Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos babátokkal hogy...

20 hónapos babátokkal hogy telik el egy átlagos napotok, megy ősztől bölcsibe?

Figyelt kérdés

2018. jún. 20. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem megy bölcsibe, épp költözés előtt állunk. Esetleg januártól, ha lesz rá lehetőség. Igazából 22 hónapos, igazi rosszcsont! Vannak jó és rossz napjaink. Sokszor feladja nekem a leckét. Igyekszek jó anya lenni és minőségi időt tölteni vele, de sokszor nem hadja. Szeretem a kreatív dolgokat, pedagógus vagyok. Úgy képzeltem ez az időszak szuper lesz, alkotunk, új dolgokat ismertetek meg vele. Erre...pl.- nyomdázunk=hiszti, mert nem engedem, hogy a falra nyomjon

-kavics festés, színezés= a filctoll kupakjait leszedi, talicskába teszi homokkal és csiptetővel keverve

-gyurma=az ágy alá dugdossa

-ha csiptetőt kér az összes kell

-hisztizik, hogy nem engedem az utcán macskát kergetni

-séta közben, ha babakocsival megyünk egy darabig együtt toljuk, majd beleül, majd velem cipelteti magát és utána földhöz veri magát egyik variáció sem jó, motorral/gyalog szintén ez lesz

Persze van mikor nagyon cuki, puszilgat stb., de nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz. Egyébként a napirendünk bevált, 12.30-14 között és 21.30-7 között alszik. Már nem kell kelnem hozzá.

7-8 között reggeli, lomolás, mesézik és játszik, öltözünk, előkészítem a főznivalót, beteszem a mosást

8-9 között játék együtt: lego, autók

9-11: játék kint, séta, közben teregetek

11-12: befejezem az ebédet, közben játszunk és eszünk

déli alvás a kicsinek én netezek vagy németet tanulok

14-15: játék bent, esetleg közben porszívózunk, törölgetünk, uzsi

15-18: játék kint, megyünk vmelyik mamához, itt laknak a közelben vagy játszóház

18-19.30 vacsi, játék, lomolás

19.30-20.30 ig fürdés mindhármunknak, Nandi mese míg fürdök

20.30-lefekvés, mesét olvasok, megbeszéljük a napi eseményeket (szoktam neki kepeket mutatni aznapról és mondja ami eszébe jut)

Mi 23 körül szoktunk elaludni.

2018. jún. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ebéd után hogyan altatod el? Este mellém fekszik úgy mesélek neki és elalszik mellettem majd átteszem a helyére. Ez nappal nem válik be, kiságyába simogatom de igy is több mint fél óra míg elalszik.
2018. jún. 20. 13:56
 3/6 A kérdező kommentje:
És még esetleg azt leírnád miket főzöl ami hamar megvan?
2018. jún. 20. 13:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Napom: 8 fele felkelek es edzek egy orat aztan kavezok. 9 fele felkeltem a gyereket, de eleg nehezen kel, adok neki egy konyvet azzal akar fel orat is elvan az agyaban amig ebredezik. Kozben reggelit csinalok, bar ugyis tudom h csak joghurtot fog enni, de azert mindig csinalok szendvicset es kinalom. Aztan lemegyunk a jatszoterre es utana a boltba. 1 fele hazajovunk es megebedel, amit elozo nap foztem. Aztan hagyom jatszani,meset kapcsolok neki. 2-3 kozott elalszik magatol a kanapen. Sajat maga felmaszik es elalszik. 1 orat alszik, addig en fozok vacsorara es masnapra. Amikor felkel lemegyunk a parkba, ott jol elvan a gyerekekkel. 5-6tol 8ig kerti munkat csinalunk, o elvan a vodrokkel, lapattal, locsolokannaval, talicskaval. 8kor vacsi, aztan furdes. Apja 9kor atveszi es en 10ig takaritok. 10 korul lefektetem magam melle, meselek neki. Altalabab 11kor alszik el.

Hetente 2-3x elmegyunk a varosba valami kulonlegesebb programra vagy vizes jatszoterrre, margitszigetre stb. Ilyenkor a babakocsiban alszik delutan seta kozben.


Amit meg nem irtam hogy persze tizorait es uzsonnat is kap, de ő mar kerni szokta, igy akkor adom amikor keri. Van h nem keri. Es persze szoktunk rajzolni, olvasni, epitokockazni is. Ha esos az ido nyilvan egesz nap bent vagyunk. Meset engedek nezni kb 2x 1 orat, mar o keri hogy mit rakjunk be (micimacko es bogyo es baboca altalaban). Mondjuk inkabb csak a hatterben megy a tv mert o altalaban pakol, epit szinez kozben.

2018. jún. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

16 hónapos de leírom :D

Igen megy a télen bölcsibe.

Reggel 6 körül kel akkor tejital.7 utan egy kis reggeli pl pár falat szendvics,kalács,süti(ami épp van,utóbbi házi süti pl muffin).utána rendrakás,játszás,mosás elindítása.10 előtt tízórai ami gyümölcs.utána bolt,visszafele játszótér egy óra hosszát.aztán hazamegyünk,összedobok neki egy gyors ebédet.vagy ebéd előtt elalszik vagy még megebédel ez változó.délután felkel akkor játszás,később uzsonna és olyan 4-5 között megyunk egy nagy játszótérre ahol 6-7ig vagyunk.onnan hazamegyünk akkor fürdés,tejital és alvás(Legkésőbb 7:30)

2018. jún. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1es vagyok

Nekünk a január kőkemény volt. Sehogy sem tudtam elaltatni, mindketten ki voltunk merülve. Magatól aludt, amikor el tudott, legtöbbször a szőnyegen. A baj a kiságy volt, nem fért benne rendesen, nem tudott forgolódni. Kihúztam a szobájaban lévő kanapét, rá a dormeo szivacs és azóta reggelig alszik. (egyébként beforgolódja az egész ágyat)

Teljes sötetben alszik el. Előtte olvasok neki, akkor a telefonommal világítok. Mint írtam megbeszéljük a napi eseményeket, esetleg mutatok képet is. Árnyjatékot jatszunk, nem több mint 3 perc. Majd sötét és ott fekszek mellette míg el nem alszik. Van, hogy párnának használ. Van egy nagy plüss kutyusa és egy kisebb, valamint egy pléd. Ezek a kedvencei, amelyek nélkül nem alszik. Ha ezek ott vannak bárhol elalszik.


A főzés pedig:

A férjem eléggé válogatós, a csirkemellen kívül más húst nem eszik meg, kivéve a milánói makarónit amiben ugye darált hús van. Leginkább tepsis dolgokat szeretek csinálni. Az csak elő kell készíteni. Minden nap főzök, annyit amennyit megeszünk vacsorára és másnapra tud még elvinni egy adagot ebédre. Magunknak csak akkor hagyok, ha tudom, hogy nem lesz kész időben az aznapi, hogy a kicsi tudjon ebédelni.

Néhány ötlet:

milánói makaróni

uncle benses+rizs

csirkemell pörkölt tésztával

ragu leves

rántott hús/karfiol/cukkini

krumplis tészta

paprikás krumpli natúr csirkemellel

csirkemell saláta

kukorica/krumpli saláta+ sajttal sonkával töltött csirkemell

baconos csirkemell őzgerincben

sütős: natúr csirkemellre teszek tejfölt és sajtot/paradicsomot és sajtot/ananaszt és sajtot/barackot és sajtot/mustárt bacont és sajtot


Ha nincs ötletem a mindmegettén szoktam nezelődni. Ha kérdésed van írj nyugodtan.

2018. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!