Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elhúzódó kötőhártya gyulladás?

Elhúzódó kötőhártya gyulladás?

Figyelt kérdés

sziasztok!


van köztetek olyan, akinek a gyerkőcének volt már elhúzódó kötőhártya gyulladása? Az én 10 éves fiamnál, már lassan három hete tart.

Már az elején elmentünk a gyerekorvoshoz, aki Vigamox szemcseppet írt fel. 8 napig használtuk, elvittem szemorvoshoz, mert egyáltalán nem javult, sőt...ő azt mondta, hogy használjuk amit a doki felírt, valószínű, hogy vírusos...használgatjuk már két hete, de semmi..tegnap visszavittük a gyerekorvoshoz, mert hétfőn megyünk nyaralni..azt mondta, szerinte meg inkább allergia. Adott a másik csepp mellé egy allergia ellenes szemcseppet. Már nagyon el vagyok keseredve...

találkoztatok már ilyennel?


2018. júl. 14. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Tinédzser voltam , amikor három évig (!!) Kötőhártya gyulladasom volt.Szerintem 100 féle cseppett kipróbáltam, de aztán közben kiderült allergia okozza. Ezen nem kell elkeseredni, Van ilyen. Ha allergia, akkor az évekig megmaradhat. Kenetet vettek egyébként, tenyésztésre?
2018. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szia!


köszi a válaszodat. nem, nem vettek tőle...

mondtam, hogy hétfőn megyünk nyaralni, nem mondta, hogy nem lehet..

de az a bosszantó, hogy ahány orvos, annyi féle vélemény.. és kiderült, hogy mire vagy allergiás?

2018. júl. 14. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, a hazipor atkara. 12 evig szedtem rá gyógyszert, majd terhes lettem és azóta elmúlt nem is jott vissza szerencsére. Viszont a szemem azóta is érzékeny, allergia cseppet már nem kell használnom, viszont műkönnyet igen, lassan 40 leszek. Tehát itt 25 év távlatából beszélünk.

Ha visszajöttek a nyaralásból, és még mindig olyan, akkor menjetek vissza szemészhez is kérjél , hogy vegyenek mintát. Ha ott kitenyészik baktérium, akkor célzottan kaphat antibiotikumos cseppet, ha nem, akkor az tényleg vírus vagy allergia lesz, az pedig évekig, évtizedekig elhúzódhat. Azzal nem fogtok tudni mit csinálni sajnos.

2018. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nekem két éve volt olyan, hogy 3 hétig vörös volt mind a két szemem, aztán csak elmúlt.

kis vörös folt volt először az egyik szemén, a szemész azt mondta, abból lehet arra következtetni, hogy vírus. Aztán nagyon bevörösödött a szeme, az egyik nagyon, a másik alig. Reggel minimálisan csipás. Ha belenézek a szemébe, nem teljesen sima, hanem mintha valami hártya lenne vagy mi a szemén, nem tudom megfogalmazni, a csücsökben meg néha fehér valami van.. hát ennyi.. nem tudom van e értelme adni az antibiotikumos cseppet amit már két hete használunk..láthatóan nem használ.


köszi, hogy leírtad :)

2018. júl. 14. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáltátok a langyos kamilla teáa borogatást?

Én terhesen szenvedtem ezzel 4 hét után védőnő javaslatára csináltam és segített. Rengeteg folyadék is segít :)

2018. júl. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
re5. Ha esetleg pollen allergia, akkor a kamillás borogatás olaj lehet a tűzre. Én kipróbáltam egyszer, a falat kapartam a fájdalomtól.
2018. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!