Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon örülnék, ha adna...

Nagyon örülnék, ha adna valaki tippet. Ti hogy oldanátok ezt meg? (Feladványkedvelők előnyben)

Figyelt kérdés

A szituáció: két kisgyerekre kell vigyáznom kora délutántól estig. A kislány 4, a fiú 3 éves. Esik kint az eső, szóval kinti tevékenységet nem tudunk végezni. Az apa itthon lesz, de dolgozni fog a szobájában, így azért valamit kéne is csinálni, ami fejlesztőleg hat a gyerekekre.

Plusz van még egy csavar, a két kicsi képtelen bármilyen játékot is közösen játszani, mert egyből összekapnak. A legkisebb fiút nem lehet rávenni semmilyen társasra, egyszerűen nem köti le. Kész feladvány :D

Örülnék bármilyen tippnek.


2018. aug. 9. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha hagynád, hogy mindketten lefoglalják magukat valamivel külön-külön. Persze, legyél ott mellettük és felváltva játssz velük. Gondolom, azért megvannak egymás mellett, de ha valamit külön csinálnak, talán nem kapnak össze.
2018. aug. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Válasszanal mindketten mesekönyvet, aztán köztük ülve olvasd fel őket. Beszéljétek meg, hogy mi van a képeken.

Csinálhatsz nekik bábelőadást (valami egyszerű mesét, pl Piroska és a Farkast elő tudsz adni).

2018. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Muszáj szegénykéket fejleszteni?

Mi lenne, ha csak jól kéne érezniük magukat játék közben?


A 3 éves természetes, hogy nem társasozik, ő még abszolút kicsi ehhez.


Én egyszerűen előszednék építőkockákat, kisautókat, plüss állatkákat, babákat ami éppen kéznél van. Az építőkockákkal lehet építkezni (de lehetnek autók, állatok, bármi más), az autókkal lehet gurigázni, vagy eltolni innen oda, onnan amoda, közben mondani, hogy mit csinál (pl. a tűzoltóautó tüzet olt, a kukásautó összegyűjti a szemetet és lerakja valahol stb.).

Ha könnyen összekapnak (ami szintén természetes), akkor szerencsésebb, ha külön játszanak. Ha nem igénylik kifejezetten, akkor neked nem is kell velük játszanod, csak "moderátorként" legyél ott. Pl. ha egyik hozzányúlna a másik játékához, vagy olyan helyre menne a kisautóval, ahol a másik buzgón építkezik, akkor finoman előzd meg a konfliktust.

Mivel ez elég hosszú idő, ha közben valamelyik elunja a játékot, akkor meséket is olvashatsz neki.

2018. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Először is, gyurma. Nem közösen. Egymás mellett.

Mndketten csináljanak 5-5 figurát.


Egy 3 éves nem feladvány és nem társasozik, mert az agya nem feljett eléggé hozzá.


Aztán lehet rajzolni, legókastályt építeni, pogácsát együtt sütni: a felsoroltak mind a finommotorikát, azaz a kognitív képességeket fejlesztik, de játék.

2018. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Diavetítőt nem tudsz kölcsön kérni? Ennek a generációnak hatalmas újdonság, sokkal izgalmasabb, mint a mesekönyv.
2018. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Fél óra múlva kezdek, úgyhogy sajnos nem. Fejlesztő játékra gondoltam, pont mint a gyurmázás vagy hasonlók,ezt élvezik miközben fejlődnek különböző képességeik. Nem Rizikózni akartam leülni a 3 évessel, de memória játékot sem tudunk játszani közösen. Én is odáig eljutottam hogy ennél bonyolultabb játékokat ne játszak vele.
2018. aug. 9. 13:01
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2018. aug. 9. 13:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél pár lufit, egy órát elvannak azzal is. Nem kell mindig fejleszeni őket. Hiába akarsz gyurmázni, ha nem akarnak. Az én lányom a szerepjátékokat szerette ennyi idősen, fejlesztő játék, társas kb 10 percre kötötte le.
2018. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Nekem már az is feladvány,hogy hány gyerek van? Ha úgy irod,hogy legkisebb,akkor három?,
2018. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!