Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkednek így az...

Miért viselkednek így az apjukkal?

Figyelt kérdés
Férjem kamionos 1-2 hetet van kinn utána 3-4 napot itthon. Ikerkislányaink vannak 5 évesek. Ma teljesen meglepődtem, hogy nem akartak az apjukkal lenni. Egyikük azt mondta, hogy nem bízik benne. Eddig fel sem tünt. Pedig mikor itthon van mindig viszi őket mindenhova játszótérre, fürdeni mindent megkapnak tőle és nagyon rendes velük. Most el akarta vinni őket sétálni és megmondták, hogy nem mennek vele. Elég ijesztő volt. Férjem érzékeny látszik, hogy nagyon rosszul esik neki. Próbáltam beszélni, kérdezni őket, de csak csacsiságokat válaszoltak. Mit lehet tenni
2018. júl. 3. 17:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%

Azt, hogy velük van. Teljesen természetes, hogy valaki, akit csak kéthetente látnak 3 napra, az számukra nem a család, nem a napi rutin része, csak egy félig idegen valaki.


Amikor nincs otthon, minden nap beszélni kellene vele skype-on, hogy lássák, legyen a mindennapjuk része az apjuk is. Az sem az igazi ...


Így csak egy átutazó, nem apa.

2018. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Minden nap beszélnek vele, telefonon és messengeren kameráznak. De akkor sem beszélnek vele túl sokat hiába mondom nekik.
2018. júl. 3. 17:17
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Valakitöl hallják ezeket a gondolatokat, vagy a rokonságban vagy az óvodában valaki eteti öket ezzel, ömnagától ilyen nem jut eszébe 5 éves gyereknek!

Egy ötévesnek nincs a szókincsében olyan, hoyg "nem BÍZIK az apjában"!!!

Erre utal az is, hogy hirtelen jött ez a dolog, ha eddig ezt szokták meg, akkor nekik ez kellene a természetesnek lenni, ahoyg eddig az is volt!

2018. júl. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, ez nagyon furcsa.


Figyeld a gyerekeidet! Rajzoltasd le velük, milyen, ha apával elmennek valahová! Játsszák el a babákkal, hogy miket szoktak apával csinálni.

2018. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Óvodába mondanák hogy ne bízz apába? Elég bő szókincsük van. Múltkor egyikük azt mondta apjuknak hogy ne vedd fel anya stílusát. Megdöbbentem én is. De értette a szót mert megkérdeztem tőle h mit jelent.
2018. júl. 3. 17:38
 6/24 A kérdező kommentje:
Elvileg a rokonságban senkinek nincsen gondja apukával. Nagyszülőkkel szokott gond lenni
2018. júl. 3. 17:39
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

Az első miért lett totál lepontozva? Sajnos magában az, hogy ettől a férfitől van a dnsük fele, még nem teszi apává...

mondjuk hogy ilyen hirtelen veszik el a bizalom, az furcsa... Nem csinált valamit a férjed véletlenül? (nem valami horrorsztorira gondolok feltétlenül, de egy kisgyereknek könnyű eljátszani a bizalmát)

Amúgy írsz példát milyen "csacsiságokat" válaszolnak?

2018. júl. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ém nem pontoztam le. Most elővettem őt is. Azt mondta nem tud róla.vasárnap rokonokkal fürdeni voltak tegnap bicikli túrán voltunk. Én se vettem észre. Ma reggel kezdték
2018. júl. 3. 17:57
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

Ne a férjedet kérdezd, a gyerekeket! Rajzoljanak, babázzanak le mindent, amit apával szoktak csinálni. Akkor, amikor az apjuk már elutazott!


Milyen csacsiságokat mondtak eddig a gyerekek?

2018. júl. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
20%

Az én gyerekem a bébiszitterrel is szivesen elvan, akit kéthavonta ha lát.

Szerintem sem arrol van szo hogy ritkán van otthon. Inkabb nem érti a nyelvüket.

Pl volt hogy én megkértem egy kollegámat hogy vállalja a kicsi tornáztatását, mert nekem fizikailag már nehéz, gyermekem addig minden áldott alkalommal velem kacagva ugrált, forgott, bukfencezett, a kollegám pedig neki állt azzala stilussal hogy a gyerek irányitsa a tornát, mire az lett az egészből hogy a gyerek rájött ha egyet nyavikol akkor mást csinálnak, ezt elkezdte alkalmazni a kicsi, szoval a végére a napi szokásos kacagoa tornánkbol a kollegával egy végighisztizett, félbehagyott negativ légkör lett az egészből. Hiába magyaráztam nem is értette a kollega hogy vele miert sir a gyerek, szoval befejeztük.

2018. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!