Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól beszélünk megkésett...

Mikortól beszélünk megkésett beszédfejlődésről?

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiam egyáltalán nem beszél még. Babanyelven sem, és szavakat sem mond. Leginkább ha akar valamit, mutogat és "őő"-zik, egyébként tökéletesen megérteti magát és megért mindent amit mondunk neki. Szeret könyveket nézegetni, mutogat a képekre és igényli, hogy mondjuk neki mi van a képen. Kell ezzel a problémával szakemberhez fordulnunk? Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 6. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, nem megkésett még.

Akkor érdemes ilyen pici korban már megnézetni, ha nem is ért és sehogy nem kommunikál.

Kislányom pl.: ennyi idősen nem is mutogatott, nem utánzott, őőzni se őőzött, nem értette meg magát. Nála fenállt a megkésettség.

2018. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Majd ha már 3 évesen se beszél, ráértek akkor foglalkozni vele.
2018. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

3 éves koráig jogában áll csak őőőzni...utána vidd orvoshoz, ha akkor sem beszél

Lányom 2 évesen is csak őőőzött meg hümmögöt, közösségbe kerülés után kezdett el beszélni kb 3 hónapra rá, mert ott nem értették ha őőzött meg hümmögött mostmár csak akkor van csend, ha alszik😂4,5 éves

2018. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! 😊Csak mert a gyerekorvosunk folyton kérdezi hogy áll a beszédfejlődéssel, és már alig merem mondani, hogy még mindig nem nagyon mondd szótagokat sem, mert olyan aggódó ábrázatot produkál. De akkor nem pörgetem magam ezen.
2018. júl. 6. 17:13
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Mi most töltöttük ki a védőnővel a 18 hónapos státuszt (1 hete töltötte a lányom a 18 hót), és azt mondta hogy ennyi idősen 7 "félszót" kell tudnia mondani, és még meg is számolta hogy ez megvan-e a lányomnál. A lányom eddig inkább mutogatva illetve babanyelven kommunikált, habár mindent megértett, az utóbbi 1 hónapban kezdett csak el kérdezgetni, hogy "ez mi?" majd pedig utánzással próbálkozni.

Mi most itt tartunk: Da (csúszda) Ta (Hinta) Pa (lámpa) Vau (kutya) ca (cica) bu (busz) Emmi (ez mi?), aba (apa), ma (mama), papa (papa), baba, má (mázli)

Szerintem várj türelemmel, és 1-2 hét múlva nálatok is beindul az utánzás, nálunk is azzal kezdődött hogy rábökött a dolgokra és el kellett neki sokszor ismételni hogy mi az.

Esetleg próbáld meg azt, hogy mikor rámutat a képre akkor nem csak elmondod mi az, hanem felé fordulsz hogy nézze a szádat, szépen artikuláltan mondd el hogy mi az, majd pedig ismételgesd el párszor, hogy gyakorolhassa. Utána kérdezd meg tőle te hogy mi az, meglátod fogja próbálni úgy mozgatni a száját ahogy tőled látta, még ha szó nem is lesz belőle :)

2018. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alexa890610 ***** válasza:

2 és fél évesen felmérte a fiamat a helyi pedagógiai intézet.

Megállapították, hogy megkésett beszédfejlődésű.

2-3 szava volt, az is alig érthető,de ő sok mindent nem is értett meg abból, amit mondtunk neki.

Szinte csak babanyelven beszélt.

Egyébként ő mutogatni is majdnem másfél évesen kezdett.

Korai fejlesztőbe kezdtünk járni.

Áprilisban töltötte a 3 évet.

Már be sem áll a szája, bár még kissé beszédhibás.

Tökéletesen megért mostmár mindent, amit mondunk neki.


Mondjuk én még másfél éves korában bizonytalan voltam, de éreztem már akkor is, hogy gond lesz nála.

Aztán amikor a 2 éves státuszon már a védőnő és a gyerekorvos is aggódását fejezte ki, akkor időpontot kértem.


Szóval a lényeg, ha aggódsz, ha szerinted sem stimmel valami, akkor vidd el egy felmérésre.

Baja nem lesz tőle, viszont ha gond van, akkor jobb minnél előbb elkezdeni a fejlesztést.

2018. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom itt vagy e meg, de megkerdezhetem utana mi hogy alakult veletek? Remelem jol vagytok
máj. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm az érdeklődést! Nem volt gond végül a kisfiammal, két és fél évesen már beszélt, három éves korára meg teljesen behozta a lemaradást. Nagyon cumis volt, elvettem tőle két éves kora után,szerintem az is belejátszott, hogy nem volt folyton a szájába!:) Elmentünk mindenféle vizsgálatra is, még a hallását is nézték de nem volt eltérés.
máj. 2. 18:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Jjjaajj de jo , hogy itt vagy es ilyen jo “kimenetelt” lehet olvasni toled, nagyon szurkoltam, hogy ezt ird majd, nagyon koszonom, hogy irtal. Es vegulis elkezdtetek valamit, tsmt vagy barmi? Jaa es bocsanat, hogy ennyit kerdezek , nem tudom emlekszel-e, de szavakat mikor kezdett el mondani? En is aggodok elegge a kisfiam miatt, Ő is pont 18 honapos, haaat nem sokmindent mond sajna
máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tsmt-n egy alkalommal voltunk, aztán olyan hirtelen rendeződött a dolog, hogy végül nem kellett járnunk. Nagyon hirtelen kezdett el szavakat mondani, és viszonylag tisztán, érthetően. Később azt mondta a kisfiam, hogy emlékszik rá hogy magában mondogatta a szavakat, de nem merte kimondani. Érdekes, hogy most is ilyen maximalista.:) Nekünk azt mondta a fül-orr gégész doktornő, hogy nagyon sok gyerek van így és ne aggódjak. Sok a kütyü, tévé ilyesmi azért az is hátráltatja a mai gyerekeket. Két éves koráig bőven belefér, lehet, hogy a te babád is ilyen "gyűjtögető" típus. Ti elkezdtetek vele valahova járni fejlesztésre?
tegnap 05:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!