Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek a gyerekei jártak...

Akiknek a gyerekei jártak iskola előkéezítőbe vagy magán tanárhoz? Mi a véleményetek megéri?

Figyelt kérdés

Fiam most lesz nagy csoportos. Eddigi vélemények alapján 1 évet maradnia kellene oviban. De így a barátaitól lemaradna. Látszik mennyire unatkozik az oviban. A foglalkozásokon ahol színezni kell nem csinálja. Ceruza fogása nincs meg, rajzai felismerhetetlenek.

Velem nem szeret vagy akar rajzolni, színezni.

Mese hallgatás után a mese tartalmát visszamondja de rajzban nem.

Gyerekorvosunk javasolta az iskola előkészítőt. Szerinte új közegben, ismeretlenek mellett ralán megnyílik, rajzol. Tudom 1 évünk van még, de aggódok nagyon. A legjobb barátja a szomszéd kisfiú, ő biztos megy majd suliba, szépen rajzol betűket is ismer már.


2018. aug. 2. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Én biztosan hagynám az oviban ha láthatóan nem iskolaérett, nagyon sok gyerek megy 7 évesen iskolába, nincs ezzel semmi gond, iskolaelökészitöbe meg tuti, hogy nem vinném.
2018. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Nekem úgy tűnik, hogy egyszerűen nem szeret rajzolni. Ami nem baj, nem kell mindenkinek szeretni. Majd megtanul írni, és akkor jól fogja majd a ceruzát. Nem vinném felkészítőbe, szerintem iskolaérett így is.
2018. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell egy évvel korábban már ezen görcsölni, a gyereket erőltetni meg teljesen felesleges, mert csak megutálja a rajzolást/iskolával kapcsolatos dolgokat! Nem javasalom az előkészítőt, majd beérik hidd el! Türelem! :)


Semmi baja nem lesz, ha nem a barátaival kerül tovább! Egy új közösség számtalan új lehetőséget nyit neki is, a régi barátokkal pedig lehet tartani ettől függetlenül is a kapcsolatot!

2018. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
2-es ne haragudj, de egyáltalán nem iskola érett! A rajzai nem felismerhetők és a ceruzafogás sem megy! De nincs ezzel semmi baj, majd beérik. Felesleges elküldeni suliba, mert egyelőre ott csak kudarcot kudarcra halmozna és sokkal nehezebb lesz.
2018. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Na, ez a nagy baj a mostani oktatási rendszerrel! Iskolaelőkészítő, meg idegen környezet? Hét mi a búbánat a nagycsoport, ha nem iskolaelőkészítő? Az lenne a feladata! Régen az is volt, azért volt legalább az kötelező.

Miért unatkozik? Amit leírtál, az alapján inkább még nem is érett ezekre a dolgokra. De ez semmit nem jelent. Még néhány hónap alatt is rengeteget fejlődik.


elsős volt a fiam. nagycsoportban nem tudta rendesen fogni a ceruzát (vettem rá ilyen fogássegítő gumit, 2 nap alatt megtanulta), nem rajzolt, nem színezett. Differ teszten a betűs feladat (nem tudom, mi a neve, amikor betűelemeket kellett másolniuk) mégis tökéletes lett neki.

A suliban szabályosan rosszul volt minden rajzolós, színezős feladattól (5perces színezős házi miatt 3,5 órát hisztizett, vergődött, sírt, hogy nem akarja, nem tudja), de az írásképe mégis kifejezetten szép.

Szóval nem biztos, hogy minden veszve van... de azért azt tudd, hogy 1 évetek nincs, max néhány hónap, mert az ősz végi/téli felmérések az iskolaérettség alapjai.


Mikor tölti a 6-ot egyébként? Mert egy késő tavaszi/nyári gyerkőcnek lehet, ténylegg jobb, ha ráhúz még egy évet.

2018. aug. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

"Semmi baja nem lesz, ha nem a barátaival kerül tovább! Egy új közösség számtalan új lehetőséget nyit neki is, a régi barátokkal pedig lehet tartani ettől függetlenül is a kapcsolatot!"

Ezt azért ismeretlenül kijelenteni bátor dolog. Nem tudhatjuk, hogyan reagálna rá a gyerek. Az én barátkozós, talpraesett gyerekem konkrétan belebetegedett, pedig "csak" annyi történt, hogy ő másik, párhuzamos osztályba került.

2018. aug. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rajzolni nem szeret de ezen kívül teljesen magabiztos a számok használatában 20ig összead kivon, szoroz és oszt. . Tudja a kisebb töb stb arányokat. Meséket szereti történetet visszamondja. Azt mondtak az oviban élmény naplót csináljunk páe oldal összekötve rajzokkal mit csinált nyáron, na ezt megemlítettem és volt hiszti ellenkezés.

Tényleg a barátja fontos neki, volt hogy a kisfiú nem ment oviba erre a fiam 1 napig szinte csak sírt de fortdítva is ez van. Mintha tesók lennének. Nyáron is minden nap együtt játszanak.

2018. aug. 3. 08:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jó vagy nem jó, nem tudom, de nálunk a rajzolás úgy megy, hogy én lerajzolom egy táblára krétával, ő pedig lemásolja.

Nálunk egyébként az a baja, hogy saját elmondása szerint a "fejében szebb", mint ahogy meg tudja csinálni, és elmegy tőle a kedve, mert nem sikerül.

A rajzolást, színezést váltsátok ki egyéb finommotorikára építő tevékenységgel. Legózás, kirakózás... kisfiam pl imádta a ragasztós mozaikokat.

Ha minden más megy, akkor ez nem lehet akadálya az iskolaérettségnek.

2018. aug. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
nem viném külön magán tanárhoz,iskola előkészitőre ,még csak most lesz nagycsoportos bőven be érhet,és a barátaival etől függetlenül is találkozhat,
2018. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 DominikX válasza:
100%

Én sem tudok rajzolni, pedig 21 éves vagyok. Nem hiszem, hogy mindnekinek profi rajzokat kellene készítenie.


Az, hogy kihagy 1 évet az előnyévé válhat, de lehet hàtrány is. Pl. Elég rossz érzés, hogy valaki már 20 évesen befejezi az iskolát, míg neki csak 21 évesen lesz meg. Viszont +1 éves fejjel könnyebbek lehetnek a feladatok számára, hamarabb felfoghatja őket.

2018. aug. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!