Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukákhoz szolnék első...

Anyukákhoz szolnék első sorban több gyerek mellé költöztünk mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszu lesz, bocsanat hogy ekezet nelkul irok igy konnyebb.

Sajnos ugyhozta a sors hogy anyosomekhoz kellet koltozunk. Itt lakik a parom testvere is a csaladjaval mert epitkeznek.2 gyerekkel vannak (mielott valaki eloitelkezik ez egy 7 szobas haz). A problemam az hogy a kisfiam 2 eves kicsit verekszik teny (probalom leszoktatni tobb kevesebb sikerrel).

Naluk az egyik 5 a masik 3 es a kisfiam nagyon felti toluk a jatekait es verekszik is ertuk(az en kisfiam ritkan nyul az ovekhez) de en nem akarom leszidni miatta mert nem adja nekik oda mert az az ove mi se adjuk szivesen oda masnak a holminkat valjuk be. Errol olvastam is egy cikket. Es minden rossz szulonek leneznek minket mert nem szolok ra stb. De ha mar elveszik es pl a kisfiam nem akarja mert most kapta szulinapjara ok igy egybol foldhoz verik magukat nagyon hisztisek akaratosak. Es nem akarom hogy a kisfiam a sajat jatekaiert sirjon. Viszont igy hogy sokan lakunk eleg nagy sokszor a feszultseg es nem akarok ugymond beszolni nekik ez miatt. Tanacstalan vagyok segitsetek. Probaltam mar hogy nem engedem be a szobaba oket de ebbol is vita volt es ha meglatjak mar a kezebe a jatekokat sirnak erte de csak nem veszem ki a sajatjat a kezebol.illetve ugye kulon kosztunk elunk es ugyan ez a helyzet ha veszek a kisfiamnak vitamint kis nasit es mivel anyagiak miatt jottunk ide nem tehetem meg hogy mimdent vegyek nekik is (szoktam de nem tehetem meg folyamat) mivel az anyjuk sajnos olyn hohy tudja hogy ha sirnak erte adok nekik es ezert nem vesz pl a tobb ezer ft os gumicukor vitamint stb dolgokat.. de feszultseget meg sem akarok hogy szoljak erte mert akkor en vagyok a rossz hogy sajnalom toluk. De ez mar sajnos rendszeres.



2018. aug. 13. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a játékot azt muszáj odaadni, ha már így összeköltöztetek, fiadnak se fog ártani ha nem önzőségre neveled, a kaját megértem, hogy azon nem akarsz osztozni, mert az pénzbe kerül, beszéld meg a szülőkkel.
2018. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Tehát van egy verekedős és irigy gyereked, és még neked áll feljebb? Igenis meg kell osztani a játékot, épp ideje, hogy megtanulja és ha visszacsap neki a három és az öt éves akkor nagyon is jól teszik, legalább majd leszokik a verekedésről is.
2018. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Megértelek,de sajnos muszáj megtanulnia...jövőre jön az ovi,addigra jó lenne,ha meg tudná osztani a dolgait.


Az odacsapás,verekedès ilyenkor még normális,DE: mindig el kell neki mondani,hogy nem szabad,és kérjen bocsánatot,simizze meg (ha nem beszél még).


A kaját,nasit,vitamint ne hozd szóba a többi gyerek előtt,tartsd olyan helyen,amihez csak te férsz hozzá. Akkor adj a fiadnak belőle,ha egyedül vagytok! Ha meg ott vannak a többiek,legyen kitéve pufi/kuki,ki hogy hívja. Az csak 50Ft.

2018. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Egy percre nem mentem volna oda. Nem irigylem anyosodekat...Mi lehet ott...

Én egy nagyon türelmes ember vagyok. De az alkalmazkodás nem könnyű. Ha nem akartok alkalmazkodni, sok veszekedés lesz...

