Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak 2 éves lányomnak,...

Mit mondjak 2 éves lányomnak, ha a dédimama és dédipapa már nem lesz?

Figyelt kérdés

Sajna mindketten elég rossz állapotban vannak, és imádja őket! Nem telik el nap, hogy ne emlegetné őket. 250 kmre lakunk, havonta járunk hozzájuk egy-egy hétvégére, néha egy hétre.

Mit mondjak majd neki, ha már nem lesznek? Hogy tálaljam? Mit hagyjak rá, mit ne? Elaludt? Elment? Az égben van? Figyel minket?...

(nem vagyunk hívők)

Tudom, ne fessem az ördögöt a falra, de sajna az ilyenre is fel kell készülni...


2010. jún. 18. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy nem vagy mélyen vallásos, hihetsz Istenben és a Mennyországban. Mondom ezt úgy, hogy 18 éves koromig megrögzött ateista voltam, azóta racionális okok miatt elfogadom Isten létezését. Próbáld elmondani, hogy ők már egy más, nagyon-nagyon messzi helyen (a csillagokban) vannak, ahova nem lehet eljutni, de hogy ha beszél hozzájuk, akkor meg fogják hallani. Nyugodj meg, ritka értelmesek tudnak lenni ilyenkor a gyerekek és meg fogja érteni a kislányod is. A hangsúlyra figyelj oda nagyon, mert a gyerekek nagyon érzékenyek rá!
2010. jún. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam/mondom kislányomnak, hogy a mennyországban vannak. Ő azt úgy sem érti, hogy mi az, de szerintem sokkal szebb, emberibb megfogalmazás mint az, hogy elaludtak. Az már csak azért sem jó szerintem, mert esetleg összekapcsolja azzal ha valaki alszik, hogy soha többé nem látja és szorongást kelthet benne ha mondjuk téged aludni lát.
2010. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!