Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermekkori maszturbáció és...

A gyermekkori maszturbáció és az iskolai teljesítmény között lehet-e valamilyen összefüggés?

Figyelt kérdés
Tehát olyan családokban ahol ezt elítélik és nem egedik a gyermeknek, talán roszabb lehet az iskolai teljesítménye, mert állandóan feszeng és ideges a gyermek, nem nyugodt. Elsősorban a kisfiúkra gondolnék itt, de talán a másik nemnél is lehet valamilyen összefüggés a két dolog között.

2018. máj. 24. 01:05
 1/5 anonim válasza:
80%
Nem sok de van. Feszültebb lesz tőle ha nem csinálja az fix. én kicsit ideges és elég lehangolt leszek. Iskolai teljesítmény? Nálam a tanulásra szánt időm rovására ment szóval ebben van valami.:D teljesítmény nem hiszem hogy ennek a hiányából eredő feszültség nehezítene bármit is..
2018. máj. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem olyan értelemben van összefüggés, hogy feszültebb lesz, szorong ha nem csinálja. Így van ez a férfiaknál (nőknél is sztem). Egy fajta feszültség levezetés örömszerzéssel egybe kötve. De nem hiszem hogy valaki ezt pl tanulás helyett csinálná, azt az 5-20 percet leszámítva. Nincs ebben semmi, és nem tudom miért kell a gyereket tiltani meg ez ellen nevelni.
2018. máj. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem van összefüggés, csak nem ennyire direkt módon. Azok a szülők, akik tiltják/büntetik a gyerekkori maszturbációt, azok jó eséllyel minden más gyereknevelési kérdésben is ilyen rémesen hozzá nem értők. Szóval igen, fog szorongani a gyerek, és valszeg az iskolában is idegbeteg lesz szerencsétlen, hiszen kitűnő tanulónak kell lenni, meg mintagyereknek, meg más hasonló baromságok.
2018. jún. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nincs ilyen összefüggés, mert aki akar az fog maszturbálni, msx. éjjel a takaró alatt.
2018. jún. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Előző, ez egyáltalán nem biztos, hiszen ha tiltó a szülői attitűd, akkor nem biztos, hogy éjjel a paplan alatt merni fogja, hiszen pszichésen blokkolták a gyereket az ilyen (barbár) szülők.


Egyébként nem értem, miért hangsúlyozta ki itt valaki a fiúkat. Ha van egyáltalán számottevő eltérés a pszichoszexuális érésben, akkor talán a lányoknak fontosabb, mivel a fiúk amúgy is könnyebben eljutnak az orgazmusig (kamaszkorra legkésőbb), míg ez a lányoknak tanulandó. Szóval a lányokat talán még érzékenyebben érinti, ha tiltja a szülő a maszturbálását. Szexuálisan traumatizált kisfiú voltam, de máig sincs jelentős orgazmusproblémám, mert fiúk-férfiak esetén ezt nehezebb meggátolni. Inkább korai magömléssel küzd a legtöbb kamaszfiú és férfi.


A lényeg, hogy valamilyen szinten mindkét nemű megsínyli, ha a szülő van olyan ostoba és primitív, hogy tiltja az onániát.


Óvodákból általában menesztik azt a pedagógust, aki (durván) tiltja az önkielégítését a gyerekeknek (bár a finomabb "lebeszélés" is gyermekellenes attitűd), mert a pszichoszexuális érés nagyon érzékeny folyamat, könnyen megzavarható sajnos.

2018. júl. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!