éjszaka nehéz volt, másnap hozott az apa egy hasonlót, ugyanolyat nem talált, pedig az elsőt is ő vette. De szerencsére elfogadta az és azóta vele alszik.

A helyedben mindenképp megpróbálnám potólni valamilyen hasonlóval.

Egy ötlet amit én kipróbálnék: úgy tennék mintha érkezne egy nagy csomag mondjuk a "plüssállatországból" és benne volna egy kedves levél a lánynak és egy aranyos plüssállat. A levélbe írnék valamit, hogy miért kelet az elefántnak elköltőzni és hogy helyette addig itt marad a másik elefánt. Sajnálom a kicsit remélem sikerül valahogy kiengesztelni. Ne erőltesd hogy fogadjon el valamit, ha szüksége lesz rá előbb utóbb potólni akarja valamivel.

2010. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Jöhet a lepontozás, de szerintem NE HAZUDJ neki! Egy 6 éves gyerek nem hülye, nem hiszem, hogy beveszi. Az én lányom 3 éves volt, amikor el kellett altatni a póniját. Mi is hazudtunk - rájött. Nincs is rosszabb annál,amikor a szeretete tárgya elveszik és még a szülei szavahihetőségében is csalódnia kell - szerintem. Nálunk akkor enyhült a helyzet, amikor vele együtt sírtam, kimutattam a fájdalmamat és megmutattam, hogyan kell kezelni."Majd a mennyországban találkozunk! Addig Jézuska vigyáz rá."

Én 6 évesen veszítettem el a kedvenc játékkutyusom és nagyon vágytam arra, hogy anyukám velem együtt sajnálkozzon, de a reakciója ez volt : "Ne bőgjél, mint egy hülye, van még más játékod!" 34 éves vagyok és még mindig emlékszem rá...

2010. jún. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
kicsit offolok, de ovódás koromban énis bevittem valamit és elhagytam... nagyon sirtam miatta, és 25 évesen is emlékszem. Talán valami birtoklási vágy?
2011. máj. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!