Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek még, hogy meggyógyu...

Mit tegyek még, hogy meggyógyuljon 2 éves kislányom?

Figyelt kérdés

Már két hete betegeskedik. Kiütésekkel kezdődött, de azt mondták, hogy nem bárányhimlő. Aztán belázasodott és betaknyosodott. A láz rövid idő alatt elmúlt, maradtak a náthás tünetek. Majd pár nappal később hasmenés, ami 4 napig tartott. Az is rendbe jött, de mostmár annyi váladék termelődik, hogy nem győzöm porszívózni az orrát, és nagyon csúnyán köhög is. Szinte állandó hőemelkedése van. Már 5x voltunk orvosnál. Ma 5-ik napja szedi az antibiotikumot, de semmit nem használ. Tegnapelőtt óta köptetőt is kap+antibiotikumos orrcseppet, C vitamint, Sinupret cseppet, probiotikumot... Éjjel sokszor csak a száján tud levegőt venni, és akkor hiába porszívózom, éjszaka alig tud ürülni. Nagyon aggódom, hogy miért nem jön már rendbe, Írjatok légyszíves, aki járt hasonló cipőben!

Előre is köszi, és elnézést, hogy ilyen hosszú lett...


2010. jún. 17. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
www.homeopatia.info.hu oldalon megkeresheted a tüneteinek legjobban megfelelő bogyókat. Az én fiamon ez segített. 3 hónapig volt ilyen jellegű hullámzó náthája.
2010. jún. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kétévesem 3 hétig volt beteg, már annyira untam a porszívózást, meg a mindenféle gyógymód próbákat, hogy azt mondtam vége. Semmit nem adok a gyereknek, semmilyen gyógyszert, nem porszívózom tovább az orrát, mert eleget kínoztam azzal is és a sírógörccel küzdve imádkoztam, hogy mindez nélkül legyen már ennek vége. És két napon belül elmúlt, vége lett a betegségnek. Már allergiától kezdve mindenre gyanakodtam.. és ennek megfelelően antibiotikumoktól kezdve a homeos bogyókig mindent próbáltam és a semmi gyógyította meg. Az, hogy egyik napon, úgy csináltunk, mintha egészséges lenne, csak az orrát törölgettem, és hallgattam a köhögéseit nagyokat nyelve, de egyre azt vettem észre, minden tünet csökken. Hát nem tudom, nem azt mondom, hogy te is ezt csináld, de ha lázas, ne kúpot adj neki, hűtőfürdőzd. Hőemelkedésre semmi, az jót jelent, dolgozik a szervezete, védekezik. nekünk is az volt folyamatosan, 37,6. Nem adtam rá semmit. Higgy abban, hogy holnapra meggyógyul, s a lelkét ápold, vele is hitesd el, hogy nem beteg, mosolyogjatok, nevessetek sokat, az fog meggyógyítani már, hidd el!
2010. jún. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Előzőnek : szívmelengető és nagyon megfontolandó, amit írtál! Lehet törölni az előző hozzászólásomat? :-D De komolyan. Ne rám hallgass, ez a "semmi gyógyszer" jó lehet!!!
2010. jún. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

azért ezt szerintem ki kellene vizsgáltatni.

szegénykének elég gyenge lehet az immunrendszere, majd szedess vele béres cseppet vagy multivitamint.

a hoosza láz jelez valamit.

lehet, hogy majd másik antibiotikum hazsnálni fog, sokszor van, hogy váltani kell.


de lehet allergia is, és azért nem használ az antibiotikum. nekem tizenévesen volt ez, hogy hetekig náthás voltam, köhögtem, mint az állat, mire rájöttek, hogy allergiám van.

2010. jún. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne láza, hőemelkedése én is azt mondanám, hogy ne csinálj semmit. Persze az antibiotikumot végig kell szedni. De az orrszívással át lehet esni a ló túloldalára, mert ha nagyon intenzíven szívod, akkor egyre több termelődhet.

Én pl ha éjszaka alszik, akkor nem keltem fel még akkor sem ha látom, hogy csak a száján tud levegőt venni, vagy esetleg horkol a váladék miatt. Az alvás nagyon fontos. És ha már tapasztaltad is, hogy nem segít a szívás, akkor tényleg felesleges ezzel gyötörni. Persze reggel, ha felébredt le kell szívni. Csak nem olyan sűrűn.

Ha végigszedtétek az antibiotikumot és visszamentek a dokihoz kérd ki a véleményét, hogy mi lenne, ha nem szedne semmit (esetleg csak köptetőt). Végülis ha csak hőemelkedése van az lehet rendeződik majd magától is. És még 1 tanács: nem tudom milyen sűrűn méred a lázát, de ha nem érzed forrónak szerintem elég csak este. Legalább így magadat sem idegesíted vele.

2010. jún. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az orrszívással nem árt vigyázni szerintem... nagyon sok kisgyereknek - ha nem tud kiürülni a váladék - előbb-utóbb a fülére megy a dolog, ebből lesz aztán a szép kis középfülgyulladás. Úgyhogy ha van váladék, mindig meg kell próbálni eltávolítani (ha fújja kifújni, de ha nem megy, sajna szívni kell, orrszívás után pedig orrcsepp, lefekvés előtt mindenképp).
2010. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok?
2010. jún. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindannyiótoknak, hogy írtatok! Lassan javulunk. Pénteken visszamentünk a gyerekorvoshoz, aki javasolta, hogy menjünk el fül-orr-gégészhez. Szombaton délelőtt sikerült is beiktatni, mert volt magánrendelés. A dokibácsi nagyon rendes volt. Pillanatok alatt megvizsgálta, szinte fel sem fogta a lányom. Aztán elmagyarázta, hogy kb. 2-3 éves korig az arc- és orrüregekben kocsonyás anyag van még, ami miatt nehezebben ürül ki a váladék. Azt is mondta, hogy a porszívó erről a helyről nem igazán tudja kiszívni a pangó trutyit, és egy vékony csővel leszívta az orrocskájából az oda nem valót. Na ez nem tetszett szegénykémnek, de szerencsére nem tartott sokáig. Az antibiotikumot végig szedte (7 napig, el is fogyott), és a doki azt mondta, hogy nem javasolja, hogy szedjen másikat, mert a torka nem piros, a füle rendben van, és az orra is. A hőemelkedése valószínűleg amiatt van, hogy begyulladt egy kicsit az orrmandulája. Köptetőt és antibiotikumos orrcseppet kap még, emellett C vitamint, mézet és propoliszt, Sinupretet. Bízom benne, hogy 1-2 nap és elfelejtjük az egészet!

Még egyszer köszi a válaszokat és az érdeklődést!

Jó egészséget kívánok Mindenkinek!

2010. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!