Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen egy atlagos napotok...

Milyen egy atlagos napotok egy 1,5-2 evessel? A nehezebb napotok is erdekelne.

Figyelt kérdés
Milyen nehezsegek vannak/voltak, es milyen megoldast talaltatok ra?
2017. nov. 29. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Tulajdonképpen eljátszik magában, csak akkor szólok bele, ha erre megkér (pl. odahúz magához, vagy szól nekem).


Amiben viszont rendszeresen kezdeményezek, az a mondókázás - éneklés és társai, vagy zenehallgatás, sűrűn szoktam pl. zene vagy mese CD-t hallgatni (mesehallgatásomhoz még túl fiatalnak érzem, én magam majd később fogok mesélni neki, egyelőre a mondókákat és rövidebb szövegeléseket élvezi).


Van, hogy youtube-ozunk vagy tv-ben keresek neki mesecsatornát, persze ezt nyilván megtöri a sétálás, vagy más egyéb kisebb idejű kinti program, de nyáron pl. szinte állandóan kint vagyunk a szabad levegőn.


Csak akkor szokott nyűgösebb lenni, ha fogzik, vagy pl. olyat evett, ami nehéz a pocakjának, amúgy nem egy kezelhetetlen gyermek.


Vannak rutinszerűen ismétlődő dolgok, pl. szerintem fontos a napközbeni alvás is, sokkal kiegyensúlyozottabb, ha akár délelőtt, akár kora délután szundít néha csak egy órácskát.


Érdeklődő nagyon, előszeretettel eljátszik háztartási eszközökkel is, bújik be dobozokba stb.

2017. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most indul a nap és fél 2-ig nem lesz nyugtom, akkor fogok netezni, ha sikerül altatni. Lesz addig séta, játszóterezés, gyógytorna, bent általában olvasunk (könyvimádó, folyton hordja az ölembe),rajzolunk, kirakózunk. Nem szeret sokat magában játszani, ha mégis, biztos rosszalkodik. Elég erős akarata van, sokat hisztizik (nem akar feljönni, nem akar aludni...). A rossz nap, ha nem alszik és "veszekszünk" egész délután, mert sehogy se jó neki olyankor.
2017. nov. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*2 éves
2017. nov. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

20 honapos.reggel tok valtozo mikor ebred.ma pl mar 6 kor fent volt,de tegnap 8utan ebredt csak.ebredes utan kakaozik a jarokaban,en ilyenkor kavezok,berakok egy mosast,elmosogatok,osszesoprok ilyenek.ez kb fel ora nyugalom nekem.tv n nez youtubon bogyo es babaocat vagy peppa malacot ilyenkor.

Aztan feloltoztetem,lemegyunk boltba,setalunk egy kicsit.miutan feljottunk en fozok o pedig reggelizik,utana altalaban a fenekemben van es itt pakol a konyhaban addig.ha koran kelt akkor 10 korul lerakom aludni.eleg nehez termeszet.picinek elvolt szepen egyedul de mostanaban 2 percre sem jatszik el magaban.1-1,5orat alszik.ha az ebed kesz lett altatasra akkor ledolok en is,mivel ejjel meg ebred,neha tobbszor is.ha nem vegeztem akkor folytatom a fozest.

Ebredes utan ebedel,majd jatszunk mikozben en csinalom a dolgom.4re megyunk a kozepsoert a suliba,ilyenkor altalaban elalszik a babakocsiban.1 oracskat szokott aludni.ha felkelt teso delutan van.1 orat kb ok jatszanak vele.nem hagyja oket beken,imad veluk autozni,rohangalni,bujocskazni.ilyenkor szoktam ujra kavezni es kicsit regeneralni az agyam😂

Eleg nehez termeszet a cseppem.neha kikeszit az allando hisztivel,nyavogassal.

Apaja fel 7 kor er haza,akkor egyutt vacsizunk.ez altalaban eltart fel 8 ig,akkor furdik es utana meg szabadlabon van alvasig.fel 9-9 korul issza az esti kakaot es utana altatom.

Ez egy olyan nap mikor parom nappalos.12 oraban valtott muszakban dolgozik igy eleg valtozatosak a napjaink.2 napot dolgozik,kettot itthon van.mikor itthon van,akkor o megy a kicsvel boltba es setalni.en olyankor csinalom azokat a dolgokat amiket gyerekkel nehezebb.pl felmosas,furdo,wc takaritas.

A hisztikre egyetlen megoldast talaltam.figyelmen kivul hagyom.ha vagdalja magat akkor lefektetem a foldre es otthagyom.ez altalaban bevalik.

2017. nov. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Reggel 7-7:30 körül kel. Nem iszik, csak pàr korty vizet. Eddig ivott tejitalt is, de elveszi az étvàgyàt nagyon, így a reggeli kb tízórai lett és sehogy se volt jó. Akkor evett volna, ha indulunk ki...stb. Most kb 30 percre keléstòl reggeli. Utàna megkàvézom, ő jàtszik. Vagy főzök vagy takarítok. Tízórai gyümölcs, pl. banàn. Kimegyünk biciklizni, vagy valamerre. Boltba a pàrom jàr. 12-re itthon vagyunk. Ebédel, 1-re átalàban alszik 3-ig. Akkor ebédelek én és fejezem be a hàzimunkàt. Du ha itthon van az apja, akkor jàtszanak, esetleg megyünk valamerre. Enni attól függ, hogy mit eszik, hogy mennyire éhes. Ez az ebédjétől függ. Lehet h főtt kajàt, vagy szendvicset, vagy gyümit csak. Este 18:30 vacsi, 20:00utàn fürdés, tejital, alvàs reggelig. Kb 2-3 hónapja alussza àt az éjszakàt. Most lesz 2 éves. Ja persze van ilyen h fogmosàs...stb. A rosszabb napunk is ugyanilyen csak több hisztivel. :D
2017. nov. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

19 hónapos, délelött játszunk, sétálunk ebédig, délután meg általában megyünk mindig valahova ha megjön apukája, sétálunk, vagy bevásárolunk,mamákhoz megyünk stb, este játék/fürdés alvás.

Nehézségek az a nem korszak miatt van, mostanában mindenre nem-et mond, legyen az pelenkacsere,öltözés, fürdés, haza kell jönni valahonnan, elrakni a játékait tehát minden olyan tevékenységgel dacol ami muszáj, vagy ha nem engedünk meg valamit akkor ki tud törni a hiszti. Tombol a szepa korszak is, úgyhogy ez a kettő rosszabb napokon elég nehéz, éjjel is nehezen alszik el,nem alussza át az éjjeleket.

Főleg ő olyan típus hogy ha bedühödik és elvonul és levágja magát a földre (csak leül) akkor hozzá se lehet szólni, nem lehet megvígasztalni, le kell nyugodnia kb 5 perc és utána megbeszélni csak a dolgokat. Megoldás erre csak az idő és sok sok türelem.

2017. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!