Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vérvételre megyünk holnap....

Vérvételre megyünk holnap. Elképzelhető, h csak az ujját bökik meg?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam, valszín vérszegény, ezért holnap vérvételre megyünk. mire számítsak, h készítsem fel? honnan fogják venni a vért?

köszi!


2010. jún. 20. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Van, ahol csak az ujat bokik, de az nem ad olyan biztos eredmenyt, mint ha a karjabol vennek a vert.
2010. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, de nekünk mindig vénából vettek vért. Szerintem talán a cukorhoz böknek ujjat. Laborhoz nem. De nem vagyok benne biztos. Azt tudatosítsd, hogy fájni fog egy kicsit, sírhat is akár. De ne rántsa el a kezét, ne rugdalózzón, hisztizzen. Nekünk ez mindig bejött, még sírás sem volt, lefogni sem kellett.
2010. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi. ettől féltem...:)

nem könnyű eset, ha megyünk be a kórházba, már sír... nem beteges típus, tehát eddig ha mentünk, akkor a védőoltásokat kapta. emiatt nem jó élmények vannak benne. a múltkor elkapott vmi vírust, taknyos volt nagyon, valszín attól vérszegény lett, mert nem eszik rendesen és karikásak a szemei... szóval emiatt vérvétel lesz holnap. tuti, h lesz hiszti, mert attól is van, hha a torkát megnézik, v meghallgatják a hátát...

remélem vmi zseniálisan ügyes emberke oldja meg a feladatot, mert nem lesz könnyű.

köszönöm még egyszer!

2010. jún. 20. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy valamelyik vénából vesznek majd vért. Fontos, hogy te nyugodj meg, mert az aggodalmad átragad a gyerkőcre. Mond el neki őszintén, hogy hova mentek és mi fog történni. Azt is mond el, hogy egy picit fájni fog, és lehet, hogy valaki majd fogja közben a kezét. Az ilyen piciket le szokták fogni, legjobb ha ezt te teszed és közben tudod őt nyutatgatni. Ha az anyuka stresszel, stresszel a gyerek is. Ez egy szükséges rossz amin túl kell esni. Ilyenkor kell az okos szeretet.
2010. jún. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal egy új játékot, pl. egy kindertojást. A szúrás előtt mutasd meg neki, hátha elvonja pár pillanatra a figyelmét és inkább azt várja majd, mikor foghatja meg.
2010. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vénát szúrnak tuti. De nyugi, mert ha gyerekkórházba mentek ott profik. Mi a Madarászban voltunk, se sírás, se hiszti, csak a végén, amikor egy kosár játékból választhatott volna 1 db-ot, de neki az egész kellett. Ott kicsit kiverte a hisztit:-)
2010. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha vérszegény gyanús, tuti, h vénából vesznek. Egyébként ne aggódj. A gyerekkórházakban nagyon profik, és vékony tűvel dolgoznak. Meg se lehet érezni, nem úgy, mint a felnőtt rendelőben. Csak beszéld meg vele előtte, h tudja, h mire számítson.
2010. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!

persze megbeszéltem vele este, elvisszük a majmocskáját, aztán választhat 1 cumit a dm-ben. a majom végig bent lesz velünk, így belement a dologba:)

persze gondolom lesz sírás. én próbálok nyugodt maradni, talán ez a legnehezebb:)

nem kórház, hanem kft, a kórházon belül, ott rendel a gyerekorvosa. eddig mindent profin oldottak meg, bízom benne, h továbbra is így lesz:)

szép estét!

2010. jún. 20. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!