2018. aug. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
“Probaltam mar hogy nem engedem be a szobaba oket de ebbol is vita volt es ha meglatjak mar a kezebe a jatekokat sirnak erte de csak nem veszem ki a sajatjat a kezebol.” - jaj nemár, most komolyan inkább elzárod tőle a többi gyereket, mint hogy némi szociális életet élhessen/tanulhasson? Az meg se fordult a fejedben, hogy mondjuk cseréljenek játékot (nyilván nem örökre - ha nem akarják!), valamilyen társas, csoportos játékra ösztönözd őket... nem, neked van egy önző, verekedős antiszoc gyereked, és szerinted ez így rendben van, és inkább kizárod a többi gyereket a szobából... most szólok, ha oviba kerül, nehéz dolga lesz. Ő lesz a kiközösített, agresszív gyerek, amiről - szerinted - nyilván nem tehet majd, te pedig a patáliázó szülő, aki lehordja majd az összes óvónénit, mert mindenki hülye, csak te leszel villamos...
2018. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem neked van egy teljesen átlagos 2 éves gyereked, aki ugye semmit nem akar másnak oda adni, és verekszik is érte. Természetes fejlödési folyamat...


DE ekkor egy szülö(legalább is az én környezetemben) arra tanítja a gyerekét(ugye pont abban a korban van amikor habár hosszadalmas folyamat de jól megtanítható), hogy adja kölcsön a gyerek a játékait. Persze nem a kedvenc alvóst és nem éppen azt amit a kezébe vett, de a többit igen.


Èn a sógornömmel megbeszélném, hogy alakítsunk ki egy játszó sarkot a 3 gyereknek, ez az a hely ahol mindenki mindennel játszhat. A szobába legyen azok a játékok amivel egyedül nem játszhatnak(pl társas) vagy ami nekik fontos, hogy más ne nyuljon hozzá.


Az étkezést is egyszerü megoldani. A gyereknek is az a joga ami a felnötteknek. Ha a paradicsomból bárki ehet a hütöben, akár a mama akár a gizi akár én veszem, akkor a túrórudiból is. Ha a hütöben minden fel van cimkézve akkor a túrórudit is fel kell cimkézni.


Okos emberek ezeket megtudják beszélni. Elöször persze mérgelödik az embere, de mikor elért egy szintet a bosszúság akkor már csak meg kellene beszélni, és szabályokat felállítani.

2018. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Latom par kommentelo nem nagyon erti az o szocializodasaval problema nincs 1 evet jart bolcsodebe soha semmi problema nem volt na de azert meg ezt is elkuldom annak aki szerint az a problema hogy irogy a gyerekem 2 eves hozza teszem meg 1 x

[link]

2018. aug. 13. 13:27
 8/15 A kérdező kommentje:
A szulokkel nem olyan egyszeru tehat ahogy az elottem szolo mondta ok nem igazan ennyire ertlelmesek ha meg be hozom pl a szobankba a nasit akkor "dugdosom eloluk" de persze forditva nincs igy inkabb meg varjak meg napkozbe elalszik es akkor ad a gyerkeinek tehat szerintem jogos hogy ki vagyok ezen akadva
2018. aug. 13. 13:30
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
A gyereked és te hibátlanok vagytok. Mindenki más idióta. Szerintem vegyetek ki albérletet.
2018. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Ahol több gyerek van, ott is veszekedés van a játékokon de nincs belőle sértődés és kellemetlenség a felnőttek részéről, mert egy családban történik mindez. Egyik hsz-ban olvastam a közös játszóhelyiségről, szerintem is az lehet a megoldás. Onnan nem lehet saját szobába vinni a játékot, közösen csak ott játszhatnak vele. Amihez ragaszkodsz hogy csak a te gyereked (vagy az ő esetükben a te gyereked ne) játszon vele azt a szobában tartod és csak ott használjátok. Amit nagyon féltesz vagy elteszed a szekrény tetejére dobozba és majd előveszed mikor elköltöztek az unokatesók.

Az étkezés. Ez nehezebb szitu, mert gyorsan fogy, tárolni kell egy helyen és mindenki a finom falatokra bukik. Mi most építkezünk, nem egyszerű két gyerekkel (rengetes stressz, szerteágazó figyelem szükséges).

Több ezer forintos vitamin???? nyár közepén? miért eszik vitamit gyümölcs, zöldség helyett, mellett?

Töltsetek minél több időt távol a háztól akár együtt a sógornőddel - menjetek kirándulni, játszóterezni, fürdőzni, ismerkedjenek a gyerekek és barátkozzatok ti is. Tudod mekkora kincs egy jó rokoni kapcsolat? és néhány műanyag vackon problémáztok?

2018. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!